شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 122324 | |

دبیر کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران گفت: با توجه به تغییرات محدوده شهر تهران موضوع بازنگری در شبکه ریلی در دستور کار مدیریت شهری قرار گرفته است.

دبیر کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران گفت: با توجه به تغییرات محدوده شهر تهران موضوع بازنگری در شبکه ریلی در دستور کار مدیریت شهری قرار گرفته است.

به گزارش مهر محمدعلی کرونی با اشاره به جزئیات جلسه دیروز کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران که به موضوع اصلاح شبکه حمل و نقل ریلی اختصاص داشت، گفت: بازنگری در سیستم حمل و نقل عمومی تهران با توجه به تقاضای مسافران و افزایش وسعت آن غیرقابل انکار است. برای آنکه بتوانیم به تقاضای سفر در تهران پاسخ دهیم و استراتژی بهنگامی در این رابطه داشته باشیم، نیاز است توسعه خطوط ریلی را در اولویت قرار دهیم. کرونی اضافه کرد: متاسفانه برای منطقه ۲۲ تهران هیچ خط ریلی دیده نشده و همچنین مناطق جنوبی مانند مناطق ۱۸ و ۱۹ از مناطق

کم‌بهره از شبکه ریلی هستند. بنابراین معاونت حمل و نقل بازنگری در شبکه ریلی تهران را در قالب بخشی از مطالعات جامع ترافیک شهر تهران پیش‌بینی کرد. دبیر کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران با اشاره به اینکه در جلسه امروز مشاور معاون حمل و نقل شهرداری تهران سیادت موسوی، علی امام و معاونان حمل و نقل شهرداری‌های ۲۲گانه شهر تهران حضور داشتند و تک‌تک کمبودهای مناطق خود را توضیح دادند و این موارد جمع‌بندی و به مشاور طرح منتقل شد. قرار است از این پس این موضوع پیگیری شود.

کرونی با بیان اینکه بازنگری خطوط ریلی از وظایف مستقیم معاونت حمل و نقل و ترافیک است، گفت: کمیسیون به عنوان یکی از موضوعات مهم تهران این قضیه را پیگیری می‌کند که امیدواریم، بتوانیم پس از تکمیل مجوزهای لازم را از مراجع بالادستی اخذ کنیم.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا به‌طور مشخص معلوم شد چه خطوطی به خطوط تهران اضافه می‌شود، گفت: هنوز در مرحله جمع‌آوری پیشنهادات هستیم اما حتما مناطق کم برخوردار تحت پوشش خطوط ریلی قرار می‌گیرند، هر چند ممکن است در برخی مناطق خطوط ریلی سنگین مانند مترو استفاده نکنیم و از LRT و تراموا کمک بگیریم به خصوص در مناطقی که جاذبه‌های توریستی دارند. وی در پاسخ به این پرسش که آیا مونوریل را در طرح جامع حفظ می‌کنند یا خیر، گفت: یکی از پیشنهادات مطرح شده استفاده از قطار سبک تک‌پایه در منطقه ۲۲ که جاذبه‌های گردشگری دارد، است و باید ببینیم مشاور طرح به چه نتیجه‌یی در این رابطه خواهد رسید. همچنین پیشنهادات خوبی در خصوص ادامه خط 7 به سمت میدان کاج و سرو مطرح شد همچنین بحث خط ۹ مترو از سمت تجریش تا میدان ونک یکی از پیشنهادات این جلسه بود که نیاز به بررسی مشاور دارد. کرونی اضافه کرد: پیشنهاد خط LRT در خیابان ولیعصر یکی دیگر از موضوعات مطرح شده است.

گفتنی است، دو گزینه احتمالی جانشینی معاونت حمل و نقل و ترافیک سیادت موسوی و کرونی در این جلسه حاضر بودند.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران