شماره امروز: ۵۴۷

| | |

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: تا پایان سال چند محصول جدید در صنعت خودروسازی و اواسط سال آینده هم خودرو‌های اقتصادی وارد بازار می‌شوند.

ورود خودروی اقتصادی به بازار از اواسط ۱۴۰۲

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: تا پایان سال چند محصول جدید در صنعت خودروسازی و اواسط سال آینده هم خودرو‌های اقتصادی وارد بازار می‌شوند. 

سید رضا فاطمی امین وزیر صمت امروز از پلتفرم (بن سازه) و محصول خودروی اقتصادی، پلتفرم آفرود ملی، پلتفرم کلاس متوسط و خودروی برقی با داخلی‌سازی بالای 50 درصد، سامانه مدیریت هوشمند ناوگان خودروی تجاری، کتاب تبیین رویکرد دانش بنیان شدن صنعت خودرو و چند پلتفرم دیگر رونمایی کرد. سیدرضا فاطمی امین در آیین رونمایی و افتتاح نخستین نمایشگاه تحول صنعت خودروی کشور افزود: شرکت‌های خودروسازی مذاکراتی را با خودروسازان خارجی آغاز کرده‌اند، اما برنامه هایمان را بدون در نظر گرفتن مذاکرات و تحریم‌ها به پیش می‌بریم، البته رفع تحریم‌ها باعث تسهیلاتی در صنعت می‌شود، اما برنامه ما وابسته به تحریم‌ها نیست.  وی با بیان اینکه روند ما در صنعت خودرو رو به رشد است، گفت: در بخش‌های مختلف از قطعه‌سازان تا شرکت‌های دانش بنیان همه در حال ارتقا هستند. وزیر صمت ادامه داد: هم افزایی بین شرکت‌ها برای نخستین‌بار در این صنعت رخ داده و شرکت‌های قطعه ساز و خودروساز ما برنامه‌های مشترک تولید دارند. 

فاطمی امین گفت: نخستین صنایعی که تحریم شد، صنعت خودرو بود؛ ظرفیت‌های ما در این حوزه بالاست و شرکت‌ها با بن سازه‌های مشترک در حال فعالیت هستند.  وی افزود: چندین محصول جدید رونمایی شد که برخی از آنها امسال به تولید می‌رسند. فاطمی امین گفت:  نخستین اولویت ما از دی ماه پارسال، تمرکز بر ثبات تولید بود و دیگر خودروی ناقص نداریم؛ بعد از این ایمنی، کیفیت و محصولات متنوع در دستور کار است.

کاهش ۲۰ درصدی خرید گوشت در یک‌ماه اخیر

عضو هیات رییسه اتحادیه تهیه و توزیع گوشت گاوی خاطرنشان کرد: میزان خرید گوشت از سوی مصرف‌کنندگان قابل توجه نیست و خریدها نسبت به ماه گذشته حدود 15 تا 20 درصد کاهشی شده است.مهدی میرزا امین در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا، با اشاره به ثبات بازار گوشت گوساله، گفت: میزان خرید گوشت از سوی مصرف‌کنندگان قابل توجه نیست و خریدها نسبت به ماه گذشته حدود 15 تا 20 درصد کاهشی شده است. وی کاهش قدرت خرید مصرف‌کنندگان را عامل اصلی کساد در این بازار معرفی کرد و خاطرنشان کرد: مردم در خرید انواع پروتئین‌ها مراعات می‌کنند و تقاضا برای خرید گوشت مرغ باوجود اینکه زیر نرخ مصوب عرضه می‌شود کاهش پیدا کرده است. میرزا امین با بیان اینکه قیمت گوشت در 2 ماه اخیر تغییر نکرده است، تصریح کرد: لخم گوساله کیلویی 215 هزار تومان، چرخ کرده کیلویی 195 هزار تومان در واحدهای صنفی عرضه می‌شود. 

عضو هیات رییسه اتحادیه تهیه و توزیع گوشت گاوی با اشاره به توزیع گوشت تنظیم بازاری در ماه محرم، اذعان کرد: کاهش قدرت خرید مصرف‌کنندگان باعث شد بسیاری از مردم اقدام به خرید گوشت منجمد کیلویی 150 هزار تومانی کنند. به گفته این فعال صنفی؛ محرم امسال میزان خریدها در تهران قابل توجه نبود. وی در پاسخ به این پرسش که از دید شما صادرات دام باعث افزایش نرخ گوشت در بازار خواهد شد؟ افزود: واکنش بازار پیش از آغاز روند صادرات قابل پیش‌بینی نیست؛ در حال حاضر شرکت پشتیبانی امور دام اقدام به عرضه گوشت کیلویی 137 هزار تومانی بدون استخوان در بازار تره‌بار کرده و این مساله باعث ثابت ماندن نرخ گوشت در بازار شده است. 

میرزا امین ادامه داد: گوشت عرضه شده از سوی شرکت پشتیبانی امور دام، داخلی و میزان چربی آن کم است. این گوشت روزانه کشتار و در بازار میوه و تره‌بار شهرداری توزیع می‌شود.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران