شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 118596 | |

لغو مصوبه برج‌ها که قرار بود در جلسه روز گذشته شورای شهر تهران مورد بررسی قرار گیرد، به این جلسه نرسید و با توجه به اینکه جلسه روز سه‌شنبه این هفته نیز به بررسی اصلاحیه لایحه بودجه

لغو مصوبه برج‌ها که قرار بود در جلسه روز گذشته شورای شهر تهران مورد بررسی قرار گیرد، به این جلسه نرسید و با توجه به اینکه جلسه روز سه‌شنبه این هفته نیز به بررسی اصلاحیه لایحه بودجه که بعد از بررسی توسط فرمانداری به شورا بازگردانده شده اختصاص یافته است، عملا پیشنهاد لغو مصوبه برج‌باغ‌ها به جلسه‌های شورای شهر تهران در سال آینده موکول شد. با توجه به آسیب‌های فراوانی که شهر تهران از بابت این مصوبه متحمل شد و بسیاری از باغ‌ها و در نتیجه آن فضای سبز شهر نابود شد، انتظار می‌رفت، این موضوع در اولویت دستور جلسه قرار گیرد که این اتفاق نیفتاد. حتی اعتراض‌های محمد سالاری رییس کمیسیون معماری و شهرسازی شورا مبنی‌بر اهمیت این موضوع تاثیری در تصمیم رییس شورای شهر نداشت و محسن هاشمی مانند همیشه با خنده عنوان کرد که هیات رییسه دستورات را به ترتیب مطرح می‌کند. براساس این گزارش، روز گذشته اعضای شورای شهر تهران در جریان بررسی پیشنهاد آب و فاضلاب مبنی‌بر درخواست تمدید مصوبه قبلی شورا مبنی‌بر تامین منابع مالی پروژه‌های توسعه شرکت آب و فاضلاب، نرخ انشعاب آب به واحد‌های جدید را 20 درصد افزایش دادند.  در سال 94 شورای شهر مصوبه‌یی در راستای تامین منابع مالی پروژه‌های توسعه شرکت آب و فاضلاب داشت. اعتبار این مصوبه تا انتهای سال 96 بود و با اتمام سال جاری این مصوبه نیز از اعتبار ساقط می‌شد. بنابراین شرکت آب و فاضلاب پیشنهاد داد که برای سال 97 نیز زمان اجرای مصوبه تمدید شود. در نهایت موضوع تمدید این مصوبه برای سال 97 به تصویب رسید و اعضای شورا در راستای توسعه و بازسازی شبکه آب تهران به افزایش 20 درصدی حق انشعاب واحدهای جدید رای دادند.

براساس این مصوبه تعرفه انشعاب جدید در مناطق یک تا 3 مبلغ 576هزار تومان، مناطق 4 تا 10 و 22 مبلغ 433هزار تومان و حق انشعاب مناطق 11 تا 15 مبلغ 331هزار تومان و مناطق 16 تا 21 نیز مبلغ 245هزار تومان خواهد شد.  یکی دیگر از دستورجلسات روز گذشته شورای شهر بحث پیشنهاد طرح تهران 1400 بود. این طرح به پیشنهاد ناهید خداکرمی مطرح شد. براین اساس، به دلیل همزمانی نوروز 1400 با نیمه شعبان و روز جمهوری اسلامی ایران که نوروز در نوروز است، پیشنهاد داده شد که شهرداری تهران در راستای دیپلماسی شهری و ایجاد نشاط برنامه‌های ویژه‌یی داشته باشد که کلیات این طرح به تصویب رسید و شهرداری مکلف شد که پیشنهادی در خصوص برنامه‌های نشاط‌آور تهران 1400 بیاورد.  همچنین در ادامه جلسه روز گذشته لایحه یک‌فوریتی اصلاحیه مصوبه مجوز تخفیف و چگونگی اخذ مطالبات شهرداری تهران تصویب شد. پیش از این اعضای شورا پیشنهاد کرده بودند که پاداش پرداخت نقدی در ماه‌های پایانی سال از 23 درصد به 33 درصد افزایش یابد که مقرر شد در سال 97 صرفا در ماه فروردین و اردیبهشت این تخفیف 23 درصد باشد و پس از آن این نرخ به 18 درصد کاهش یابد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران