شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 122878 | |

رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌یی گفت: سه‌شنبه نخستین جلسه پیگیری مطالبات نمایندگان تشکل‌های رانندگان کامیون با موضوع اصلاح قیمت‌گذاری حمل کالا برگزار شد.

رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌یی گفت: سه‌شنبه نخستین جلسه پیگیری مطالبات نمایندگان تشکل‌های رانندگان کامیون با موضوع اصلاح قیمت‌گذاری حمل کالا برگزار شد. عبدالهاشم حسن‌نیا در گفت‌وگو با مهر در خصوص اقدامات انجام شده از سوی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌یی در راستای رفع مشکلات رانندگان خودروهای سنگین بین شهری گفت: نخستین جلسه با رانندگان کامیون‌ها و نمایندگان تشکل‌های صنف حمل کالا در محل سازمان راهداری برگزار شد که مهم‌ترین دستور کار این نشست، اصلاح روش‌های قیمت‌گذاری حمل کالا و همچنین اصلاح آیین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌های مرتبط با حمل و نقل جاده‌یی بود. وی ادامه داد: در روزهای اخیر میزان همکاری رانندگان با سازمان راهداری و دیگر دستگاه‌های ذی‌ربط در بخش حمل و نقل افزایش یافته که در همین راستا دیروز نمایندگان تشکل‌های مرتبط با رانندگان خودروهای سنگین بین شهری، دیدارهایی با اعضای کمیسیون عمران مجلس، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رییس سازمان تامین اجتماعی داشتند.

حسن‌نیا با اشاره به صدور بیانیه‌ تعدادی از تشکل‌های حمل و نقل کالا و اتحادیه‌های رانندگان کامیون‌ها مبنی بر پایان دادن به اعتراضات اخیر خود و آغاز فعالیت حمل کالا در جاده‌ها افزود: از روز دوشنبه افزایش ۲۰درصدی کرایه حمل بار اعمال شده که نشان می‌دهد سازمان راهداری آماده همکاری متقابل با رانندگان است.

رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌یی با اشاره به جلسه‌یی که با معاون اول رییس‌جمهور در این خصوص داشته است، یادآور شد: جهانگیری در این نشست اعلام کرد، اگر نتوانیم از طریق تولید داخل، کمبود لاستیک و لوازم یدکی خودروهای سنگین را برطرف کنیم، دولت حاضر است ارز دولتی به واردات این اقلام تخصیص دهد؛ ضمن اینکه شرکت‌های داخلی تولیدکننده لوازم یدکی خودروهای سنگین از جمله لاستیک نیز آمادگی همکاری با راهداری را اعلام کرده‌اند. وی با اشاره به فعالیت ۳۳۰هزار دستگاه خودرو سنگین در بخش ناوگان باری و ۷۰هزار دستگاه خودرو در بخش ناوگان مسافری بین شهری گفت: به نظر می‌رسد برخی فروشندگان صنف لوازم یدکی خودروهای سنگین از جمله لاستیک، اقدام به احتکار این اقلام کرده‌اند که اگر چنین موضوعی اثبات شود، سازمان راهداری با همکاری صنف رانندگان کامیون، اقدام به واردات لوازم یدکی خواهد کرد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران