شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 125290 | |

مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر از تصمیم‌گیری برای فعالیت 10 رسته شغلی پایتخت در آینده نزدیک خبر داد.

مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر از تصمیم‌گیری برای فعالیت 10 رسته شغلی پایتخت در آینده نزدیک خبر داد.

به گزارش ایسنا، فرهاد افشار با اشاره به تعاملات مشترک شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر با مناطق 22گانه شهر تهران گفت: باید به سمت اثربخشی کارها در مجموعه مدیریت شهری حرکت کنیم تا بیش از گذشته شاهد رضایتمندی شهروندان باشیم.

وی با اشاره به بحث توسعه پایدار در شهر تهران افزود: موضوعی که در توسعه پایدار اهمیت دارد، توجه به انسان به عنوان هدف اصلی است؛ چرا که انسان‌ها مستحق برخورداری از یک زندگی سالم و خلاق در هماهنگی با طبیعت هستند. موضوع دیگر در توسعه پایدار بحث تعهد حاکمیت‌ها در ارتباط با مسائل محیط زیستی است تا نسل‌های آینده در بهره‌برداری از محیط زیست دچار مشکل نشوند.

مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر با بیان اینکه اگر شهروندان در امور زندگی روزمره خود مشارکت نداشته باشند، توسعه پایدار در شهر تهران به وجود نخواهد آمد، یادآور شد: این در حالی است که اگر بانوان نیز در این موضوع مشارکت نداشته باشند، توسعه پایدار به سرانجام نخواهد رسید.

وی با بیان اینکه در رویکرد جدید می‌باید علاوه بر پویایی شهر، دسترسی شهروندان به خدمات شغلی در کوتاه‌ترین بازه زمانی و مکانی صورت گیرد، افزود: باید باتوجه به مولفه‌های توسعه پایدار در مسائل اقتصادی، اجتماعی و محیط زیستی؛ مدیران شهری الزامات و ضوابطی را تعریف کنند که با رعایت این الزامات در نهایت تمام صنوف بتوانند در شهر فعالیت داشته باشند. مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر درباره اینکه امروز در کشورهای پیشرفته شاهد حضور صنایعی هستیم که از آلاینده‌ترین و مشکل سازترین صنایع محسوب می‌شوند، اظهار کرد: اما به واسطه رعایت این الزامات در سطح شهر فعالیت می‌کنند. به عنوان نمونه در کشور آلمان کارخانه تفکیک زباله در کنار رودخانه راین و مرکز این شهر واقع شده است.

وی با اشاره به چالش‌های انتقال صنایع آلاینده به خاورشهر و چرمشهر گفت: امروز در مناطق 15 و 20 برای دسترسی بهتر شهروندان مرتبا مسیرهای ورودی شهر تهران تعریض می‌شود؛ اما باز شاهد ترافیک سنگین این مسیرها هستیم به اضافه اینکه با توجه به آلاینده بودن صنایع و یکپارچگی زمین عملا آلودگی را به نقطه دیگر شهر انتقال دادیم.

در دوره جدید مدیریت شهری به دنبال این هستیم که رویکردهای اینچنینی اصلاح شود.

بر اساس گزارش روابط عمومی شرکت صنایع و مشاغل شهر تهران، افشار در خصوص تصمیم‌گیری برای 10 رسته شغلی در شهر تهران خاطرنشان کرد: با بررسی شکایات ثبت شده شهروندان در سنوات گذشته و فراوانی مشاغل موجود، به این نتیجه رسیدیم که در اسرع وقت الزامات حضور 10 رسته شغلی را تدوین و به مناطق جهت اجرا ابلاغ کنیم.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران