شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 112785 | |

محمد علیخانی ‌رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران با اشاره به تنشی که در جلسه صبحانه کاری روز سه‌شنبه اعضای شورای شهر تهران با محمدعلی نجفی شهردار تهران پیش آمد، گفت:

عذر‌خواهی نجفی از اعضای شورای شهر تهران

محمد علیخانی ‌رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران با اشاره به تنشی که در جلسه صبحانه کاری روز سه‌شنبه اعضای شورای شهر تهران با محمدعلی نجفی شهردار تهران پیش آمد، گفت: این‌گونه مسائل طبیعی است ضمن اینکه در پایان جلسه شهردار تهران و اعضا از یکدیگر عذرخواهی کردند.  به گفته علیخانی این جلسه طبق روال همیشه آغاز شد و در ادامه مواردی و در نهایت موضوعی مطرح که منجر به گلایه اعضا شد.  وی گفت: از آنجا که این جلسات به صورت غیررسمی برگزار و قاعدتا موضوعات زیادی مطرح می‌شود،  مدیران شهری با یکدیگر بحث‌های طلبگی می‌کنند و هم این است که این جلسات نتیجه داشته باشد. در این جلسه تنشی بین شهردار تهران و اعضا پیش آمده که البته طبیعی بود و در ادامه نیز از یکدیگر عذرخواهی کردند. این جلسات در آینده نیز ادامه پیدا خواهد کرد، چرا که بسیاری از مسائل در همین جلسات حل و فصل می‌شود.  به گزارش «تعادل» علیخانی در حالی از عذرخواهی شهردار تهران صحبت می‌کند که روز گذشته علی اعطا سخنگوی شورای شهر وقوع هر گونه تنش بین شهردار و اعضای شورا را رد کرد و همچنین بسیاری از اعضا صحبت درباره این موضوع را به مصلحت ندانستند. علیخانی در گفت‌وگوی دیگری از انتصابات خانوادگی صورت گرفته در شهرداری تهران انتقاد کرد و گفت: انتصابات شهردار بر اساس روابط است و تخصصی نیست. افرادی که ارتباطات فامیلی و دوستی‌های قدیمی داشتند در مسند مدیریت قرار گرفتند. متاسفانه انتصاب‌ها مخالف رای مردم در انتخابات اخیر بوده است و ما بر همین اساس مخالف انتصابات هستیم.  رییس کمیسیون حمل‌ونقل و عمران شورای شهر تهران، ری و تجریش گفت: اعضای شورا در سطح مدیریت کلان مشورت‌هایی را انجام می‌دهند اما در مدیریت‌های جزیی کاری نداریم.  علیخانی گفت: مدنظر بنده فرد خاصی نیست و کلا در شهرداری شاهد بودیم، انتصاب‌هایی برخلاف رای مردم اتفاق می‌افتد. در صورتی ‌که مردم به ما رای دادند تا تغییرات دیگری را در شهر شاهد باشند و تذکرات ما نیز بر اساس رای مردم است.

ضرورت مدیریت زباله‌های الکترونیک پایتخت

رییس اداره محیط زیست شهر تهران با تاکید بر اینکه شهرداری تهران باید بستر مناسبی برای امحا و جمع‌آوری زباله‌های الکترونیک شهر فراهم کند، گفت: این‌گونه زباله‌ها می‌توانند برای آب، خاک و سلامت انسان مضر باشند.  به گزارش ایسنا محمدحسین بازگیر با بیان اینکه پسماندها بر اساس قانون مدیریت پسماند به پنج گروه عادی، صنعتی، پزشکی، کشاورزی و پسماندهای ویژه تقسیم‌بندی می‌شوند، اظهار کرد: زباله‌های الکترونیک بخشی از پسماندهای ویژه هستند.  وی ادامه داد: پسماندهای ویژه برخی پسماندها هستند که یا سمی هستند یا خاصیت رادیواکتیوی و اشتعال و خورندگی دارند بازگیر با بیان اینکه پسماندهای ویژه عاملی دارند که آنها را نیازمند مدیریت خاص و ویژه‌یی می‌کند، تصریح کرد: پسماندهای ویژه ممکن است در هر یک از پنج گروه پسماندها قرار گیرند. در پسماندهای عادی یا زباله‌های خانگی بخشی مانند مدارهای الکتریکی، لامپ‌ها، قطعات الکترونیک و باتری‌ها قسمت ویژه پسماندهای عادی هستند.  رییس اداره محیط زیست شهر تهران ادامه داد: در ساختار این‌گونه وسایل الکترونیک فلزات سنگینی مانند آهن، قلع و نیکل به کار گرفته می‌شود که می‌توانند برای محیط زیست، آب، خاک و حتی سلامت انسان مضر باشند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران