شماره امروز: ۵۴۷

مدیرعامل بنیاد ملی گندمکاران: گرانفروشی و کم فروشی نان را تکذیب می‌کنم

| | |

اخیرا در سطح شهر‌های مختلف کشور، مشاهدات میدانی حاکی از تعطیلی زود هنگام برخی نانوایی‌ها به بهانه‌های مختلف از جمله اتمام سهمیه آرد است.

اخیرا در سطح شهر‌های مختلف کشور، مشاهدات میدانی حاکی از تعطیلی زود هنگام برخی نانوایی‌ها به بهانه‌های مختلف از جمله اتمام سهمیه آرد است. مدیر عامل بنیاد ملی گندمکاران کسری آرد و گندم و کاهش ساعت کارنانوایی‌ها را شایعه کذب می‌داند و اذعان می‌کند که حتی یک کیلو هم سهمیه آرد نانوایی‌ها کسر نشده است و تنها اجرای هوشمندسازی از تخلف و رانت جلوگیری می‌کند.

     علت کاهش ساعت کارنانوایی‌ها چیست؟

با اصلاح نرخ آرد به هدف کنترل قاچاق به آن سوی مرز‌ها و اقدامات دولت برای ساماندهی این موضوع، ساعت کار برخی واحد‌های نانوایی کاهش یافته که همین امر با گلایه شهروندان روبرو شده است. به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، بنیاد ملی گندمکاران و مسوولان وزارت جهاد موضوع کاهش ساعت کار واحد‌های نانوایی را تکذیب می‌کنند و در این راستا مدیرکل غله و خدمات بازرگانی اذعان می‌کند که تفاوت میزان سهمیه آرد واحد‌های نانوایی و پخت نان بر مبنای سهمیه آرد واحد‌های نانوایی از علل تفاوت ساعات کاری خبازی‌هاست. هر چند هیچ واحد نانوایی ملزم به کارکردن در تمامی ساعات نیست.مدیرکل بازرسی و نظارت وزارت جهاد می‌گوید که با اجرای کامل طرح هوشمندسازی نان دیگر شاهد تخلفات کم فروشی یا گرانفروشی نخواهیم بود. مسعود امراللهی مدیرکل دفتر بازرسی و نظارت بر کالای اساسی وزارت جهاد گفت: اصلاح نظام یارانه و آزادسازی آرد ارتباطی به گرانفروشی و کم فروشی نان ندارد، اما به مراتب کمتر شده است.امراللهی می‌گوید: تاکنون گزارشی مبنی بر کاهش ساعت کار نانوایی‌ها نداشتیم چرا که با اجرای طرح هوشمندسازی و رقابتی شدن نانوایی‌ها، در برخی نقاط شهر ۲۴ساعته نانوایی‌ها فعالیت دارند.مدیرکل دفتر بازرسی و نظارت وزارت جهاد گفت: مردم هر گونه تخلف کم فروشی یا گرانفروشی نانوایی‌ها را به سامانه ۱۲۴ اعلام کنند تا در اسرع وقت به شکایت آنها رسیدگی شود.عباس ارشدی مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان تهران گفت: در شورای آرد و گندم استان‌ها، زمان‌های پخت نان حتی در روز‌های تعطیل باید مصوب شود، اما در خصوص تغییراتی که با بحث هوشمندسازی و دستگاه کارتخوان در واحد‌های خبازی پیش آمده، تغییری در شرایط پخت نان ایجاد نشده است. به گفته او، واحد‌های نانوایی برحسب کیسه‌های آردی که ماهانه دریافت می‌کنند، روزانه پخت می‌کنند که با اتمام کیسه‌های آرد سهمیه روزانه ممکن است پختی نداشته باشند؛ این موضوع به ندرت اتفاق می‌افتد یا میزان سهمیه برخی نانوایی‌ها نسبت به نانوایی‌های دیگر کمتر است. اما اینکه تمامی واحد‌ها ملزم به کارکردن و پخت در تمام طول روز باشند، این طور نیست. ارشدی می‌گوید: با اجرای کامل سامانه هوشمندسازی ۱۵ درصد بر قیمت نان افزوده می‌شود که این مبلغ از مردم گرفته نمی‌شود، بلکه بر مبنای محاسبات دولت به حساب خبازان واریز می‌شود.

    کسری گندم و آرد شایعه‌ای کذب است

عطااله هاشمی مدیرعامل بنیاد ملی گندمکاران گفت: گرانفروشی و کم فروشی نان را تکذیب می‌کنم چرا که نرخ گندم و آرد تحویلی به نانوایان با سال قبل تفاوتی ندارد. به گفته او، افرادی که در خصوص آرد و گندم منافع‌شان به خطر افتاده است، با اذعان‌چنین صحبت‌هایی برخی نانوایان را با خود همراه کردند تا با کم فروشی بخواهند به اهداف شوم خود برسند. هاشمی می‌گوید: قیمت آرد و گندم خبازی‌ها همانند سال قبل است و همواره هیچ کسری برای تحویل آرد به نانوا‌ها بر مبنای سهمیه وجود ندارد. 

مدیرعامل بنیاد ملی گندمکاران گفت: هوشمندسازی آرد و نان با هدف به دست آوردن آمار دقیق مصرف آرد، گندم و نان در کشور و جلوگیری از رانت و فساد دنبال می‌شود و پس از اجرای کامل طرح و افزایش قیمت، دولت مابه التفاوت 

قیمت را به حساب نانوایان واریز می‌کند. مدیر عامل بنیاد ملی گندمکاران کسری آرد و گندم و کاهش ساعت کارنانوایی‌ها را شایعه کذب می‌داند و اذعان می‌کند که حتی یک کیلو هم سهمیه آرد نانوایی‌ها کسر نشده است و تنها اجرای هوشمندسازی از تخلف و رانت جلوگیری می‌کند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران