شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 119066 | |

شهردار منطقه 3 از تکمیل 95درصدی پروژه زیرگذر «آرش اسفندیار» خبر داد.

کادر اجرایی شهرداری مخالف رفتن نجفی

شهردار منطقه 3 از تکمیل 95درصدی پروژه زیرگذر «آرش اسفندیار» خبر داد.

به گزارش ایسنا، مصطفی سلیمی در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان اینکه شهرداری تهران با اقداماتی که در همه سطوح انجام داده در همه شؤون زندگی مردم نفوذ کرده است، در مورد استعفای شهردار تهران گفت: امیدوارم که استعفای وی مورد قبول قرار نگیرد، چرا که کادر اجرایی شهرداری علاقه‌مند است که نجفی بماند.

وی با بیان اینکه شهرداری تهران در ایام نوروز در آماده‌باش کامل قرار دارد، گفت: این‌گونه نیست که برخی تصور می‌کنند، شهرداری در نوروز تعطیل است. بلکه به دلیل خلوتی خیابان‌ها و تردد کمتر شهروندان فرصت برای انجام کارهای عمرانی و پروژه‌های شهری بیشتر فراهم می‌شود.

وی با بیان اینکه این روزها شهرداری تهران روزهای سختی را می‌گذراند، گفت: تاکنون 52هزار میلیارد تومان بدهی احصا شده و این در حالی است که روز‌به‌روز این بدهی با حضور پیمانکاران جدید و... در حال افزایش است و با اینکه آمارها نشان می‌دهد که 68هزار نفر از شهرداری به صورت قراردادی و رسمی حقوق می‌گیرند اما این عدد با احتساب افرادی که به صورت پیمانی با شهرداری همکاری می‌کنند به 135 هزار نفر حقوق‌گیرنده نیز می‌رسد.

وی با بیان اینکه متاسفانه در سال‌های قبل فروش شهر راهی برای کسب درآمد بوده است، گفت: سال‌های سال این روند ادامه داشته و یک‌شبه نمی‌توان انحرافات چند ساله را مرتفع کرد.

شهردار منطقه 3 در خصوص تخریب باغات در این منطقه گفت: متاسفانه در سال‌های اخیر به دلیل انحراف و کسر درآمدهای بیشتر بسیاری از باغات و زمین‌های سبز تهران روبه‌روی دید مدیران تبدیل به ساختمان شدند که این مساله علاوه بر تخریب شهر سبب مهاجرت معکوس ساکنان محله شده است.

دوربین‌های طرح ترافیک دوشنبه خاموش می‌شود

شهردار تهران دستور داد، طرح ترافیک روز دوشنبه در سطح تهران اعمال نشود. به‌گزارش ایسنا و به نقل از روابط‌عمومی شهرداری تهران به دستور محمدعلی نجفی شهردار تهران در راستای تسهیل تردد شهروندان در سطح شهر در آخرین روز کاری سال 96

(دوشنبه 28 اسفند) طرح ترافیک در پایتخت اعمال نمی‌شود.

محدودیت زمانی برای ثبت‌نام طرح ترافیک وجود ندارد

مدیرکل صدور آرم طرح ترافیک شهرداری تهران به برخی سوالات و ابهامات ثبت‌نام طرح ترافیک جدید پاسخ داد.

به گزارش ایسنا مصطفی قنبرنژاد با بیان اینکه از روز شنبه سامانه ثبت‌نام طرح ترافیک برای سال 96 با آدرس my.tehran.ir برای ثبت‌نام متقاضیان ورود به محدوده طرح ترافیک و ساکنان محدوده گشوده شده است، گفت: با این حال برخی کاربران حین ثبت‌نام به مشکلاتی برخورد کرده‌اند که لازم است توضیحاتی در این خصوص ارائه شود.

وی با بیان اینکه متقاضیان دقت داشته باشند که باید اطلاعات آنها از ابتدا ثبت شود، ادامه داد: ممکن است برخی افراد عنوان کنند که در سال‌های قبل طرح ترافیک دریافت کرده و نیازی نیست که اطلاعات خودرو خود را وارد کنند یا می‌خواهند از نام کاربری قبلی خود استفاده کنند، اما دقت داشته باشید که این سامانه برای طرح جدید ترافیک پایتخت ایجاد شده و متقاضیان باید اطلاعات خودرو خود را بار دیگر به‌طور کامل درج کنند.

مدیرکل صدور آرم طرح ترافیک شهرداری تهران با بیان اینکه سرویس ارائه شده از سوی ثبت‌احوال محدود است، گفت: سرویس ارائه شده از سوی ثبت‌احوال محدود است و ممکن است متقاضیان در همان ابتدا با مشکل عدم تایید شماره کارت ملی مواجه شوند اما لازم است متقاضیان صبور باشند، چرا که از روز گذشته مراجعه به سایت به‌شدت افزایش یافته و شهروندان می‌توانند در روزهای دیگر نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند. از آنجا که عوارض این طرح به صورت روزانه محاسبه می‌شود و عجله‌یی برای درج اطلاعات نیست.

وی با بیان اینکه با فعال‌سازی نام کاربری، کد فعال‌سازی به تلفن همراه درج شده در اطلاعات اولیه ارسال می‌شود، افزود: شهروندان دقت داشته باشند که ثبت اطلاعات محل سکونت تنها برای شهروندانی است که در داخل محدوده طرح ترافیک سکونت دارند و نیازی نیست افرادی که در داخل محدوده سکونت ندارند یا افرادی که محل کارشان در داخل محدوده است، این قسمت را تکمیل کنند.

وی بیان کرد: طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته محدودیتی برای ثبت‌نام وجود ندارد و شهروندان می‌توانند در روزهای آتی راحت‌تر ثبت‌نام کنند.

وی افزود: مراجعه تعداد زیادی از شهروندان به سامانه my.tehran.ir سبب کند شدن سرور در برخی مواقع می‌شود اما شهروندان صبور باشند تا بتوانند مراحل ثبت‌نام خود را تکمیل کنند.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران