شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 109155 | |

علی اعطا سخنگوی شورای شهر تهران نیز در جمع خبرنگاران از طرحی دوفوریتی خبر داد که براساس آن شهرداری تهران ملزم است لایحه‌یی درخصوص ارائه برنامه‌یی عملیاتی ایمن‌سازی ساختمان‌های ناایمن، بلندمرتبه شهر تهران به شورا ارائه کند.

علی اعطا سخنگوی شورای شهر تهران نیز در جمع خبرنگاران از طرحی دوفوریتی خبر داد که براساس آن شهرداری تهران ملزم است لایحه‌یی درخصوص ارائه برنامه‌یی عملیاتی ایمن‌سازی ساختمان‌های ناایمن، بلندمرتبه شهر تهران به شورا ارائه کند. سخنگوی شورای شهر تهران با اعلام اینکه بعد از حادثه پلاسکو مشخص شد اطلاعات فنی بسیاری از ساختمان‌های قدیمی و بلندمرتبه در دسترس نیست، تصریح کرد: شهرداری طی دو ماه گزارشی از بلندمرتبه‌های تهران ارائه خواهد کرد و در ادامه طی سه ماه برنامه عملیاتی خود را برای ایمن‌سازی ساختمان‌های بلندمرتبه مسکونی و غیرمسکونی و رفع خطر احتمالی ارائه می‌کند. اعطا، با اشاره به طرح تحقیق و تفحص از عملکرد مالی و اجرایی موسسه همشهری طی سال‌های ۸۴ تا ۹۶ گفت: این طرح با قید عادی به هیات رییسه ارائه شده است و ۸ عضو شورا آن را امضا کرده‌اند. این طرح به دلایل بررسی کارنامه اجرایی به موسسه همشهری که طی دو سال مالی، زیان‌ده بوده و هر سال میزان زیان آن بیشتر شده است. اعطا با اشاره به ۷ محور تحقیق و تفحص از موسسه همشهری اظهار کرد: بررسی میزان اثربخشی در جامعه هدف، بررسی دلایل استخدام فوری در سال ۹۵، بررسی چگونگی واسپاری آگهی موسسه همشهری، توزیع و کیفیت توزیع، چاپخانه، بررسی تراز مالی و میزان حقوق مدیران عالی و میانی این موسسه، هفت محور مورد بررسی خواهد بود.

وی در پاسخ به پرسشی درخصوص تکلیف روزنامه‌نگاران موسسه همشهری که پس از تعطیلی نشریات بیکار خواهند شد، اظهار کرد: رویکرد مدیریت جدید شهری تعدیل نیرو نیست و موضوع تحقیق و تفحص در رابطه با تعدیل نیرو نخواهد بود. تنها قرار است وضعیت این موسسه طی سال‌های بازه ۱۲ ساله مورد ارزیابی قرار گیرد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران