شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 119314 | |

معاون اجرایی شورای شهر تهران با تاکید بر اینکه قاطعانه استعفای نجفی را رد می‌کنیم، گفت: اگر به راحتی استعفا را بپذیریم، اعتماد به شورا کاهش می‌یابد. به گزارش ایلنا، محمود میرلوحی،

 استعفای نجفی را قاطعانه رد می‌کنیم

معاون اجرایی شورای شهر تهران با تاکید بر اینکه قاطعانه استعفای نجفی را رد می‌کنیم، گفت: اگر به راحتی استعفا را بپذیریم، اعتماد به شورا کاهش می‌یابد.  به گزارش ایلنا، محمود میرلوحی، عضو شورای شهر تهران در واکنش به آینده نامشخص شهرداری تهران در شرایطی که نجفی بر استعفایش پافشاری دارد، گفت: نظر قاطع شورای شهر رد استعفای نجفی است و بر این تصمیم اصرار دارد. نظر ما این است که این استعفا به صلاح نیست و این رویکرد دلایل مختلفی دارد.

میرلوحی با بیان اینکه چرا کسانی که به شهردار فشار می‌آورند به اقدامات او توجه ندارند، افزود: ۱۲پرونده در رابطه با تخلفات دوره گذشته شهرداری به قوه قضاییه ارسال شده اما هنوز به ما در این رابطه هیچ گزارشی داده نشده است. در مورد دستگیری قائم‌مقام شهرداری قبلی نیز هیچ توضیحی به ما داده نشده است.  عضو شورای شهر تهران اظهار کرد: اگر استعفای نجفی را قبول کنیم، باعث می‌شود این ابهامات و سوالات باقی بماند. شورا حق دارد اگر استعفا را به مصلحت شهر نمی‌داند با آن مخالفت کند. ما استعفا را به مصلحت شهر نمی‌دانیم و اینکه آقای نجفی در این رابطه و در واکنش به تصمیم شورا چه خواهد کرد به خود ایشان مربوط است.  وی ادامه داد: شورا می‌خواهد بگوید که تصمیم ما برای انتخاب نجفی درست و مناسب بود. شاید به برخی از اقدامات ایشان انتقاد داشته باشیم اما تا وقتی که در شورای شهر احساس نکنیم که این رای به نفع و مصلحت مردم و شهر است، استعفا را نخواهیم پذیرفت.

میرلوحی با بیان اینکه بعضی از اعضای شورا اعلام می‌کنند که آقای نجفی کسالت داشته و باید عمل جراحی کند، افزود: درست است که این مساله حق شخصی ایشان است اما تلاش ما این است مصالح شهر، رای‌‌دهندگان، شورا، اصلاح‌طلبان و آقای نجفی را همه با هم ببینیم. اگر قرار باشد به همین سادگی به علت فشارها یا هزار دلیل دیگر استعفا را بپذیریم در آینده فرد جدیدی که انتخاب می‌شود با چه اعتمادی به شورای شهر این سمت را خواهد پذیرفت؟  وی ادامه داد: کار کردن در شهرداری تهران بسیار سنگین است و همه می‌دانند در کار سنگین «نه» گفتن هزینه دارد و انتظاراتی که از شهرداری تهران می‌رود، بسیار فراوان است و اینها همه نکاتی است که باید در این مرحله مدنظر قرار گیرد.  معاون اجرایی شورای شهر تهران با تاکید بر اینکه شورا بنا ندارد به آسانی به این استعفا «بله» بگوید، افزود: اصلاح‌طلبان پشتوانه رای به لیست امید بودند و شورای شهر و مدیریت آقای نجفی در این مساله ذی‌نفع هستند در نتیجه باید منافع آنها را نیز در نظر گرفت. اگر به هر دلیل دیگری نجفی از شهرداری رفت حداقل افراد بعدی به این مساله خواهند رسید که این شورا با نپذیرفتن استعفا به راحتی پای نظر مردم ایستاده است و برنامه و رویکرد دارد.   وی ادامه داد: البته اگر مجبور شدیم که استعفا را بپذیریم یک مسیر دیگری است اما فعلا براساس برآیند هزینه و فایده‌یی که در پذیرفتن استعفای ایشان وجود دارد، تلاش برای ماندن ایشان است. البته ما توقع نداریم که ایشان استعفای خود را در این شرایط پس بگیرد به هر حال دلایل ایشان واقعی است و شورا هم دلایل و نظرات ایشان را شنیده است و می‌داند که علاوه بر بیماری فشار سنگینی روی ایشان قرار دارد. البته برای حقوق شخصی آقای نجفی احترام خاصی قائل هستم چراکه در هر صورت به یک بیماری جدید مبتلا شده‌اند و فشار بیماری جدید مزید بر علت شده است.  میرلوحی با تاکید بر اینکه شورا از آغاز کار خود دو تصمیم مهم؛ نخست منسجم ماندن شورا تا پایان دوره و دوم انتخاب نجفی را اتخاذ کرده است به دلایل شورا برای نپذیرفتن استعفا اشاره کرد و گفت: در جلسه هم‌اندیشی شورای شهر روی انسجام و یکپارچگی شورا در تصمیمات به ‌شدت تاکید شد و این مساله فارغ از پذیرش یا عدم پذیرش استعفای نجفی است. نکته دوم به شرایط شهرداری برمی‌گردد و این دلیل دیگری برای نپذیرفتن استعفای ایشان است. همانطور که بارها گفته‌ام؛ شهرداری را در شرایط نابسامانی تحویل گرفتیم و امروز بسیاری از این مسائل مدیریت و تدبیر شده است.

 رسیدگی و تعیین‌تکلیف املاک فاقد مجوز در سال جاری

مدیرکل حریم شهرداری تهران گفت: باتوجه به جلسه‌یی که با معاون دادستان تهران داشته‌ایم، مقرر شد رسیدگی به وضعیت املاک فاقد مجوز و تعیین تکلیف آنها در سال ٩٧ در دستور کار قرار بگیرد.

به گزارش مهر، حسین خانلری با اشاره به اولویت‌های سال ۹۷ در بخش صیانت از حریم پایتخت گفت: در نخستین روزهای سال جاری برای هماهنگی و هم‌افزایی با سایر ارگان‌ها و دستگاه‌های تصمیم‌گیر در حریم شهر تهران، نشست‌های مشترکی را با حضور فرماندار شهرستان تهران و فرماندار شمیران برگزار کردیم.  وی با بیان اینکه در این نشست‌ها موضوع صیانت و حفاظت از اراضی حریم شهر تهران و تعامل سازنده بین بخشی مورد تاکید قرار گرفت، گفت: توجه ویژه به حفظ محیط‌زیست و گردشگری و اجرای پروژه‌های عمرانی برای ارتقای کیفی و محیطی ساکنان روستاهای حریم از جمله موضوعاتی بود که در این نشست‌ها مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

 مخالفت فرمانداری با افزایش نرخ بلیت مترو حومه

معاون فنی و عمران فرماندار تهران گفت: مصوبه شورای شهر تهران درخصوص نرخ بلیت مترو کلیاتش مورد تایید است و تنها بخش بلیت حومه مورد اعتراض قرار گرفته است.  به گزارش مهر، غلامحسین آرام با اشاره به بررسی مصوبه نرخ بلیت مترو در فرمانداری گفت: کلیات نرخ بلیت مترو مورد تایید قرار گرفته و تنها اعتراض‌مان به نرخ بلیت حومه به تهران که ۱۵۰۰ تومان است، بود.  وی ادامه داد: کلیات مصوبه به شورا بازمی‌گردد یا توسط شورا اصلاح یا اصرار به نرخ گذشته است که در شورای حل اختلاف مورد بررسی قرار می‌گیرد که به نظر می‌آید این مصوبه اردیبهشت ماه اجرایی شود.  آرام در پاسخ به این پرسش که به‌طور سنتی فرمانداری با افزایش نرخ کرایه‌ها بیش از تورم سالانه مخالفت می‌کرد، چطور شد که با افزایش ۲۵درصدی نرخ بلیت مترو موافقت کرد، گفت: افزایش نرخ بلیت مترو در بخش نقدی به ۲۵درصد می‌رسد و در بخش غیرنقدی از ۳درصد تا ۱۵درصد است و ۹۰درصد مسافران مترو به صورت اعتباری و غیرنقدی از بلیت‌های مترو استفاده می‌کنند. بنابراین باتوجه به تخفیفاتی که وجود دارد، با کلیات مصوبه موافقت شد.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران