شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 125053 | |

محسن هاشمی رییس شورای شهر تهران با اشاره به پرونده قائم‌مقام قالیباف و هلدینگ یاس گفت:

 دستور رهبر معظم انقلاب روی پرونده قائم‌مقام شهردار اسبق

محسن هاشمی رییس شورای شهر تهران با اشاره به پرونده قائم‌مقام قالیباف و هلدینگ یاس گفت: این پرونده بنا به دستور مقام معظم رهبری از سوی سرلشکر باقری رییس ستاد کل نیروهای مسلح در حال پیگیری است. تا آنجا که خبر دارم گروهی در نیروهای مسلح و دادسرای نظامی قوه قضاییه مشغول بررسی ابعاد این پرونده هستند که به نتایجی نیز رسیدند به گونه‌یی که منجر به دستگیری حدود 5 نفر شد که برخی با وثیقه آزاد و برخی هنوز در زندان هستند. به گزارش ایسنا، هاشمی با بیان اینکه موضوع به قراردادی بین شهرداری و هلدینگ یاس بر می‌گردد که مربوط به ۱۰هزار میلیارد تومان تبادلات مالی بود که باید به انواع مختلف در اقتصاد شهری فعال می‌شده است، تصریح کرد: حالا این قرارداد منجر به ایجاد یک پرونده فساد شده که در حال رسیدگی است و از آنجا که رسیدگی از بالا در حال انجام است ما منتظر رسیدگی هستیم اما آنچه برای ما مهم است اینکه موضوع طلب شهرداری از یاس پیگیری شود. وی در مورد رقم بدهی هلدینگ یاس به شهرداری گفت: بحث‌هایی با مسوولان مربوطه در مورد رقم بدهی مطرح است، چرا که در شهرداری صحبت ۴۰۰۰ تا ۴۵۰۰ میلیارد تومان هولوگرام است اما آنها این رقم را قبول ندارند، چرا که می‌گویند این عدد درست نیست و البته ارتباطات ملکی نیز برای فعالیت‌های عمرانی وجود داشته اما ملک‌ها هنوز به نام نشده که در واقع باید این مسائل رسیدگی شود تا طلب شهرداری نیز مشخص شود.

 ۶ فروند ATR ایران تا ماه آینده آماده می‌شود

شرکت هواپیماسازی ATR اروپا با بیان اینکه تا ماه آینده میلادی، ۶ هواپیما را آماده تحویل به ایران می‌کند از دولت ترامپ خواست مانع صدور این هواپیماها به ایران نشود. به گزارش تسنیم و به نقل از رویترز، شرکت هواپیماساز ATR اروپا از دولت ترامپ خواسته مانع از صدور حدود 6 فروند هواپیمای مسافربری منطقه‌یی به ایران نشود. این شرکت هشدار داده که پایان یافتن قراردادهایی که با مجوز واشنگتن مورد مذاکره قرار گرفته بودند، می‌تواند به این شرکت زیان مالی جدی وارد آورد. تحویل هواپیماهای توربوپراپ شرکت ATR به ایران در اردیبهشت ماه و پس از اعلام خروج امریکا از برجام متوقف شد، این شرکت برای ادامه صادرات هواپیماهای خود به ایران به مجوز دولت امریکا نیاز دارد، زیرا بیش از 10درصد قطعات این هواپیماها ساخت شرکت‌های امریکایی است. هرچند واشنگتن فرصتی 90روزه را برای پایان همکاری شرکت‌های خارجی با ایران تعیین کرده، اما پس از آنکه خزانه‌داری امریکا اعلام کرد، مجوزهای صادراتی اعطا شده به شرکت‌های هواپیماسازی را لغو می‌کند، تحویل هواپیما به ایران متوقف شده است.  

 جابه‌جایی جریانات جوی امکان‌پذیر نیست

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: ادعای ابردزدی در منطقه‌یی مبنی بر دزدیده شدن فرآیند تشکیل ابر و بارش و انتقال آن به مکانی دیگر از دیدگاه علم هواشناسی امکان‌پذیر نیست. به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، داود پرهیزکار درباره ادعای برخی مسوولان در انجام ابردزدی و برف دزدی از آسمان کشور بیان کرد: بحث ابردزدی و مواردی شبیه آن هیچ پایه علمی ندارد و معمولا از طرف افرادی گفته می‌شود که مرتبط با این موضوع نبوده و دانشی درباره آن ندارند. پرهیزکار تاکید کرد: پدیده ابردزدی با توجه به فرآیند تشکیل‌ ابر از نظرعلمی به هیچ ‌وجه امکان‌پذیر نخواهد بود، چرا که ابرها به ویژه ابرهای سیستماتیک که معمولا عمده بارش‌ها به وسیله آنها انجام می‌شود توسط نیروهای عظیم جوی ایجاد می‌شوند و گستره وسیعی را در بر می‌گیرند که امکان دزدیدن آنها به هیچ عنوان فراهم نیست. معاون وزیر راه و شهرسازی در این خصوص افزود: وقتی ادعا می‌شود، ابردزدی در منطقه‌یی انجام شده بدان معناست که کل شکل‌گیری فرآیند تشکیل ابر و بارش که ترکیبی از چند عامل بوده، توسط فرد یا افرادی دزدیده شده و به مکان دیگری منتقل شده است که این امر از دیدگاه علم هواشناسی امکان ندارد.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران