شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 109157 | |

معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به سیاست‌های توسعه گردشگری دریایی در آب‌های شمال کشور اظهار کرد: در حال حاضر راه‌اندازی زیرساخت‌های گردشگری دریایی در دریای خزر برای سرمایه‌گذاران اقتصادی نیست و به دنبال اقتصادی شدن این فعالیت‌ها در دریای خزر هستیم.

 موانع توسعه گردشگری در دریای خزر

 معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به سیاست‌های توسعه گردشگری دریایی در آب‌های شمال کشور اظهار کرد: در حال حاضر راه‌اندازی زیرساخت‌های گردشگری دریایی در دریای خزر برای سرمایه‌گذاران اقتصادی نیست و به دنبال اقتصادی شدن این فعالیت‌ها در دریای خزر هستیم. به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، هادی حق‌شناس با بیان اینکه در حال حاضر کشتی میرزا کوچک‌خان تنها کشتی مسافری در دریای خزر است، گفت: هر چند که کشتی‌های مسافری در دریای جنوب بین شهرهای ساحلی و بین بنادر کشورهای همسایه مانند کویت، قطر، بحرین و امارات فعال هستند اما در دریای شمال کشور هنوز فعالیت کشتی‌های مسافربری اقتصادی نیست. معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی ادامه داد: از آنجایی که کشتی میرزا کوچک‌خان کشتی مناسب دریای شمال نبود، نتوانست در گردشگری دریایی موفق عمل کند و ادامه فعالیتش اقتصادی نبود. حق‌شناس با اشاره به مهم‌ترین عامل عدم موفقیت گردشگری دریایی در آب‌های خزر تاکید کرد: زمان سفر زمینی از آستارا تا باکو در کشور آذربایجان چیزی حدود ۳ساعت است حال اینکه این زمان از سفر دریایی از انزلی تا باکو به ۱۴ساعت می‌رسد که قطعا در مقایسه با زمان سفر زمینی نمی‌تواند برای گردشگران جذاب باشد. به گفته او سفر زمینی به باکو بسیار کوتاه‌تر از سفر دریایی است و مشکلاتی چون دریازدگی ندارد و ترددهای زمینی تحت تاثیر شرایط جوی قرار ندارد و برای راه‌اندازی گردشگری دریایی در آب‌های شمال کشور به دنبال استفاده از شناورهای کاتاماران هستیم. معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی گفت: البته خرید این شناورها برای سرمایه‌گذاران گران است و بدون حمایت دولت نمی‌تواند، صرفه اقتصادی داشته باشد.

 مسکن مهر «پردیس» امسال تمام نمی‌شود

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس با بیان اینکه مسکن مهرپردیس امسال تکمیل نمی‌شود، گفت: اگر دستگاه‌های خدمات‌رسان در نصب انشعاب خدمات زیربنایی همکاری کنند، روند تکمیل واحدها سرعت می‌گیرد. به گزارش صدا و سیما، سعید غفوری درباره روند افتتاح واحدهای باقیمانده مسکن مهر پردیس افزود: در چند ماه اخیر در فازهای ۱۱ و ۸، روند ساخت و سازها رشد خوبی داشته است. او ادامه داد: متاسفانه دستگاه‌های خدمات‌رسان روند کندی برای نصب انشعاب و خدمات زیربنایی در پیش گرفتند و تا انشعاب آب، برق و... کامل نشود، نمی‌توانیم محوطه‌سازی را انجام دهیم. غفوری با بیان اینکه در بسیاری از فازها پیشرفت فیزیکی قابل توجهی داریم، افزود: ۳۵هزار واحد تا مرحله نازک‌کاری پیش رفته و علاوه بر این ۲۲هزار واحد دیگر نیز تکمیل شده و آماده تحویل است؛ در ۲۲محله هم آماده سرمایه‌گذاری مشترک با بخش خصوصی هستیم.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران