افزایش بودجه تجهیزات کمک توانبخشی بهزیستی همدان

معاون امور توانبخشی بهزیستی استان همدان گفت: با پیگیری‌های صورت گرفته بودجه تامین وسایل کمک توانبخشی استان در سال جاری از سه میلیارد تومان به پنج میلیارد تومان افزایش یافت.

۱۴۰۱/۰۹/۲۶ ۰۲:۵۱:۱۹
| | |

معاون امور توانبخشی بهزیستی استان همدان گفت: با پیگیری‌های صورت گرفته بودجه تامین وسایل کمک توانبخشی استان در سال جاری از سه میلیارد تومان به پنج میلیارد تومان افزایش یافت. امیر کوکاییان در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه توزیع عادلانه امکانات کمک توانبخشی در گروی نیازسنجی دقیق، پایش، رصد و برنامه‌ریزی است اظهار کرد: اندام مصنوعی، ویلچر، توالت فرنگی، باتری سمعک، تشک مواج، عصا، واکر، سمعک و ساعت گویا از جمله تجهیزات توانبخشی توزیع شده بین مددجویان زیر پوشش استان همدان در سال جاری است. وی با اشاره به فعالیت ۲۱ مرکز روزانه بهزیستی در استان همدان افزود: سه مرکز خدمت رسانی به سالمندان، دو مرکز توانبخشی و آموزش به معلولان ذهنی و بیماران روانی مزمن در طیف اوتیسم در همدان و نهاوند، یک مرکز روزانه کودک کم شنوا و خانواده به ۹۰۶ نفر از مددجویان خدمت رسانی می‌کند. معاون امور توانبخشی بهزیستی استان همدان گفت: ۱۴ مرکز شبانه روزی شامل شش مرکز نگهداری معلولان ذهنی، سه مرکز نگهداری سالمندان، سه مرکز نگهداری بیماران روانی مزمن و دو خانه حمایتی کوچک برای سالمندان و بیماران روان یاریگر سازمان بهزیستی در نگهداری مددجویان هستند. 

    ساخت تمامی پروژه‌های دولتی  با نظارت کمیته تخصصی مناسب‌سازی

مسوول دبیرخانه ستاد مناسب‌سازی بهزیستی استان همدان نیز در این نشست اظهار کرد: ایجاد شهر بدون مانع لالجین با رعایت تمام استانداردها، پیگیری مناسب‌سازی ناوگان حمل‌و‌نقل توسط شهرداری‌ها، پیگیری مناسب‌سازی مدارس غیرانتفاعی با همکاری اداره کل نوسازی مدارس در راستای دسترس‌پذیری معلولان امسال در دستور کار سازمان قرار دارد. عبدالحسین نوری افزود: تا پیش از این زمان درخواست از ادارات برای مناسب‌سازی و اجرای قوانین حمایت از معلولان ایجابی بود اما هم‌اکنون از سازمان بازرسی به عنوان نهاد نظارتی در اجرای مناسب‌سازی دعوت شده است و گزارش تخلف از این قوانین به سازمان بازرسی منعکس می‌شود. وی با اشاره به اینکه درصدی از هر خرید و مالیات بر ارزش افزوده در اختیار شهرداری‌ها قرار می‌گیرد، افزود: تخصیص درصدی از این مبلغ برای مناسب‌سازی فضای شهری در دست پیگیری است و ارزیابی عملکرد شهرداران در دستور کار قرار دارد. 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران