شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 119903 | |

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران نحوه شارژ حساب شهروندی در طرح ترافیک جدید را تشریح کرد و گفت: مردم هیچ گونه ناراحتی و استرسی برای ثبت‌نام نداشته باشند

 جزئیات شارژ حساب شهروندی در طرح ترافیک

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران نحوه شارژ حساب شهروندی در طرح ترافیک جدید را تشریح کرد و گفت: مردم هیچ گونه ناراحتی و استرسی برای ثبت‌نام نداشته باشند و اگر ببینیم که هنوز بخش زیادی از مردم تا پایان ماه جاری ثبت‌نام نکرده و تحت فشار و استرس هستند، قطعا نسبت به تمدید 10روزه یا 2هفته‌یی طرح ترافیک قبل اقدام خواهیم کرد. محسن پورسیدآقایی در گفت‌وگو با ایسنا در مورد شارژ حساب شهروندی گفت: هر فردی که می‌خواهد وارد محدوده طرح ترافیک شود حداقل باید مبلغ 36هزار تومان را که حداکثر عوارض یک‌روز می‌شود از طریق همان سامانه در حساب شهروندی خود شارژ کند و سامانه نیز میزان عوارض را بر اساس ساعت ورود و خروج و همچنین نوع معاینه فنی محاسبه می‌کند و از حساب شهروندی کسر می‌شود و صورت‌حساب نیز برای مالک ارسال می‌شود.  وی افزود: شهروندان دقت داشته باشند اگر 36 هزار تومان حساب شهروندی خود را شارژ کرده باشند؛ اما عوارض آنها کمتر مثلا 10هزار تومان محاسبه شود، مابقی پول در حساب آنها و نه حساب شهرداری باقی‌ می‌ماند. معاون حمل و نقل شهرداری تهران با بیان اینکه لازم است که شهروندان حداقل مبلغ 36هزار تومان در حسابشان باشد، گفت: اما افرادی که دارای سهمیه یک‌ساله تردد هستند باید یک‌میلیون تومان در حساب شهروندی آنها در ابتدا شارژ شود. پورسیدآقایی با بیان اینکه افرادی که از سهمیه استفاده می‌کنند پیش از این نیز در مدل قبل طرح ترافیک باید 2میلیون و 400هزار تومان در ابتدا واریز می‌کردند و به اصطلاح طرح ترافیک خریداری می‌کردند، گفت: البته این شامل حال معلولان، جانبازان و بیماران خاص نمی‌شود. وی با بیان اینکه مردم هیچ گونه ناراحتی و استرسی برای ثبت‌نام نداشته باشند، گفت: اگر تا اول اردیبهشت که قرار است، طرح ترافیک جدید اجرایی شود، ببینیم که هنوز بخش زیادی از مردم ثبت‌نام نکرده و تحت فشار و استرس هستند، قطعا نسبت به تمدید10روزه یا 2هفته‌یی طرح قبل اقدام خواهیم کرد تا همگان بتوانند بدون ناراحتی ثبت‌نام خود را کامل کنند.

 افزایش نرخ بلیت مترو از اول اردیبهشت

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران گفت: دستورالعمل‌های لازم برای اعمال نرخ‌های جدید مترو تدوین شده و از اول اردیبهشت این مصوبه اجرایی می‌شود.به گزارش مهر، فرنوش نوبخت با بیان اینکه قیمت بلیت مترو به صورت غیررسمی به شرکت بهره‌برداری اعلام شده است، افزود: اما هنوز مصوبه رسمی قیمت بلیت مترو در سال ۹۷ به ما ابلاغ نشده است. وی ادامه داد: در حال حاضر فعالیت‌های لازم برای ابلاغ نرخ جدید بلیت مترو از اول اردیبهشت در حال انجام است. مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو با بیان اینکه نرخ شناور برای بلیت‌های تک‌سفره قابل اعمال نیست، گفت: نرخ‌های متغیر تنها در کارت‌های اعتباری مبلغ‌دار و مدت‌دار اجرایی می‌شود و بیشترین تخفیف را مسافرانی که کمترین مسیر را طی می‌کنند، می‌گیرند. نرخ بلیت مترو در مسیرهای مختلف و تخفیف‌های آن کاملا مشخص شده است که در خصوص جزئیات آن به زودی اطلاع‌رسانی می‌شود. نوبخت با اشاره به اینکه تلاش می‌کنیم از اول اردیبهشت ماه زمینه اجرای نرخ‌های جدید بلیت‌های مترو فراهم شود، گفت: بلیت‌های اعتباری جدید با بلیت‌های مدت‌دار گذشته تفاوتی دارد. در گذشته یک اعتبار سالانه ثابتی بود که در طول یک‌سال از آن استفاده می‌شد، در حال حاضر اعتبار این کارت‌ها در دوره‌ها یک‌ماهه، سه‌ماهه و 6ماهه تعریف شده است که مسافر باید این مبلغ را طی این مدت استفاده کند. مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تاکید کرد: دستورالعمل‌های کارت‌های اعتباری تدوین شده و در حال صادر شدن است. همچنین لیست گروه‌هایی که شامل تخفیف می‌شوند نیز مشخص شده است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران