شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 123346 | |

شهردار تهران بعد از جلسه با حضور در جمع خبرنگاران در مورد ملاقات اخیرش با مدیران عامل تعدادی از بانک‌ها گفت:

شهردار تهران بعد از جلسه با حضور در جمع خبرنگاران در مورد ملاقات اخیرش با مدیران عامل تعدادی از بانک‌ها گفت: حجم بدهی شهرداری به سیستم بانکی حدود 20هزار میلیارد تومان است و بسیار زیاد است و به همین دلیل بانک‌ها از ارائه تسهیلات به شهرداری ممانعت می‌کردند.

وی با بیان اینکه این جلسه با مدیران عامل بانک‌ها به درخواست آنها بوده است تا راهکارهای پرداخت بدهی بررسی شود، گفت: خوشبختانه مقرر شد دو کارگروه بین بانک‌ها و شهرداری ایجاد شود که در یک کارگروه تعیین تکلیف بدهی به بانک‌ها و نحوه پرداخت آن بررسی خواهد شد و در یک کارگروه دیگر هم نحوه مشارکت بانک‌ها در پروژه‌های عمرانی بررسی می‌شود.  وی در پاسخ به سوالی در مورد پروژه ایران مال گفت: من اخلاقم این‌گونه است که تا موضوعی به من اثبات نشود از بیان آن خودداری می‌کنم.  افشانی در واکنش به اصرار برخی خبرنگاران مبنی بر وجود تخلف در پروزه ایران مال گفت: من نمی‌گویم که تخلفی نشده اما پرونده در دست بررسی است و قطعا اگر تخلفات قابل رفع باشد، مرتفع خواهد شد. اما اجازه دهید پرونده روند خود را طی کند.  شهردار تهران در پاسخ به اینکه آیا مشکل عدم پرداخت تسهیلات بانکی به پروژه‌های شهری رفع می‌شود یا خیر؟ اظهار کرد: 700میلیارد تومان در اسفندماه مصوب شد که بانک شهر اوراق مشارکت برای مترو منتشر کند که بخشی از آن منتشر و امیدواریم مابقی آن نیز به زودی منتشر شود.

وی در مورد سرانجام افتتاح خط 7 مترو نیز گفت: اخلاقم این‌گونه است که تا پروژه‌یی آماده نباشد تاریخ دقیق افتتاح آن را بیان نمی‌کنم و چندی پیش جلسه‌یی در مورد خط 6 و 7 مترو داشتم و در هفته جاری نیز از این دو خط بازدید می‌کنم اما به نظر نمی‌رسد کل خط تا شهریور ماه تمام شود و ممکن است مقداری از خط یعنی حدود 5 کیلومتر تا پایان شهریور ماه افتتاح شود.

افشانی درباره انتصابات در شهرداری تهران تصریح کرد: انتصابات از همین هفته به صورت موردی آغاز می‌شود و در حوزه معاونت شهرسازی، سازمان نوسازی و معاونت عمران انتصاباتی خواهیم داشت. افشانی در پاسخ به اینکه آیا مدیر روابط عمومی نیز تغییر می‌کند، افزود: این موضوع صحیح نیست و باید بگویم که این موارد تنها گمانه‌زنی‌های رسانه‌یی است.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران