مدیر کل نظارت بر کالا‌های اساسی وزارت جهاد کشاورزی:

فروش شانه‌ای تخم‌مرغ ممنوع شد/ اعلام قیمت تخم‌مرغ بسته‌بندی در هفته آینده

مدیر کل نظارت بر کالا‌های اساسی وزارت جهاد کشاورزی گفت: از این به بعد فروش تخم‌مرغ به صورت کیلویی است و فروشنده‌ها موظف به رعایت آن هستند.

فروش شانه‌ای تخم‌مرغ ممنوع شد/ اعلام قیمت تخم‌مرغ بسته‌بندی در هفته آینده
۱۴۰۱/۱۰/۰۹ ۱۸:۳۰:۰۷
| | |

مدیر کل نظارت بر کالا‌های اساسی وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه «الزام خریدار به خرید تخم‌مرغ به صورت شانه‌ای توسط فروشنده‌ها تخلف است» گفت: از این به بعد فروش تخم‌مرغ به صورت کیلویی است و فروشنده‌ها موظف به رعایت آن هستند.

به گزارش تسنیم، امراللهی با حضور در برنامه میز اقتصاد با بیان اینکه سال گذشته در همین ایام به دلیل کمبود تولید مجبور به واردات تخم‌مرغ شدیم، افزود: امسال با همکاری تولیدکننده‌های تخم مرغ علاوه بر تامین نیاز داخل توان صادرات این محصول به کشور‌های دیگر را داریم.

او گفت: تولید روزانه تخم‌مرغ در واحد‌های تولیدی حدود 3 هزار و 300 تن است در حالیکه مصرف بازار داخلی حدود 3 هزار و 100 تن است. از ابتدای امسال تاکنون میزان صادرات تخم مرغ حدود 30 هزار تن بوده که تولید 10 روز واحد‌های تولیدکننده تخم مرغ کشور است.

او گفت: کشور‌های همسایه با آغاز سال جدید میلادی درخواست صادرات تخم مرغ از ایران را داشتند، اما اولویت نخست ما تامین بازار داخلی است.

مدیر کل نظارت بر کالا‌های اساسی وزارت جهاد کشاورزی درباره علت افزایش قیمت تخم مرغ گفت: در اردیبهشت ماه که دولت نرخ مصوب 39800 تومان برای هر کیلوگرم تخم مرغ را اعلام کرد قیمت نهاده‌های دامی و خدمات با نرخ اعلامی تناسب داشت. اما پس از حذف ارز دولتی و افزایش قیمت نهاده‌های دامی، قیمت نهایی تخم مرغ و قیمت عرضه آن افزایش یافت.

امراللهی با بیان اینکه هم اکنون صادرات ممنوع نیست گفت: در شرایط فعلی که به دلیل فصل سرما، نیاز داخل افزایش پیدا کرده است صادرات تخم‌مرغ به کشورهای متقاضی مدیریت می‌شود.

او افزود: در همه تصمیماتی که برای نرخ‌گذاری تخم مرغ صورت گرفته بخش خصوصی حضور داشته و با هم به توافق رسیده‌ایم.

الزام خریدار به خرید تخم مرغ به صورت شانه‌ای توسط فروشنده‌ها تخلف است

مدیر کل نظارت بر کالا‌های اساسی وزارت جهاد کشاورزی گفت: از این به بعد فروش تخم‌مرغ به صورت کیلویی است و فروشنده‌ها موظف به رعایت آن هستند.

او گفت: الزام خریدار به خرید تخم مرغ به صورت شانه‌ای توسط فروشنده‌ها تخلف است و مردم می‌توانند در صورت مشاهده تخلف مراتب را به سامانه 124 اعلام کنند تا در اسرع وقت موضوع بررسی و متخلفان جریمه شوند.

امراللهی درباره قیمت‌گذاری تخم مرغ بسته‌بندی شده هم گفت: تا هفته آینده تکلیف قیمت تخم مرغ بسته‌بندی شده هم مشخص می‌شود.

هم‌اکنون نرخ هر کیلوگرم تخم‌مرغ فله درب مرغداری 39 هزار و 500 تومان و برای مصرف‌کننده 47 هزار و 200 تومان تعیین شده است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران