شماره امروز: ۵۴۷

| | |

طبق اعلام معاونت توسعه بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی، صادرات گوجه فرنگی و پیاز مشمول عوارض شد.

صادرات گوجه فرنگی و پیاز مشمول عوارض شد

طبق اعلام معاونت توسعه بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی، صادرات گوجه فرنگی و پیاز مشمول عوارض شد. محسن شیراوند، معاون توسعه بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی در نامه‌ای به رییس سازمان توسعه تجارت اعلام کرد که از اول مهر ماه تا ۱۵ دی ماه سال جاری مبلغ عوارض ٤٠٠٠٠ ریال برای صادرات هر کیلوگرم انواع گوجه فرنگی (زراعی با کد تعرفه ۰۷۰۲۰۰۱۰، گلخانه‌ای با کد تعرفه ۰۷۰۲۰۰۲۰ و گیلاسی با کد تعرفه ۰۷۰۲۰۰۳۰) تعیین می‌گردد. همچنین به ازای صادرات هر کیلوگرم پیاز با کد تعرفه ۰۷۰۳۱۰۱۰، مبلغ ۲۰,۰۰۰ ریال عوارض از اول آبانماه تا آخر بهمن ماه سال جاری تعیین می‌شود.

صادرات دام اجرایی نشد

رییس هیات‌مدیره انجمن صنفی گاوداران با اشاره به اینکه صادرات دام سنگین مجوز گرفت اما به دلیل تعرفه بالا اجرایی نشد، گفت: سران سه قوه باید در این زمینه تصمیم‌گیری کنند. سید احمد مقدسی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر گفت: صادرات دام زنده سنگین به دلیل اینکه عوارض صادراتی برای هر کیلوگرم از آن ۱۶ هزار و ۷۰۰ تومان تعیین شده بود، عملیاتی و اجرایی نشد. وی اضافه کرد: با توجه به اینکه این مساله در بودجه ذکر شده امکان حذف آن وجود ندارد و سران سه قوه باید درباره آن تصمیم‌گیری کنند که زمان بر است البته ما این مساله را دنبال می‌کنیم. مقدسی درباره اینکه گفته شده قرار است ۳۱ شهریور ماه قیمت برخی از کالاهای اساسی تغییر کند و نرخ جدید اعلام شود و آیا درباره شیرخام و گوشت قرمز نیز چنین موضوعی مطرح است؟ گفت: ما درخواست افزایش قیمت شیرخام و گوشت قرمز را داده‌ایم. وی درباره اینکه چه رقمی مد نظر تولیدکنندگان بوده است؟، افزود: فعلاً پیشنهادی راجع به قیمت داده نشده، فقط درخواست را مطرح کرده‌ایم و اگر نظر مسوولان مربوطه مثبت باشد آن زمان به آنالیز قیمت‌ها می‌پردازیم و نرخ پیشنهادی خود را اعلام خواهیم کرد.

کاهش ۵ درصدی قیمت سس مایونز از اول مهر 

در پی کاهش قیمت روغن نباتی قیمت سس مایونز نیز از اول مهر ماه سال جاری پنج درصد کاهش می‌یابد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، محمد میر رضوی دبیر سندیکای کنسرو ایران با ارسال نامه‌ای به اعضای خود در واکنش به درخواست دولت برای کاهش قیمت سس در پی کاهش قیمت روغن اعلام کرده که قیمت سس سفید از اول مهر ماه 5 درصد کاهش خواهد داشت.بنابر این گزارش در پی کاهش قیمت جهانی روغن قیمت این محصول در کشورمان نیز10 تا 15 درصد کاهش یافته است.

 درخواست برای افزایش قیمت شیر و گوشت

سید احمد مقدسی، رییس هیات‌مدیره انجمن صنفی گاوداران با اشاره به اینکه صادرات دام سنگین مجوز گرفت اما به دلیل تعرفه بالا اجرایی نشد، گفت: سران سه قوه باید در این زمینه تصمیم‌گیری کند. وی گفت: صادرات دام زنده سنگین به دلیل اینکه عوارض صادراتی برای هر کیلوگرم از آن ۱۶ هزار و ۷۰۰ تومان تعیین شده بود، عملیاتی و اجرایی نشد. وی اضافه کرد: با توجه به اینکه این مساله در بودجه ذکر شده امکان حذف آن وجود ندارد و سران سه قوه باید درباره آن تصمیم‌گیری کنند که زمان‌بر است البته ما این مساله را دنبال می‌کنیم. مقدسی درباره اینکه گفته شده قرار است ۳۱ شهریور ماه قیمت برخی کالاهای اساسی تغییر کند و نرخ جدید اعلام شود و آیا درباره شیرخام و گوشت قرمز نیز چنین موضوعی مطرح است؟ گفت: ما درخواست افزایش قیمت شیرخام و گوشت قرمز را داده‌ایم.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران