شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 114802 | |

از بعد‌از‌ظهر یک‌شنبه با نفوذ سامانه بارشی به کشور‌، ابتدا در برخی نقاط شمال غرب و از روز دوشنبه در استان‌های واقع در دامنه‌های شمالی و جنوبی البرز بارش باران و برف‌، وزش باد و کاهش دما پیش‌بینی می‌شود.

بارش برف و باران در تهران از دوشنبه

از بعد‌از‌ظهر یک‌شنبه با نفوذ سامانه بارشی به کشور‌، ابتدا در برخی نقاط شمال غرب و از روز دوشنبه در استان‌های واقع در دامنه‌های شمالی و جنوبی البرز بارش باران و برف‌، وزش باد و کاهش دما پیش‌بینی می‌شود.  براساس تحلیل آخرین داده‌ها و نقشه‌های پیش‌یابی و هواشناسی از ظهر شنبه به سبب نفوذ جریانات شمالی، کاهش دما در سواحل خزر رخ خواهد داد. دریای خزر نیز از اواخر وقت روز شنبه و در روزهای یک‌شنبه و دوشنبه مواج ا‌ست.  از بعد‌از‌ظهر یک‌شنبه با نفوذ سامانه بارشی به کشور‌، ابتدا در برخی نقاط شمال غرب و در روز دوشنبه علاوه بر شمال غرب، در استان‌های واقع در دامنه‌های شمالی و جنوبی البرز بارش باران و برف‌، وزش باد و کاهش دما پیش‌بینی می‌شود.  میانگین بارندگی کل کشور از ابتدای سال زراعی تا روز ۱۵ دی‌ماه امسال 31.6میلی‌متر ثبت شد، میزان بارش در سال گذشته در این بازه زمانی 49.3 میلی‌متر بود. بنابراین ‌بارش سال جاری ۶۴درصد بارش سال گذشته است. بیشترین میزان بارش در هفته پانزدهم سال زراعی متعلق به آمل در استان مازندران به میزان 53.1 میلی‌متر بوده است.

بازگشایی فرودگاه پارس‌آباد بعد از ۵ سال

فرودگاه پارس‌آباد پس از 5 سال تعطیلی پنج‌شنبه هفته گذشته با فرود هواپیمای متعلق به شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران بازگشایی شد.  به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، رحمت‌الله مه‌آبادی مدیرعامل شرکت فرودگاه‌های کشور بیان کرد: زیرساخت‌های خوبی در فرودگاه پارس‌آباد فراهم شده و از این پس این فرودگاه شاهد فرود هواپیما‌های بزرگ هم خواهد بود.  او بیان کرد: امسال و سال آتی برنامه‌های ویژه‌یی برای توسعه امکانات فرودگاهی استان اردبیل با ۶۰۰ تا ۷۰۰میلیارد ریال اعتبار پیش‌بینی شده است و فرودگاه پارس‌آباد که به علت امکانات محدود امکان فرود هواپیما‌های کوچک را داشت از پنج سال پیش تعطیل بود.

رشد ۲۰ درصدی ترانزیت کالا در ۹ ماهه سال جاری

مدیرکل دفتر ترانزیت و حمل و نقل بین‌المللی سازمان حمل و نقل جاده‌یی گفت: طی ۹ ماهه ابتدای سال ۹۶، بیش از ۶ میلیون و ۸۰۷ هزار تن کالا از ۳۲مرز فعال زمینی و آبی کشور ترانزیت شده که نسبت به مدت مشابه در سال قبل ۲۰درصد افزایش داشته است.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌یی، رضا نفیسی افزود: با وجود برخی مسائل و رخدادهای منطقه‌یی که به تازگی باعث توقف ترانزیت ورودی کالا از برخی مرزهای غربی شده بود با این حال ترانزیت کالا در مجموع طی 9 ماهه گذشته رشد ۲۰درصدی نسبت به مدت مشابه در سال 95 داشته است.  او ادامه داد: از مجموع کالاهای ترانزیت شده، بیش از یک میلیون و ۹۹۶ هزار تن مواد نفتی و حدود ۴میلیون و ۸۱۱ هزار تن را مواد غیرنفتی تشکیل داده‌اند که عمده‌ترین کالاهای عبوری نظیر مازوت، انواع پارچه، قطعات اتومبیل، برنج، گازوییل، لاستیک و پنبه بوده است.  مدیرکل دفتر ترانزیت و حمل ‌و نقل بین‌المللی افزود: در زمان مذکور از میان مرزهای کشور بندر شهیدرجایی با ۲میلیون و ۴۵۴ هزار تن معادل ۳۶ درصد فعال‌ترین مرز در زمینه ترانزیت ورود کالا به شمار می‌رود.

شهرداری می‌تواند نماهای غیراستاندارد را تخریب کند

نایب‌رییس سابق کمیسیون شهر‌سازی شورای شهر تهران اظهار کرد: بر اساس ماده ۱۰۰ شورای اسلامی شهرها شهرداری می‌تواند در صورت عدم اجرای نمای ساختمان مطابق بر نظر شورای نما، ساختمان متخلف را تخریب کند.  به گزارش ایسنا، تندگویان در یک برنامه رادیویی در بررسی چالش‌ها و خطرات آلودگی بصری شهر تهران با اشاره به اینکه آلودگی‌های بصری شهر تهران یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های شورای شهر چهارم بود، گفت: متاسفانه تا قبل از شورای شهر چهارم تهران هیچ قانونی در خصوص نمادهای بصری شهر وجود نداشت، به‌طوری که در شورای چهارم موضوعی با عنوان نمای بصری سازه مطرح شد.  وی با اشاره به اینکه امروزه بسیاری از شهرها در سطح کشور دارای شورای نما هستند، عنوان کرد: در حال حاضر برای ساختن یک ساختمان در شهر علاوه بر مراجعه به نهادهای مربوط به موضوعات فنی و سازه‌یی باید نمای ساختمان نیز در شورای نمای شهر مورد بررسی و تایید قرار بگیرد.  نایب‌رییس سابق کمیسیون شهر‌سازی شورای شهر تهران همچنین افزود: بر اساس ماده ۱۰۰ شورای اسلامی شهرها شهرداری می‌تواند در صورت عدم اجرای نما مطابق بر نظر شورای نما ساختمان متخلف را تخریب کند. وی افزود: شرکت در شورای نما و اخذ تاییدیه از این شورا برای تمام پلاک‌های شهری ضروری است. تندگویان با اشاره به لزوم آزادی معمار در طراحی ساختمان توضیح داد: نمای ساختمان همواره از دو بخش مهم مصالح و طراحی نما تشکیل می‌شود.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران