شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 122404 | |

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران از ابلاغ دستور صدور کارت بلیت‌های مدت‌دار برای خبرنگارانی که طرح ترافیک دریافت نکرده‌اند خبر داد.

خرید و فروش طرح ترافیک «کلاهبرداری» است

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران از ابلاغ دستور صدور کارت بلیت‌های مدت‌دار برای خبرنگارانی که طرح ترافیک دریافت نکرده‌اند خبر داد.

به گزارش ایسنا، محسن پورسیدآقایی با حضور در جمع خبرنگاران گفت: امروز به دلیل بررسی اعتراض فرمانداری به نرخ‌های کرایه اتوبوس و تاکسی به شورای شهر آمده بودیم که با اعمال تغییراتی مشکل نرخ کرایه اتوبوس حل و در مورد نرخ کرایه‌های تاکسی نیز پیشنهاد دادیم که این لایحه برگشت داده شود تا نظرات جدید خود را اعمال کنیم، اما واقعیت این است که ما نکات فرمانداری در مورد نرخ تاکسی را پذیرفته‌ایم، چراکه اگر قبول نکنیم لایحه به شورای حل اختلاف ارجاع داده می‌شود که این مساله زمان‌بر است.

وی در پاسخ به اخبار برکناری‌اش گفت: این سوال را باید از سایت‌ها و کانال‌هایی بپرسید که این خبر مجهول را درج کردند و واقعیت این است که فضای مجازی با اینکه مزایای زیادی دارد اما بستری برای شایعه نیز هست و من این خبر را موقعی شنیدم که در خانه بودم و به من گفتند که آیا شما عوض شدید؟ و حتی در سایت‌ها نام جانشین‌های شما را قید کردند که برایم جالب بود، چراکه من تا قبل از اذان در جلسه بودم و خبری هم در این زمینه به من نرسیده بود اما با این حال این خبر منتشر شد.

وی درمورد انتشار گزارشی در ایسنا مبنی بر خرید و فروش طرح‌های ترافیک گفت: بیشتر خرید و فروش‌ها جنبه کلاهبرداری دارد، چراکه امسال کارت‌های شناوری وجود ندارد که بخواهند آنها را بفروشند. بلکه مجوزهای سیار به برخی سازمان‌ها داده شده است که کاملا فرآیندش منطبق بر طرح ترافیک فعلی است و مانند کارت شناور قبلی نیست؛ چراکه در کارت شناور قبلی روزانه می‌توانستند سه خودرو را ثبت کنند و تردد کاملا رایگان بود اما در مجوزهای سیار مبلغ به صورت آزاد براساس ساعت تردد و نوع آلایندگی از ۱۳ هزار تومان تا ۳۶ هزار تومان خواهد بود و اصلا به‌صرفه نیست که این کارت را خرید و فروش کنند و به نظر می‌رسد برخی‌ها می‌خواهند از عدم اطلاع مردم سوءاستفاده کنند. از آنجا که برخی عادت داشتند این کارت‌ها را بفروشند حالا برای‌شان سخت است که این تغییر را قبول کنند. البته این مجوزهای سیار به برخی دستگاه‌ها برای جابه‌جایی شخصیت‌های‌شان داده شده بود که هر روز می‌خواستند از یک خودرو استفاده کنند اما در مجوزهای سیار تنها می‌توان هر روز یک پلاک را تغییر داد.

پرونده تخلفات شهری در محاکم قضایی بررسی می‌شود

رییس سازمان بازرسی شهرداری تهران تاکید کرد: زمینه‌یی فراهم شده است تا پرونده‌های تخلفات، از این پس در محاکم قضایی رسیدگی شوند.

به گزارش ایسنا، محمدجواد شیرازی با تاکید بر اینکه سازمان بازرسی از کوچک‌ترین تخلف در شهرداری چشم‌پوشی نمی‌کند، اظهار کرد: کار جدیدی که در این دوره اتفاق می‌افتد، رسیدگی به پرونده تخلفات شهرداری در محاکم قضایی است؛ از این پس تمام پرونده‌ها برای رسیدگی و اجرای حکم به مراجع قضایی ارسال می‌شوند. براساس گزارش روابط عمومی سازمان بازرسی شهرداری تهران، شیرازی با مثبت ارزیابی کردن نگاه مدیریتی شهردار تهران، بیان کرد: وی در صحبت‌های خود اصولی را بیان کرد که مهم‌ترین آنها حاکمیت قانون، رعایت حقوق انسان‌ها و تعامل بدون تحمیل بود. امیدواریم که این اصول در راستای رضایت‌مندی شهروندان و جلب اعتماد عمومی در شهرداری حاکم شود.

آغاز فعالیت خط ۵ مترو تهران در روزهای جمعه

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران و حومه، اعلام کرد که خط ۵ مترو در روزهای جمعه نیز به فعالیت خود ادامه می‌دهد.

به گزارش ایسنا، فرنوش نوبخت در مورد آخرین وضعیت بهسازی خط ۵ مترو تهران (تهران-گلشهر) اظهار کرد: از فروردین ماه ۱۳۹۶ به‌دلیل انجام عملیات بهسازی، خط ۵ مترو تهران و حومه جمعه‌ها پذیرش مسافر نداشت که از 4 خردادماه سال جاری با اتمام فاز یک عملیات بهسازی، سرویس‌دهی به مسافران این خط روزهای جمعه نیز انجام می‌شود.

وی ادامه داد: خط ۵ مترو تهران و حومه، جمعه‌ها از ساعت ۸ تا21:30 با فاصله حرکت هر نیم ساعت یک قطار فعال خواهد بود. حدود 20 سال از زمان بهره‌برداری خط ۵ می‌گذرد که باعث ایجاد فرسودگی شده بود. گذر این زمان بهسازی خط را ضروری کرده بود؛ به همین دلیل فاز نخست عملیات بهسازی این خط از دی ماه سال ۹۵ آغاز شد. در این مدت بیش از ۳۶۵۰ نفر روز کار مشاوره، ۳۲ هزار و ۸۵۰ نفر روز کار عملیاتی و ۱۲۷۰۰ نفر روز کار کارشناسی و نظارتی انجام شده است.

هوای تهران در اردیبهشت ۹۷ بهتر از دومین ماه ۹۶ بود

شرکت کنترل کیفیت هوای تهران اعلام کرد: هوای تهران در اردیبهشت امسال از اردیبهشت ۹۶ بهتر بود.

به گزارش مهر، در ماه دوم سال جاری هوای تهران فقط در روزهای ۲، ۹ و ۱۸ اردیبهشت آلوده شد و در آلوده‌ترین حد ممکن به شاخص ۱۱۱ رسید. در عین حال روز ۲۷ اردیبهشت هوای تهران با شاخص ۴۷، پاک‌ترین شرایط خود را طی کرد. لیلا نظری سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، در این باره گفت: شاخص کیفیت هوای تهران در اردیبهشت امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته شرایط بهتری داشت. همچنین در مقایسه با اردیبهشت ۴ سال اخیر، بیشترین شمار روزهای پاک را داشت اما روند روزهای ناسالم برای گروه‌های حساس نیز افزایش یافت تا فقط ۲۵ روز هوای سالم در اردیبهشت ۹۷ تهران ثبت شود. به گفته وی، ناپایداری‌های جوی فراوانی که طی هفته‌های اخیر در پایتخت وجود داشت، مهم‌ترین عامل افزایش کیفیت هوای این ماه نسبت به سال‌های گذشته بوده است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران