شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 122797 | |

سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با انتشار اطلاعیه‌یی نتایج و آثار طرح ترافیک جدید را اعلام کرد.

اولین تصویر از الگوی تردد با اجرای طرح جدید ترافیک

سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با انتشار اطلاعیه‌یی نتایج و آثار طرح ترافیک جدید را اعلام کرد.

به گزارش ایسنا، در متن این اطلاعیه آمده است: «مدیریت مناسب شهر مستلزم آمار و اطلاعات صحیح است. طرح ترافیک جدید، مدیریت شهری را توانمندتر کرده است، زیرا در حوزه‌های مختلف شهری، دسترسی به اطلاعات بنیادین مهیا شده است. از جمله اطلاعاتی که پس از اجرای طرح ترافیک جدید، مدیریت شهری را برای اعمال سیاست‌های مناسب مجهز کرده است، مواردی مانند: حجم ترافیک، نوع آلایندگی و وضعیت خودروهایی که در محدوده طرح تردد دارند، وضعیت ترافیک در ساعات اوج و غیر اوج ترافیک و گره‌های ترافیکی را شامل می‌شود.

با توجه به سیاست‌های جدید مدیریت شهری که در طرح ترافیک ۹۷ منعکس شده است، اطلاعات مرتبط با بخشی از حمل و نقل همگانی که قبلا وجود نداشت (خودروهایی با پلاک ع مانند سرویس مدارس) ساماندهی شد و از این نظر امکان اعمال سیاست‌گذاری نوین برای مدیریت شهری مهیا شد. با توجه به ضرورت حضور این نوع خودروها در ساعات اوج ترافیک، لذا بر افزایش آلودگی هوا و بار ترافیکی معابر بی‌تاثیر نبودند. ضوابط مربوط به صدور مجوز حمل بار از طریق سامانه طرح ترافیک ۹۷ با ساز و کاری مناسب مهیا شده است. پیش از این خودروهای باری مانند کامیون‌ها و وانت‌ها با حضور در ساعات اوج ترافیک، عاملی برای افزایش بار ترافیکی و در نتیجه آلودگی هوا بوده‌اند اما در طرح جدید با اعمال سیاست قیمت‌گذاری مناسب و تخفیف ویژه به خودروهای باری در صورت تردد در ساعات غیر اوج ترافیک، شاهد کاهش تردد این نوع خودروها در ساعات اوج بوده‌ایم. مدیریت هوشمند شهر عاملی برای بهینه‌سازی روابط شهروندان با محیط شهری است. صفحه کاربری شهروندان گامی است برای کاهش آسیب‌هایی که از ارتباطات رو در رو و غیر ضابطه‌مند در زمینه مدیریت شهری به وجود می‌آید. با توجه به شیوه قیمت‌گذاری طرح ترافیک جدید، شهروندان میان حمل و نقل همگانی و شخصی به سمت استفاده از حمل و نقل همگانی به خاطر صرفه اقتصادی آن سوق یافته‌اند. تخصیص و توزیع طرح ترافیک پیشین هر ساله حدود

۶ ماه معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری را به خود مشغول می‌کرد به نحوی که سازمان ترافیک به جایگاهی برای صدور آرم طرح ترافیک تقلیل یافته بود. در حالی که طرح ترافیک جدید با مدد از فناوری‌های الکترونیکی در مدت دو هفته همه تقاضاها را مدیریت کرد. اعمال سیاست‌های جدید ترافیکی در نتیجه طرح جدید بسیار ساده‌تر شده است، زیرا زیرساخت‌های لازم آماده شده و امکان حذف یا بازتعریف محدودیت‌های جدید ترافیکی وجود دارد. طرح ترافیک جدید با اعمال سیاست‌های مکمل مانند پارک حاشیه‌یی موفق‌تر خواهد بود. با توجه به زیرساخت‌های به وجود آمده این نوع سیاست‌ها سهل‌الوصول‌تر شده است.

ترمیم فرونشست زمین در بزرگراه صیاد شیرازی

شهردار منطقه 4 تهران در بازدید از محل نشست ناگهانی آسفالت بزرگراه شهید صیاد شیرازی در مسیر شمال به جنوب گفت: با حضور به‌موقع عوامل شهرداری منطقه 4 در کمتر از ۴ساعت وضعیت بزرگراه شهید صیاد شیرازی به حالت عادی بازگشت.

به گزارش ایسنا، سید علیرضا حسینی با اعلام این خبر و با بیان اینکه پس از نشست آسفالت بزرگراه شهید صیاد شیرازی در عصر روز یک‌شنبه ششم خردادماه خوشبختانه حادثه مالی و جانی در بر نداشت، افزود: پس از مشاهده نشست آسفالت در بزرگراه شهید صیاد شیرازی محدوده بیمارستان گلستان در کمتر از ۱۰دقیقه عوامل شهرداری در محل حضور یافته و ضمن ایمن‌سازی محل نسبت به انجام عملیات عمرانی اقدام شد. وی افزود: در کمتر از ۴ساعت، عملیات عمرانی شامل ۳کامیون خاک، پلیت‌های فلزی و با استفاده از 110 کیسه آهک نسبت به پر کردن و همسطح‌سازی بزرگراه اقدام شد.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران