شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 120871 | |

هیات عمومی دیوان عدالت اداری مصوبه اخذ عوارض از تابلوهای منصوب و غیرمنصوب، مصوب شورای اسلامی شهر تهران را ابطال کرد. به گزارش مهر به نقل از روابط عمومی دیوان عدالت

 اخذ عوارض از تابلوهای شهری ممنوع شد

هیات عمومی دیوان عدالت اداری مصوبه اخذ عوارض از تابلوهای منصوب و غیرمنصوب، مصوب شورای اسلامی شهر تهران را ابطال کرد. به گزارش مهر به نقل از روابط عمومی دیوان عدالت اداری به دنبال شکایت از مصوبه سال ۱۳۸۹ شورای اسلامی شهر تهران درخصوص اخذ عوارض از تابلوهای منصوب و غیرمنصوب، هیات عمومی دیوان عدالت اداری اعلام کرد با توجه به رای صادره شماره ۴۱۵ سال ۹۵ این هیات در خصوص همین موضوع و لازم الاتباع بودن آراء صادره هیات عمومی دیوان عدالت اداری برای همه اشخاص حقیقی و حقوقی طبق ماده ۹۲ قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری، مصوبه یاد شده شورای اسلامی شهر تهران را مغایر قانون و خارج از حدود اختیارات مقام تصویب‌کننده دانسته و رای به ابطال آن می‌دهد.

 انعقاد ۸۰ قرارداد کلان‌شهری بدون مناقصه

معاون برنامه‌ریزی شهرداری تهران گفت: ۸۰ قرارداد بالای یک میلیارد تومان در ۶ ماهه اخیر بدون مناقصه منعقد شده است. به گزارش ایلنا، حجت میرزایی با اشاره به نتایج سامانه شفافیت که در آن قراردادهای بالای یک میلیارد در 6 ماه اخیر در شهرداری تهران بارگذاری و منتشر شده است، گفت: در این سامانه ۳۱۰ قرارداد بالای یک میلیارد تومان منتشر شده است که ۸۰ قرارداد آن بدون مناقصه بسته شده است و البته پیمانکارها متعدد بوده‌اند. این سامانه، اطلاعات را شفاف می‌کند و در نخستین مرحله به ما این اجازه را می‌دهد به عنوان شهرداری یا مدیریت شهری، در این فرآیند بازنگری کنیم و ببینیم آیا این رویه که ۸۰ قرارداد بدون مناقصه بسته شود درست بوده یا خیر و آیا همین رویه باید ادامه پیدا کند یا باید بازنگری شود. وی ادامه داد: شعار «شما غریبه نیستید» را به‌صورت جدی باید محقق کنیم برای اینکه شهرداری یک سازمان بخش عمومی است و همه منابع و مصارف آن به بخش عمومی مربوط می‌شود. در حقیقت هیچ‌وجه خصوصی در مورد سازمان وجود ندارد و همه اینها باید شفاف آنجا بارگذاری شود، این تنها راهی است که می‌توانیم نشان بدهیم که ادعای ما برای اصلاح ساختار حکمرانی شهر جدی است. میرزایی افزود: از آنجا که مبارزه با فساد خواست مشترک شهرداری و مدیریت شهری است، تصور من این نیست که با رفتن نجفی این روند کند شود. این امر خواست مشترک شهرداری و شورای شهر است، همچنین بخش محوری برنامه مدیریت شهری جدید که شامل شفافیت حداکثری است و با قدرت ادامه پیدا می‌کند. من معتقدم که مبارزه با فساد امروز اعتبار شهرداری تهران است. معاون شهرداری تهران با تاکید بر لزوم تقویت سامانه شفافیت ادامه داد: اگر من شخصا شهردار بشوم بخش مهمی از برنامه‌ام را به تقویت این سامانه‌ شفاف‌سازی و بارگذاری حداکثری اطلاعات شهرداری اختصاص می‌دهم. یعنی همه‌ اطلاعات ممکنی که انعکاسی از رفتار روزمره شهرداری است در این سامانه بارگذاری خواهد شد که این شامل سفرهای خارجی، خریدها، فروش‌ها، مناقصات، مذاکرات، حقوق مدیران و هر نوع معامله‌یی است که صورت می‌گیرد. وی ادامه داد: همه‌ اینها باید به ‌صورت شفاف اعلام شود، حتی امتیازات و مجوزهای خاصی که واگذار می‌شود، مجوز طرح ترافیک، مجوزهای خاص که برای پرونده‌های بزرگی که توسط کمیسیون‌ها صادر می‌شود و ویژگی محرمانگی ندارد؛ به‌ نظر من همه‌ اینها را باید در آنجا بارگذاری کرد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران