شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 121905 | |

محمد علیخانی رییس کمیسیون عمران حمل‌ونقل شورای شهر با اشاره به اجرای طرح ترافیک در تهران گفت: شهرداری تهران یکی،دو روز بعد از اجرای طرح اعلام کرد:

محمد علیخانی رییس کمیسیون عمران حمل‌ونقل شورای شهر با اشاره به اجرای طرح ترافیک در تهران گفت: شهرداری تهران یکی،دو روز بعد از اجرای طرح اعلام کرد: ترافیک در تهران 12درصد کاهش یافته است. این آمار اصلا مورد تایید نیست چطور شهرداری یک روز بعد از اجرا آمار گرفته، آمار را جمع‌آوری، استخراج و برداشت کرده است اصلا چنین چیزی امکان‌پذیر نیست. اینکه فردای اجرای یک طرح از کاهش 12 تا 15درصدی ترافیک خبر می‌دهد، آمار تخیلی است نه علمی.

به گزارش فارس، رییس کمیسیون عمران حمل‌ونقل شورای شهر گفت: این آمار در شورای شهر نیز مورد قبول قرار نمی‌گیرد. وی ادامه داد: کاهش ترافیک شاید در محدوده طرح ترافیک داشته باشیم اما در خارج از محدوده طرح کاهش بار ترافیکی نداشته‌ایم، چرا که روزانه تعداد زیادی خودرو تولید می‌شود و حجم سفرها بالاست. علیخانی با بیان اینکه 18 تا 20میلیون سفر روزانه در تهران انجام می‌شود، گفت: چه طرحی اجرا کرده‌ایم که سفر را کاهش دهد؟ هیچ. تنها طرحی که اجرا شده طرح ترافیک بوده که آن هم همان محدوده قبلی بوده و فقط مکانیسم پرداخت عوض شده آن هم نمی‌تواند ترافیک را کاهش دهد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران