شماره امروز: ۵۴۷

| | |

رییس اتحادیه تهیه و توزیع‌کنندگان گوشت گوسفندی استان تهران اظهار داشت:

جهش قیمت گوشت  صحت ندارد

رییس اتحادیه تهیه و توزیع‌کنندگان گوشت گوسفندی استان تهران اظهار داشت: همه ساله در آغاز فصل پاییز و ماه‌های مهر و آبان با کاهش دمای هوا و افزایش مصرف پروتئین، تا حدودی شاهد افزایش قیمت گوشت هستیم که امسال کمتر شدن ذخیره دام زنده و افزایش قیمت آن نیز مزید بر علت شده است.

   ذخیره دام زنده کاهش یافته است

علی اصغر ملکی، رییس اتحادیه تهیه و توزیع‌کنندگان گوشت گوسفندی استان تهران، در گفت‌وگو با ایلنا در ارتباط به افزایش قیمت گوشت قرمز گفت: گوشت قرمز در اوایل هفته با افزایش قیمت جزئی روبرو بوده است و خبر جهش اعلامی در برخی رسانه‌ها در تهران صحت ندارد.

وی خاطرنشان کرد: همه ساله در آغاز فصل پاییز و ماه‌های مهر و آبان با کاهش دمای هوا و افزایش مصرف پروتئین تا حدودی شاهد افزایش قیمت گوشت هستیم که امسال کمتر شدن ذخیره دام زنده و افزایش قیمت آن نیز مزید بر علت شده است.

وی در پاسخ به ادعای فعالان تشکل‌های دامپروری مبنی بر ثبات قیمت دام زنده، و وجود دام مازاد در کشور گفت: ما این روزها با افزایش قیمت دام زنده مواجه بوده‌ایم. بره نری که پیش از این با قیمت ۶۰ تا ۷۰ هزار تومان معامله می‌شد امروز در شهر، بالغ بر ۸۵ هزار تومان قیمت دارد. این افزایش قیمت در مناطق دام خیز ما نیز به همین نسبت مشهود است.

ملکی در رابطه با قیمت روز گوشت گوسفندی در بازار تهران گفت: امروز اول آبان ماه در میدان بهمن گوشت شقه گوسفندی با قیمت ۱۷۰ تا ۱۷۵ تومان به دست مغازه‌دار می‌رسد و مغازه‌دار می‌تواند با منظور کردن ۱۰ الی ۱۵ درصد سود، گوشت را عرضه کند. رییس اتحادیه تهیه و توزیع‌کنندگان گوشت گوسفندی استان تهران در ارتباط با نظارت بر قیمت عرضه گوشت در قصابی‌ها و مراکز عرضه تصریح کرد: این موضوع مربوط به بازرسی اتاق اصناف و تعزیرات است. در صورتی که کسی با گزارش تخلف یکی از زیرمجموعه‌های ما به اتحادیه مراجعه کند، ما حتما با مورد متخلف برخورد کرده و با بررسی قیمت فاکتور خرید، قیمت عرضه گوشت را مشخص می‌کنیم.  گفتنی است، ۷۵۰ مرکز عرضه دارای پروانه عضو اتحادیه تهیه و توزیع‌کنندگان گوشت گوسفندی تهران هستند.

چگونگی اجرای تهاتر کالا میان ایران و پاکستان

در جریان سفر هیات تجاری ایران به پاکستان، بر لزوم تدوین دستورالعمل دقیق و کارشناسی درباره اجرای تهاتر، تعیین تعرفه‌ها و اصلاح ارزش‌گذاری‌های انجام شده روی کالاهای ایرانی، تاکید شد. به گزارش اتاق بازرگانی ایران، هیات تجاری اتاق ایران به همراه سرکنسول ایران در کراچی با رییس سازمان توسعه تجارت پاکستان ملاقات کردند. در این نشست بر لزوم تدوین دستورالعمل دقیق و کارشناسی درباره اجرای تهاتر، تعیین تعرفه‌ها و اصلاح ارزش‌گذاری‌های انجام شده روی کالاهای ایرانی، تاکید شد. در ابتدای این نشست احسان علی مانگی - رییس سازمان توسعه تجارت پاکستان -تصریح کرد: سطح مناسبات تجاری بین ایران و پاکستان مناسب نیست. بنابراین باید راه‌های جدید برای توسعه مناسبات پیدا کنیم. به‌طور قطع محصولات متنوعی وجود دارد که می‌توان روی تولید آنها سرمایه‌گذاری مشترک داشته باشیم.

سازمان توسعه تجارت پاکستان زیرمجموعه وزارت بازرگانی بوده و دفاتری در شهرهای مهم پاکستان دارد. مقر اصلی آن در شهر کراچی است. اداره نساجی، کشاورزی، مواد معدنی، حلال، بازارهای بین‌المللی، اکسپو و تسهیلات تجارت و خدمات مدیریت، فعالیت‌های این سازمان را اداره می‌کنند. ماموریت‌های اصلی سازمان توسعه تجارت پاکستان توسعه تجارت، توسعه محصولات، تسهیل تجارت و توسعه فناوری اطلاعات است. احسان علی مانگی گفت که این سازمان برای توسعه تجارت روی برگزاری نمایشگاه و رویدادهای تجاری متمرکز بوده و در این رابطه بخش‌های مختلف را مورد توجه قرارمی‌دهند. در ادامه فعالان اقتصادی به بیان سوالات و ابهامات خود در حوزه تجارت و سرمایه‌گذاری و چگونگی تسهیل امور گمرکی پرداختند. همچنین حسن نوریان، سرکنسول ایران در کراچی به توافقاتی که در نشست این هیات با بانک مرکزی صورت گرفت اشاره کرد و یادآور شد: امکان استفاده از مکانیزم تعریف شده در آن نشست برای حل سایر مشکلات موجود در بخش صادرات و واردات بین ایران و پاکستان وجود دارد.

در ادامه بر لزوم متعادل شدن تراز تجاری بین ایران و پاکستان تاکید شد. در حال حاضر تراز تجاری بین دو کشور به نفع ایران مثبت است به گونه‌ای که صادرات ایران به این کشور حدود دو برابر صادرات آنها به ایران برآورد می‌شود. ارزش‌گذاری کالاهای ایرانی برای واردات به پاکستان موضوع دیگری بود که مورد توجه قرار گرفت. به گفته تجار ایرانی، در حال حاضر قیمت‌ها کارشناسی شده تعیین نمی‌شود و این موجب بالا رفتن مجموع ارزش کالاهای ایرانی در بازار پاکستان می‌شود. از آنجا که درباره موضوع تهاتر اتاق‌های بازرگانی زاهدان و کویته به عنوان هماهنگ‌کننده شناخته شدند، تاکید شد که نمایندگان دو اتاق در این کمیته ۱۰ نفره حضور داشته باشند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران