شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 124779 | |

معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد: در طرح بازآفرینی شهری، جایگاه شهرداران تغییر پیدا کرد

معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد: در طرح بازآفرینی شهری، جایگاه شهرداران تغییر پیدا کرد و این برنامه ملی در قالب چهار فعالیت عمده ازجمله توان‌افزایی اجتماعی اقتصادی اهالی محله در قالب نهادسازی و برنامه‌سازی، خدمات زیربنایی، نوسازی مسکن و... تدوین شد.

به گزارش ایسنا، هوشنگ عشایری اظهار کرد: طرح بازآفرینی شهری را با رویکرد محله محوری و غالب شدن مشارکت مردم و تصمیم‌گیری از پایین به بالا برنامه‌ریزی کردیم.

وی با بیان اینکه نزدیک به ۱۰ میلیون نفر جمعیت در ۲۷۰ محله هدف بازآفرینی شهری ساکن هستند که سالانه ۲۵ هزار میلیارد تومان برای این طرح تصویب شده است، بیان کرد: ۲۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات نیز قرار است در اختیار تسهیلگران در این طرح اعطا ‌شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه متاسفانه تاکنون اتفاق خاصی در بافت فرسوده و... نیفتاده که نشان‌دهنده آن است که در این راستا اجماع نداشته و هرکس برای خود کار می‌کرد، افزود: نقش ستاد بازآفرینی این است که اقدامات متفرقه را در محلات هدف تجمیع کرده و به سمت محله اولویت‌دار سوق بدهد.

عشایری گفت: برای شتاب‌دهی به این اقدام مشترک مقرر شد دولت تمام دارایی خود یعنی اراضی را دراختیار توسعه‌گران قرار بدهد و در شهرهای استان کرمان باید این موضوع اتفاق بیفتد.

وی تصریح کرد: هفته گذشته رییس‌جمهور عنوان تکلیفی در این زمینه اعلام کردند که در این راستا باید همه ادارات دولتی اراضی خود را در اختیار طرح و مردم قرار بدهند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران