شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 121030 | |

کمپانی «بالگردهای روسیه» نخستین سفارش تحویل دو بالگرد را از ایران دریافت کرد.

فروش بالگردهای روسیه به ایران

کمپانی «بالگردهای روسیه» نخستین سفارش تحویل دو بالگرد را از ایران دریافت کرد.

به گزارش ایسنا از ریانووستی، آندره بوگینسکی مدیرکل کمپانی بالگردهای روسیه گفت: مذاکرات میان روسیه و شرکت‌های ایرانی همچنان در جریان است، ما نخستین سفارش ساخت دو بالگرد غیرنظامیКа-226 را از ایران گرفته‌ایم.

وی افزود: این بالگرد چند منظوره سبک دارای سیستم کواکسیال است و حداکثر وزن آن 3.6تن است و قادر است تا یک تن بار حمل کند.

این مقام روس با تاکید بر اینکه نام شرکت ایرانی خریدار بالگرد افشا نخواهد شد، اظهار کرد: تفاوت اصلی این بالگردهای جدید در آن است که به راحتی قابلیت نصب کابین مسافربری را دارد و می‌تواند به بالگردی برای حمل 6 نفر مجهز شود یا کابین آن با ماژول‌های در نظر گرفته شده، مجهز به تجهیزات ویژه شود.

جزئیات برنامه‌های چهارگانه تشویقی بنادر کشور

سازمان بنادر و دریانوردی برنامه‌ریزی کرده تا با ارائه مشوق‌هایی چهارگانه شرایط را برای توسعه دریایی کشور فراهم کند.

به گزارش ایسنا، هادی حق‌شناس، معاون امور دریایی این سازمان تصریح کرد: با توجه به اهداف کلان کشور در توسعه بنادر اقتصادی و رشد سهم دریا در اقتصاد ایران سازمان بنادر در حوزه‌های مختلف برنامه‌ریزی‌هایی کرده که امیدواریم در سال جاری بخشی از نتایج آن عملیاتی شود.

وی با بیان اینکه یکی از اصلی‌ترین این برنامه‌ها توسعه فعالیت بنادر خاص کشور است، بیان کرد: در این حوزه بندر چابهار برای ما اهمیت قابل توجهی خواهد داشت. ما تلاش می‌کنیم با ارائه تخفیف‌هایی شرایط را برای جذب لاینرهای بین‌المللی فراهم کنیم. در این بندر تا سقف ۸۰ درصد تخفیف عوارض و خدمات دریایی در نظر گرفته می‌شود و برای کالاهای غیرترانزیتی نیز که بیش از ۷۵هزار تن حجم دارند، مشوق‌هایی در نظر گرفته می‌شود.

معاون امور دریایی سازمان بنادر با اشاره به تلاش ایران برای رشد آمار ترانزیت دریایی گفت: در این حوزه بندر شهید رجایی برای ما بیشترین اهمیت را دارد. سازمان بنادر تلاش می‌کند که این بندر به عنوان هاب دریایی منطقه شناخته شود و از این رو برای کشتی‌های ترانزیتی در بندر شهید رجایی مشوق‌هایی اجرایی خواهند شد.

حق‌شناس یکی دیگر از برنامه‌های سازمان بنادر را توسعه صادرات دریایی عنوان کرد و افزود: این موضوع که چه در بنادر جنوبی و چه در بنادر شمالی اجرایی می‌شود برای صادرکنندگان دریایی تخفیف‌ها و تشویق‌هایی به همراه خواهد داشت. در بنادر شمالی بر‌ای صادرکنندگانی که از طریق دریا کالاهایشان را به همسایگان خزر می‌رسانند، مشوق‌هایی در نظر گرفته شده که امیدواریم در کوتاه‌مدت این آمار را در حوزه کالاهای غیرنفتی افزایش دهد.  به گفته وی یکی دیگر از محورهای در نظر گرفته شده از سوی سازمان بنادر، توسعه مشوق‌ها در عرصه مسافربری دریایی است. در این حوزه برای اشاعه فرهنگ دریانوردی به کسانی که شناورهای مسافری وارد ناوگان می‌کنند، تسهیلات قابل توجه اعطا می‌شود زیرا یکی از اصلی‌ترین برنامه‌های ما توسعه آمار گردشگران دریایی است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران