شماره امروز: ۵۴۷

| | |

رییس انجمن تامین‌کنندگان غلات ایران گفت: با نامه مدیرکل دفتر مقررات وزارت صمت به استان‌ها و گمرک،

واردات گندم از سوی بخش خصوصی اجرایی شد

رییس انجمن تامین‌کنندگان غلات ایران گفت: با نامه مدیرکل دفتر مقررات وزارت صمت به استان‌ها و گمرک، از این پس بخش خصوصی نیز می‌تواند در کنار دولت نسبت به واردات و تامین گندم اقدام نماید. به گزارش انجمن تامین‌کنندگان غلات ایران، کاوه زرگران با اشاره به ارایه پیشنهاد این انجمن در جلسه مشترک با معاون اول رییس‌جمهور مبنی بر صدور مجوز واردات گندم از سوی بخش خصوصی گفت: با پذیرش این پیشنهاد از سوی دولت و تصویب در ستاد هماهنگی اقتصادی، هم‌اکنون ثبت سفارش واردات گندم معمولی و دروم از سوی بخش خصوصی مجاز است. وی افزود: بر این اساس مکاتبه مدیرکل دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صمت واردات گندم از سوی بخش خصوصی هم‌اکنون مجاز بوده و گروه کالایی دو تعرفه مربوط به گندم معمولی و دروم از ۴ به ۲۱ اصلاح و ثبت سفارش آن فعال گردیده است.

مسافران ایرانی  می‌توانند  به کشور بازگردند

سخنگوی گمرک با بیان اینکه تمام مرزهای تجاری با عراق فعالند، گفت: در مرزهای مسافری خروج اتباع ایرانی فعلاً تا اطلاع ثانوی انجام نمی‌شود ولی ورود اتباع ایرانی و عراقی به ایران امکانپذیر است. روح‌الله لطیفی در گفت‌وگو با مهر در مورد وضعیت مرز عراق، اظهار کرد: عبور زوار و مسافران به سمت عراق برای اتباع ایرانی به دلیل شرایط پیش آمده در این کشور و ملاحظات در نظر گرفته شده تا عادی‌تر شدن شرایط در عراق، فعلاً متوقف شده است. سخنگوی گمرک ایران افزود: همچنین گمرکات آماده پذیرش بازگشت مسافرین عراقی و ایرانی به ایران هستند. وی ادامه داد: البته لازم به ذکر است که بازگشت مسافرین عراقی به کشورشان از ایران نیز امکانپذیر است. لطیفی در مورد مرزهای تجاری نیز گفت: فعالیت‌های تجاری و انتقال کالا در مرزها بدون وقفه در حال انجام است و تمام مرزهای تجاری فعال هستند.

کشف ۱۰ میلیارد تومان لوازم خانگی قاچاق در تهران

معاون نظارت و بازرسی سازمان صمت استان تهران از کشف ۱۰ میلیارد تومان لوازم خانگی قاچاق در شرق تهران خبر داد. سعید محمدی‌پور در گفت‌وگو با ایسنا، از کشف کالای قاچاق در گشت مشترک بازرسی و نظارت تهران خبر داد. به گفته وی طی گشت مشترک عوامل بازرسی و نظارت سازمان صمت استان تهران و دستگاه‌های قضایی و انتظامی که امروز برگزار شده، یک واحد صنفی مظنون به عرضه کالای قاچاق و همچنین تقلب در شرق تهران پلمب شده است. این مقام مسوول با بیان اینکه طی مراحل قانونی، با حضور عوامل پلیس امنیت اقتصادی و اداره کل تعزیرات حکومتی، صورتجلسه تنظیم شده، تصریح کرد: کالاهای مکشوفه شامل لوازم خانگی به ارزش ۱۰۰ میلیارد ریال به اداره کل اموال تملیکی تحویل داده شد. 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران