شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 118598 | |

شهردار تهران گفت: معتقدیم توسعه اصولی شهر تهران و کاهش مشکلات این کلان‌شهر متکی به استارت‌آپ‌ها و صاحبان اندیشه‌های جوان و فعال آنهاست. محمدعلی نجفی شهردار تهران،

شهردار تهران گفت: معتقدیم توسعه اصولی شهر تهران و کاهش مشکلات این کلان‌شهر متکی به استارت‌آپ‌ها و صاحبان اندیشه‌های جوان و فعال آنهاست.  محمدعلی نجفی شهردار تهران، با اشاره به شهر هوشمند گفت: نگاه ما نسبت به استارت‌آپ‌ها هم مثبت است و هم حمایتی و آنها را مقدمه لازم برای تحقق شهر هوشمند می‌دانیم. هر قدر هم بتوانیم به حضور و رشد استارت‌آپ‌ها کمک می‌کنیم زیرا معتقدیم توسعه شهر تهران باید متکی به این استارت‌آپ‌ها باشد.

شهردار تهران با اشاره به نیازهای کلان‌شهر تهران گفت: ضروری است از همه استارت‌آپ‌ها به‌ویژه آنهایی که در زمینه زیست‌محیطی، ترافیک و آنها که می‌توانند در دیگر چالش‌های شهر تهران ورود کنند حمایت شود. وی با بیان اینکه در سال‌های اخیر این تحولات آن‌قدر وسیع و سریع بوده که زندگی انسان را به‌شدت تحت‌تاثیر قرار داده است، افزود: هیچ‌گاه تغییرات با این شتاب نبوده و ما اگر قرار باشد همان نگاه سنتی را داشته باشیم مطمئنا با چالش‌های مدرن نمی‌توانیم مقابله کنیم.

شهردار تهران با تاکید بر اینکه امروزه شهر هوشمند به‌عنوان راه‌حلی طلایی برای برون‌ رفت از مشکلات و چالش‌های مدیریت شهری مطرح است، گفت: البته این مهم باید به‌صورت بومی و متناسب با اکوسیستم منطقه‌یی ایجاد شود و یکی از نیازهای آن استارت‌آپ‌های بومی است.

نجفی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه بزرگ‌ترین جشنواره استخدامی کشور 24 و 25 اسفندماه با جذب 20 هزار نفر در الوپیک برگزار می‌شود، گفت: شهر هوشمند می‌تواند پیامدهای طلایی برای شهروندان، نظام شهری، نظام حکومتی در یک کشور داشته باشد و تلاش ما حرکت در این مسیر است. استارت‌آپ‌ها ظرفیت‌های بالایی دارند که نمی‌توان به‌راحتی از کنار آنها گذشت.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران