شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 105590 | |

نخستین جلسه شورای شهر چند تذکر و تصمیم نیز داشت. بشیر نظری، عضو شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش در تذکری پیشنهاد داد تا خلاف روال معمول که فقط جلسات روزهای سه‌شنبه علنی برگزار می‌شد،

نخستین جلسه شورای شهر چند تذکر و تصمیم نیز داشت. بشیر نظری، عضو شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش در تذکری پیشنهاد داد تا خلاف روال معمول که فقط جلسات روزهای سه‌شنبه علنی برگزار می‌شد، تمام جلسات علنی شود. محسن هاشمی، رییس شورا در واکنش به این تذکر اعلام کرد که براساس آیین‌نامه تمامی جلسات شورای شهر علنی است، مگر اینکه اعضا درخواست دهند که برای بررسی یک موضوع جلسه غیرعلنی شود که باید برای این مهم رای‌گیری شود.  رییس شورای شهر تهران، ری و تجریش افزود: بر این اساس تمامی جلسات روزهای یک‌شنبه و سه‌شنبه به صورت علنی برگزار خواهد شد.

همچنین خلیل‌آبادی، دیگر عضو شورای شهر تهران در تذکر پیش از دستور خواست که نام شورای شهر تهران توسط رسانه‌ها درست و به نام شورای شهر تهران، ری و تجریش خوانده شود که این مورد نیز انجام شد و شورای شهر تهران به شورای شهر تهران، ‌ری و تجریش تغییر نام داد.  از سوی دیگر شهردار تهران نیز در نخستین ساعات شروع به کارش کسری نوری، روزنامه‌نگار را به عنوان سرپرست موسسه همشهری جایگزین مهدی ذاکری مدیرعامل این موسسه کرد.  به گزارش مهر، ذاکری 8 سال بر موسسه همشهری مدیریت کرد. روزنامه همشهری در سال ۱۳۷۱ در دوره شهرداری کرباسچی تاسیس شد و به عنوان نخستین روزنامه رنگی ایران با رویکرد اجتماعی و محیط زیستی مورد توجه قرار گرفت و خیلی زود به عنوان پرتیراژترین روزنامه کشور شناخته شد. در دوره شهرداری قالیباف نیز در این موسسه تحولاتی همچون افتتاح بزرگ‌ترین مجموعه چاپخانه و انتشار مجموعه مجلات متنوع و تغییراتی در روزنامه رخ داد و همچنان به عنوان بزرگ‌ترین موسسه مطبوعاتی کشور شناخته می‌شود.  کسری نوری، سردبیری روزنامه‌های ایران و شهروند را در کارنامه خود دارد و اکنون مدیرکل روابط عمومی وزارت نفت است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران