شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 123185 | |

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی از انجام بررسی‌های نهایی درخصوص بازنگری خطوط تاکسی خبر داد.

 بازنگری خطوط تاکسی‌ در پایتخت کلید خورد

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی از انجام بررسی‌های نهایی درخصوص بازنگری خطوط تاکسی خبر داد.

به گزارش ایسنا، علیرضا قنادان با اشاره به در دستور کار قرار گرفتن بازنگری خطوط تاکسی‌ها گفت: در راستای تصمیم‌گیری درخصوص بازنگری خطوط تاکسی درصدد آن هستیم که اختیار خطوط تاکسی که مبدا و مقصد آن در یک منطقه است را به شهرداری‌های مناطق تفویض کنیم که آنها براساس شرایط محلی و منطقه‌یی خود برنامه‌ریزی‌هایی را انجام دهند.

وی با بیان اینکه برخی از خطوط تاکسی فرامنطقه‌یی است که درحال بازنگری آنها هستیم، گفت: در هفته‌های گذشته بررسی‌های مختلفی درخصوص نحوه بازنگری در خطوط فرامنطقه‌یی شده که یکی از این تصمیمات این بود که تاکسی‌های خطی موظف هستند در ساعت پیک صبح و عصر که خطوط فعالیتشان شلوغ است در خط فعالیت کنند؛ اما در ساعات دیگر می‌توانند در قالب تاکسی‌های اینترنتی مجوز‌دار فعالیت کنند.

 اتمام ‌حجت با کیوسک‌ داران در قراردادهای جدید

مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران با تاکید بر اینکه در قراردادهای جدید با کیوسک‌داران نسبت به ممنوعیت فروش دخانیات و سایر اقلام به جز مطبوعات به آنها اطلاع‌رسانی می‌شود، افزود: هر گونه تخلف علاوه بر جریمه می‌تواند به جمع‌آوری کیوسک نیز منتهی شود.

به گزارش ایسنا، فرهاد افشار در تشریح آخرین عملکرد شهرداری تهران در موضوع ساماندهی کیوسک‌های مطبوعاتی گفت: متولی خاص کیوسک‌های مطبوعاتی در سطح شهر تهران شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر است و آنچه که در برخی شهرداری‌های مناطق با عنوان ساماندهی کیوسک‌های مطبوعاتی درحال انجام است بیشتر در حوزه رنگ‌آمیزی کیوسک‌ها خواهد بود چراکه موضوع تغییر فیزیکی کیوسک‌ها هزینه‌بر خواهد بود و شکل فیزیکی آنها قبلا در مجموعه کلان‌شهرداری تهران تصمیم‌گیری شده لذا این ساماندهی شکلی است و نه محتوایی. وی افزود: فروش دخانیات و مواد غذایی در کیوسک‌های سطح شهر تهران معضلی است که متاسفانه به مرور زمان و به واسطه کسب درآمد بیشتر یا زیاده‌خواهی برخی از کیوسک‌داران ایجاد شده و امروز متاسفانه در این فضاها اقلام بسیاری به جز مطبوعات درحال عرضه است بر همین اساس به صورت متمرکز از منطقه یک برای انعقاد قرارداد جدید کیوسک‌داران تلاش خواهیم کرد با همراهی کیوسک‌داران فلسفه اصلی این کیوسک‌ها یعنی عرضه مطبوعات به طور کامل رعایت شود. وی تاکید کرد: قطعا افرادی که از این حدود خارج و تخلف کنند و علاوه بر نشریات اقلام دیگری را عرضه کنند برای آنها جرایم سنگینی لحاظ خواهد شد و نهایتا اگر تمکین نداشته باشند، مجبور به جمع‌آوری کیوسک خواهیم شد. از این رو امیدواریم در آینده نه چندان دور شاهد این باشیم که کیوسک‌های سطح شهر به وظیفه اصلی خود یعنی عرضه مطبوعات کشور بپردازند.

افشار با اشاره بر لزوم تعامل و همکاری سایر دستگاه‌های ذی‌ربط برای تحقق این مهم افزود: مهم‌ترین دستگاهی که در مسیر ممنوعیت عرضه دخانیات در کیوسک‌های سطح شهر می‌تواند شهرداری تهران را همراهی کند، قوه قضاییه است. براساس گزارشی که سازمان بازرسی قوه قضاییه در سال 1395 ارائه داده، تکالیفی برای ما مشخص کرده است در ارتباط با عرضه اقلامی غیر از مطبوعات در کیوسک‌های سطح شهر که در صورت همراهی قوه قضاییه اثربخشی‌ای که تاکنون نبوده است، ایجاد می‌شود.

مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران با اشاره به اتمام حجت با کیوسک‌داران همزمان با انعقاد قرارداد جدید کیوسک‌ها از منطقه یک تهران برای ممنوعیت عرضه دخانیات و سایر اقلام به جز مطبوعات افزود: با دعوت از کیوسک‌داران برای انعقاد قرارداد جدید اعلام کردیم که اگر از ممنوعیت عرضه محصولاتی به جز مطبوعات در این فضا تمکین نکنند، جریمه و در نهایت با جمع‌آوری کیوسک مواجه خواهند شد. وی درخصوص ساماندهی بصری این کیوسک‌ها نیز گفت: مدیریت المان‌های شهری بسته به زمان در سطح شهر متفاوت است. امروز با وجود گوشی‌های هوشمند و قابلیت بارگذاری اخبار در فضای اینترنت و سطح گسترده دسترسی شهروندان به این نرم‌افزارهای خبرخوان همگی باعث شده، اهمیت کیوسک‌ها مانند سابق نباشد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران