شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 118599 | |

رییس کمیسیون بررسی سانحه هواپیمای تهران- یاسوج با بیان اینکه جعبه سیاه هواپیما به تهران بازگشت، گفت: امروز نخستین گزارش از اطلاعات جعبه سیاه هواپیما منتشر می‌شود.

امروز گزارش اطلاعات جعبه سیاه منتشر می‌شود

رییس کمیسیون بررسی سانحه هواپیمای تهران- یاسوج با بیان اینکه جعبه سیاه هواپیما به تهران بازگشت، گفت: امروز نخستین گزارش از اطلاعات جعبه سیاه هواپیما منتشر می‌شود. حسن رضایی‌فر در گفت‌وگو با ایلنا با اشاره به آخرین وضعیت بررسی اطلاعات کپی شده جعبه سیاه اظهار کرد: اطلاعات جعبه سیاه در کشور فرانسه کپی و در حال حاضر در سازمان هواپیمایی در حال تحلیل است.  او ادامه داد: تنها عملیات کپی اطلاعات جعبه سیاه در کشور فرانسه انجام شد و خود جعبه سیاه پس از انجام عملیات کپی‌برداری به کشورمان بازگردانده شد.  به گفته رییس کمیسیون بررسی سانحه هواپیمای تهران- یاسوج، طبق مقررات ایکائو بازخوانی اطلاعات در دو کمیسیون بررسی سانحه در سازمان هواپیمایی ایران و کشور فرانسه انجام می‌شود و نمایندگان سه قوه قضایی، مقننه و مجریه در کمیسیون بررسی این سانحه در ایران حضور دارند.  رضایی‌فر افزود: بازپرس استان اصفهان، نماینده قوه قضاییه، نماینده سازمان هواپیمایی، نماینده قوه مجریه و کمیسیون عمران مجلس، نماینده قوه مقننه در کمیسیون بررسی سانحه است.

ساعت کاری مراکز معاینه فنی خودرو در نوروز

ساعت کاری مراکز معاینه فنی خودرو در ایام تعطیلات نوروز اعلام شد. به گزارش مهر، روابط عمومی ستاد معاینه فنی خودروهای تهران طی اطلاعیه‌یی اعلام کرد: با عنایت به در پیش بودن سفرهای نوروزی و اهمیت انجام معاینه فنی و کنترل وضعیت ایمنی خودروها قبل از سفر جهت تسهیل در ارائه خدمات به شهروندان، کلیه مراکز معاینه فنی شهر تهران در روز جمعه مورخ ۲۵ اسفند ماه فعال است.

 شهروندان می‌توانند برای اطلاع از ساعات کارکرد آن مراکز به سایت ستاد مرکزی معاینه فنی خودروهای تهران به آدرس inspection.tehran.ir مراجعه و در صورت تمایل برای کاهش زمان معطلی در مراکز نسبت به استفاده از سیستم نوبت‌دهی آنلاین و مراجعه با وقت قبلی در مرکز مورد نظر اقدام کنند؛ ضمنا جهت آگاهی از مدت انتظار در هر مرکز می‌توانند با ارسال عدد ۱ به سامانه پیامکی ۲۰۰۰۱۱۲ از آخرین وضعیت میزان شلوغی و طول صف در هر مرکز مطلع شوند.

جزئیات قرارداد  خرید ۶۳۰ دستگاه واگن مترو تهران

رییس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور با اعلام سازنده نهایی ۶۳۰ دستگاه واگن مترو تهران، از جزئیات این قرارداد نیز خبر داد.

به گزارش ایسنا، محمدعلی افشانی با اعلام این خبر که کنسرسیوم شرکت CRC چین و واگن‌سازی تهران سازندگان نهایی ۶۳۰ دستگاه واگن مترو تهران شدند و شرکت نورینکوچین نیز تامین‌کننده فایناس این قرار داد است، اظهار کرد: از زمان نهایی شدن فاینانس تا تولید واگن‌های مترو حدود ۲۰ ماه زمان‌ می‌برد ضمن اینکه قرارداد ما در این پروژه پنج ساله است و در پایان این پنج سال آخرین واگن ساخته و تحویل داده خواهد شد.  وی ادامه داد: در این قرارداد ۶۳۰ دستگاه واگن مترو تهران، ۵۶ دستگاه آن به‌صورت CBU

(به‌صورت کامل) وارد می‌شود و ۷۰ واگن در ایران مونتاژ خواهد شد. همچنین بخش PLB (داخلی‌سازی) نیز به سه بخش تقسیم شده که در بخش اول ۸۴ واگن ساخته می‌شود که در پایان آن ۳۱درصد داخلی‌سازی خواهیم داشت. در بخش دوم نیز ۲۱۰ واگن ساخته می‌شود که در پایان ساخت این ۲۱۰ واگن به ۳۹درصد داخلی‌سازی خواهیم رسید و در بخش سوم نیز مجددا ۲۱۰ واگن ساخته می‌شود که ۵۶درصد داخلی‌سازی را در پی خواهد داشت.  

رییس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور

با اشاره به جزئیات دیگر این قرارداد، گفت: متوسط هزینه‌ FOB (تحویل در بندر شانگهای) بابت هر واگن 1.078هزار یورو است. همچنین در این قرارداد نیز قرار است بدنه تمام واگن‌ها آلومینیوم باشد در حالی که قبلا بدنه کربن استیل در بدنه واگن‌ها استفاده می‌شد. به‌عبارت دیگر بدنه آلومینیومی تکنولوژی روز دنیا است و هر واگن حدود سه تن سبک‌تر می‌شود.

وی تصریح کرد: همچنین سیستم رانش در قراردادهای قبلی نیمه بوژی بیس بود که در این قرارداد بوژی بیس می‌شود و سیستم‌های استانداردی که دراین قرارداد مورد استفاده قرار می‌گیرد، استاندارد اروپایی است. از طرفی در این قرارداد نیز ۳۶میلیون یورو قطعات یدک دریافت کردیم تا به مدت 6 سال بتوانیم واگن‌ها را تعمیر و نگهداری کنیم.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران