شماره امروز: ۵۴۷

تغییر ریل و تحول زیربنایی در اقتصاد کشور با کمک جوانان نخبه، جهادی و ایثارگر

| | |

معاون اول رییس‌جمهور گفت: با کمک جوانان نخبه، جهادی و ایثارگر به دنبال تغییر ریل و تحول زیربنایی در اقتصاد کشور هستیم.

معاون اول رییس‌جمهور گفت: با کمک جوانان نخبه، جهادی و ایثارگر به دنبال تغییر ریل و تحول زیربنایی در اقتصاد کشور هستیم.

محمد مخبر عصر پنجشنبه در اختتامیه اولین رویداد ملی نوآوری اجتماعی با عنوان «نوپیا» که با شعار نوآوری و پیشرفت ایران در محل پردیس چارسو برگزار شد، با اشاره به اینکه محور همه حرکت‌های پیامبران و مصلحان در طول تاریخ مردم بوده‌اند، افزود: ممکن است ایده‌ای در طول تاریخ بشر از یک مصلح به وجود‌آید اما این مردم هستند که منشأ تحول آن ایده می‌شوند و برای محقق‌شدن آن آرمان‌ها باید جامعه و مردم به صحنه بیایند.

معاون اول رییس‌جمهور ادامه داد: بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی نیز یک مصلح واقعی بود که توانست با کمک و حمایت‌های مردم، رژیم حاکم منحرف طاغوتی را سرنگون کند و البته آرمان‌ها و هدایت‌های امام خمینی (ره) زمانی محقق شد که مردم در صحنه بودند. 

وی با اشاره به چالش‌ها و مسائل موجود برای به صحنه آوردن مردم برای تحقق پیشرفت و توسعه اقتصادی کشور، گفت: برای به میدان آوردن مردم در راستای تحقق آرمان‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی، به کارگیری روش‌های سنتی میسر نیست و بر همین اساس با تمرکز بر جوانان نخبه و جهادی که سرمایه عظیم برای آینده کشور هستند باید بتوانیم روش‌های نوآورانه و جدید را برای حل چالش‌های کشور عملیاتی کنیم. 

مخبر با اشاره به قدرت و عظمت کنونی جمهوری اسلامی به ویژه در زمینه دیپلماسی و سیاست خارجی تصریح کرد: امروز ایران به مرحله‌ای رسیده است که سیاستمداران بزرگ و قدرت‌های جهانی قادر نیستند هیچ تصمیمی را حداقل در خصوص مسائل منطقه خاورمیانه بدون ایران اتخاذ کنند و تصمیمات آنان عملیاتی نمی‌شود مگر اینکه نظر و دیدگاه جمهوری اسلامی در موضوعات گرفته شود. 

معاون اول رییس‌جمهور خاطرنشان کرد: برای درک نقش مهم جمهوری اسلامی در معادلات جهانی با مرور دیدار مقام معظم رهبری با سران کشورهای روسیه و ترکیه و مواضع و هوشمندی و تسلط ایشان در این دیدارها حتما قدرت جمهوری اسلامی به خوبی نمایانگر خواهد شد.

وی گفت: ایران چهل سال است که با اقتدار در مقابل تحریم، جنگ و توطئه‌های دشمنان ایستادگی کرده و این توطئه‌ها را با حمایت مردم پشت سر گذاشته است.

مخبر همچنین با اشاره به نعمات، امکانات و ظرفیت‌های بزرگ کشور گفت: دولت سیزدهم به دنبال آن است که با بهره‌گیری از توان جوانان ایرانی وعده‌ها و شعارهایش برای رونق و پیشرفت اقتصادی در کشور را محقق کند. 

معاون اول رییس‌جمهور با تاکید بر اینکه کشور در یک مقطع مهم قرار دارد، خاطرنشان کرد: با وجود فراز و نشیب‌ها و علیرغم فضاسازی رسانه‌ای دشمنان و یأس پراکنی آنان، آینده مردم و ایران قطعا بسیار روشن است. وی تصریح کرد: دولت در زمینه کاهش نرخ تورم، افزایش سرمایه‌گذاری‌ها و تقویت ارزش پول ملی برنامه‌ها و اقدامات دقیقی درنظر گرفته است.  مخبر با اشاره به حجم نقدیندگی بالا و سرگردان در کشور تصریح کرد: در طول سالیان گذشته دولت‌ها نتوانستند اعتماد مردم را برای سرمایه‌گذاری و بهره‌گیری از امکانات ارزی و ریالی آنان جلب کنند اما امروز دولت به دنبال آن است که با برنامه‌ریزی و کمک فعالان حوزه نوآوری اجتماعی در سراسر کشور و یک بسیج همگانی، اعتماد عمومی را افزایش دهد. همچنین معاون اول رییس‌جمهور در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران با تاکید براینکه در هر دوره‌ای از تاریخ و اداره حکومت یک ابزاری برای پیشرفت نیاز است و این ابزار باید مبتنی با نیروی انسانی آن مقطع از حکومت یا دولت باشد، تصریح کرد: امروز امتیاز و مزیت کشور نیروهای جوان خوش سلیقه، دانشمند و دارای ایده‌ای هستند که برای همه معضلات کشور ایده دارند. 

وی در پایان گفت: یکی از این کارهایی که ما دنبال آن هستیم این است که این جوانان و ظرفیت‌های بالای ایشان را سازماندهی کنیم تا ضمن تعریف مساله، راه‌حل بدهند و خودشان مردم را به صحنه بیاورند و موضوعات را حل کنند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران