شماره امروز: ۵۴۷

| | |

در پی وقوع بارندگی چند روز گذشته و جاری شدن سیل 50 میلیارد ریال خسارت به شبکه‌های برق‌رسانی در استان چهارمحال وبختیاری وارد شد

خسارت 50 میلیارد ریالی بارندگی و سیل به شبکه‌های برق‌رسانی چهارمحال وبختیاری

 در پی وقوع بارندگی چند روز گذشته و جاری شدن سیل 50 میلیارد ریال خسارت به شبکه‌های برق‌رسانی در استان چهارمحال وبختیاری وارد شد. به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان چهارمحال و بختیاری مهندس مجید فرهزاد مدیرعامل این شرکت در تشریح خبر گفت: طی بارندگی و وقوع سیل در روزهای گذشته، 50 میلیارد ریال خسارت به شبکه‌های برق رسانی استان وارد شد که با حضور 26 اکیپ عملیاتی در کوتاه‌ترین زمان رفع عیب و اصلاح گردید. وی با اشاره به اینکه در حال حاضر تمامی مشترکین برق استان از برق مطمئن وپایدار برخوردار هستند گفت: اصلاح و بهینه‌سازی شبکه‌های آسیب‌دیده با نصب 94 پایه برق رسانی، 3000 متر شبکه فشار متوسط و ضعیف، 1500 متر کابل انشعاب، نصب 6 دستگاه ترانسفور ماتور توزیع با تجهیزات کامل، تعویض 20 کنتور برق رسانی و ... انجام شد. مجید فرهزاد افزود: بیشترین خسارات وارده به شبکه‌های برق رسانی در روستای بارده در شهرستان بن، روستای دره بید درشهرستان فارسان و برخی مناطق روستایی در شهرستان‌های لردگان، خانمیرزا وکوهرنگ بوده است. گفتنی است: پس از جاری شدن سیل با تلاش شبانه‌روزی اکیپ‌های عملیاتی این شرکت، برق ۹۰ درصد مشترکین در همان ساعات اولیه وصل شد و ۱۰ درصد مشترکین نیز پس از رفع نقاط حادثه خیز و ایمن‌سازی محل، طی روز بعد از وقوع سیل، برق‌دار شدند.

مدیرعامل فولاد مبارکه در حاشیه مجمع عمومی عادی سالانه این شرکت: 

 بزرگ‌ترین افزایش سرمایه از محل سود انباشته در تاریخ بورس کشور رقم خورد

به گزارش خبرنگار فولاد، محمدیاسر طیب‌نیا، مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه بعد از به پایان رسیدن مجمع عمومی فوق‌العاده و مجمع عمومی عادی سالانه این شرکت که حدود ۷ ساعت به‌طول انجامید، در گفت‌وگو با خبرنگار صدا و سیما اظهار کرد: افزایش سرمایه این شرکت از ۲۹ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان به ۵۳ هزار میلیارد تومان به عنوان بزرگ‌ترین افزایش سرمایه از محل سود انباشته در تاریخ بورس کشور است که در مجمع عمومی فوق‌العاده با موافقت سهام‌داران این شرکت به تصویب رسید. وی با بیان اینکه این میزان از افزایش سرمایه معادل ۸۰.۸۸ درصد است، افزود: این افزایش سرمایه به‌منظور اجرای پروژه‌های زیربنایی، استراتژیک و مهم صورت گرفت که ازجمله پروژه‌های تعریف‌شده در این راستا می‌توان به احداث نیروگاه سیکل ترکیبی ۹۱۴ مگاواتی اشاره کرد. مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه خاطرنشان کرد: هم‌اکنون این پروژه در حال انجام است و طی ۵ ماه گذشته، ۳۵ درصد پیشرفت داشته است که این حجم از پیشرفت طی این مدت‌زمان کوتاه نیز خود به عنوان رکوردی کم‌نظیر در عرصه ساخت نیروگاه در کشور به شمار می‌رود. در مجمع عمومی عادی سالانه فولاد مبارکه که روز سه‌شنبه ۱۱ مردادماه با حضور ۷۴.۷ درصد سهام‌داران برگزار شد، صورت‌های مالی این شرکت به عنوان دومین شرکت بورسی کشور از نظر ارزش بازار با اکثریت آرای سهام‌داران به تصویب رسید و حدود ۵۰ هزار میلیارد تومان سود (۱۷۰ تومان سود به ازای هر سهم) تقسیم گردید.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران