شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 103427 | |

مدیرعامل اتحادیه سازمان‌های حمل و نقل همگانی کشور با تاکید بر ممنوعیت تردد خودروهای فرسوده در محدوده طرح LEZ در کلان‌شهرها گفت: این ممنوعیت شامل خودروهای سنگین، سبک، شخصی، عمومی و دولتی خواهد بود.

اجرای نسخه جدید طرحLEZ  از ابتدای مرداد

مدیرعامل اتحادیه سازمان‌های حمل و نقل همگانی کشور با تاکید بر ممنوعیت تردد خودروهای فرسوده در محدوده طرح LEZ در کلان‌شهرها گفت: این ممنوعیت شامل خودروهای سنگین، سبک، شخصی، عمومی و دولتی خواهد بود.

سعید قیصر در گفت‌وگو با ایسنا در تشریح حدود آلایندگی جدید در معاینه فنی که توسط شورای عالی حفاظت محیط زیست ابلاغ شده است، افزود: حدود جدید آلایندگی از ابتدای مرداد ماه اجرایی خواهد شد و در آن کلیه استانداردهای سیمفا بسیار سخت‌گیرانه‌تر اجرایی خواهد شد. به شکلی که با وضعیت موجود حدود 80درصد خودروها در آزمون‌های آلایندگی مردود خواهند شد.

وی افزود: در محدوده آلایندگی جدید، سختگیری‌ها در تست‌های آلایندگی تا 3برابر بیشتر شده و برای خودروهای انژکتوری اعمال می‌شود اما برای خودروهای کاربراتوری تغییری اعمال نشده است. این در شرایطی است که بیشترین آلایندگی‌ها به خودروهای کاربراتوری تعلق دارد.

قیصر ادامه داد: در ابلاغیه جدید دور کند و تند موتور خودروها مورد تست و آزمایش قرار می‌گیرد. از این رو باید خودروها خود را با این استانداردها تطبیق دهند و از سویی دیگر کارگروه‌های استانی همچنین مراکز معاینه فنی نیز باید خود را با حدود آلایندگی جدید تطبیق دهند به طوری که مراکز معاینه فنی موظف هستند، تجهیزات لازم را برای انجام تست‌های تعیین شده، فراهم کنند.

وی اظهار کرد: در راستای بهره‌گیری مناسب از سامانه یکپارچه معاینه فنی(سیمفا) و براساس تصمیمات کارگروه هماهنگی و نظارت بر اجرای کاهش آلودگی هوای کلان‌شهرها مقرر شده است، کلیه دوربین‌های مستقر در مسیرهای بین شهری سراسر کشور همچنین شهرها به سامانه سیمفا متصل شوند و خودروهای فاقد گواهی معاینه فنی در شهرها و جاده‌ها توسط این دوربین‌ها اعمال قانون شوند. مدیرعامل اتحادیه سازمان‌های حمل و نقل همگانی کشور تاکید کرد: درحال حاضر عبور خودروها در محدوده اجرایی طرح LEZ(کاهش آلودگی هوا) از مقابل دوربین‌ها بدون داشتن برگه معاینه فنی شامل جریمه 50 هزار تومانی می‌شود که با اتصال دوربین‌های سراسر کشور به سامانه سیمفا این جریمه برای کلیه خودروهای فاقد گواهی معاینه فنی اعمال خواهد شد. وی درخصوص ممنوعیت تردد خودروهای فرسوده در محدوده طرح LEZ در کلان‌شهرها تصریح کرد: در این طرح خودروهای سنگین، سبک، شخصی، عمومی و دولتی شامل محدودیت خواهند شد و به زودی درخصوص سن فرسودگی نیز نظر قطعی اعلام خواهد شد. اعمال قانون در این خصوص نیز از طریق سامانه سیمفا انجام خواهد شد. مدیرعامل اتحادیه سازمان‌های حمل و نقل همگانی کشور از برنامه‌ریزی برای جایگزینی موتورسیکلت‌های برقی با موتورسیکلت‌های کاربراتوری خبر داد و افزود: در تهیه برنامه برای این جایگزینی وزارت صنعت، معدن و تجارت با همکاری وزارت کشور، نیرو و وزارت دفاع همچنین سازمان ملی استاندارد و پلیس راهور ناجا اقدامات لازم را انجام خواهد داد.

 

پیشنهاد کاهش ساعت طرح ترافیک منطقه 12

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: با تصویب شورای ترافیک تهران، ساعت طرح ترافیک برای ساکنان منطقه ۱۲ کاهش یافت.

به گزارش روابط عمومی سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، مازیار حسینی با بیان این مطلب افزود: منطقه 12 به عنوان قلب تاریخی تهران یکی از مناطق با اصالت و هویت شهر تهران است که از سال 93 مدیریت شهری تهران توجه جدی‌ای به این محدوده داشته است.

وی با اشاره به طرح کاهش ساعات طرح ترافیک برای ساکنان منطقه 12 یادآور شد: با توجه به مصوبه شورای ترافیک شهر تهران از این به بعد ساکنان این منطقه می‌توانند از ساعت 6:30 دقیقه صبح که شروع طرح ترافیک بوده تا ساعت 8 صبح یک بار به راحتی از منطقه خارج شوند. به گفته مازیار حسینی در صورت تصویب این طرح در شورای شهر تهران در صورتی که ساکنان منطقه بین ساعات تعیین شده در محدوده طرح ترافیک تردد کنند؛ دوربین‌های کنترلی برای این افراد تخلف و جریمه‌یی ثبت نمی‌کنند.

 

موافقت بانک مرکزی با وام تبعی مسکن

معاون وزیر راه و شهرسازی با اعلام خبر پرداخت وام جدیدی در بخش مسکن گفت: به تازگی بانک مسکن توانست موافقت بانک مرکزی و شورای پول و اعتبار را با پرداخت یک نوع وام جدید تحت عنوان «وام تبعی مسکن» دریافت کند.

به گزارش مهر، حامد مظاهریان تاکید کرد: بانک مسکن توانسته است، نوعی تسهیلات جدید تحت عنوان «وام تبعی مسکن» را طراحی کند و در این ارتباط، موافقت بانک مرکزی و شورای پول و اعتبار را برای اجرایی کردن آن دریافت کند. معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: حدود ۱۹۰ هزار نفر در صندوق مسکن یکم ثبت‌نام کرده‌اند و ۴ هزار و ۲۰۰میلیارد تومان منابع مالی توسط مردم و خانه اولی‌ها در این صندوق سرمایه‌گذاری شده است. به گفته مظاهریان، مبالغی که از محل این صندوق به بازار مسکن تزریق می‌شود به دست مصرف‌کننده واقعی می‌رسد و سفته‌بازان از منافع آن بی‌بهره خواهند بود و این اقدام سبب می‌شود تا شاهد هجوم مجدد دلالان به بازار مسکن نباشیم.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران