شماره امروز: ۵۴۷

| | |

در جریان بازدید فاطمی امین که از فولاد مبارکه صورت گرفت قدردانی وزیر صمت از عملکرد فولاد مبارکه در تنظیم بازار،

قدردانی وزیر صمت از عملکرد فولاد مبارکه در تنظیم بازار، کاهش چشمگیر مصرف آب و تولید محصولات ویژه

در جریان بازدید فاطمی امین که از فولاد مبارکه صورت گرفت قدردانی وزیر صمت از عملکرد فولاد مبارکه در تنظیم بازار، کاهش چشمگیر مصرف آب و تولید محصولات ویژه وزیر صمت، در جریان سفر به استان اصفهان ضمن دیدار با مدیرعامل گروه فولاد مبارکه چند پروژه صنعتی در مجتمع فولاد سبا را افتتاح و از نزدیک از خطوط تولید این شرکت بازدید کرد. سیدرضا فاطمی‌امین در این آیین که جمعی از نمایندگان مردم اصفهان و شهرستان‌های لنجان و مبارکه در مجلس شورای اسلامی نیز حضور داشتند، پس از افتتاح واحدهای گاززدایی و کربن‌زدایی تحت خلأ  (V. O. D & V. D) و اسمز معکوس ثانویه (RO2) فولاد سبا و بازدید از فولاد مبارکه گفت: امروز به‌ پاس قدردانی از زحمات و تلاش‌های مدیران و کارکنان سختکوش فولاد مبارکه، از این مجموعه دیدن کردم. او عملکرد فولاد مبارکه در تنظیم بازار، کاهش چشمگیر مصرف آب و تولید محصولات ویژه را قابل‌ تقدیر دانست و با بیان اینکه در‌حال‌حاضر کشور ما، هم تولیدکننده و هم صادرکننده فولاد است، گفت: پیش‌ازاین زمانی که قصد تولید الکتروموتور را داشتیم، فولاد الکتریکی را از دیگر کشورها خریداری و وارد می‌کردیم که خوشبختانه فولاد مبارکه کشورمان را از واردات این محصولات خاص بی‌نیاز کرد. وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اهمیت تثبیت قیمت انواع محصولات فولادی در بازارهای داخلی تصریح کرد: فولاد مبارکه با جبران کسری محصولات به‌خوبی توانست مدیریت بازار را نیز انجام دهد و در حفظ تعادل آن تأثیرگذار باشد که جای تقدیر دارد.او اظهار کرد: این شرکت در حوزه فناوری نیز اقدامات موثری انجام داده و علاوه‌بر‌این با سرمایه‌گذاری‌های درخور‌توجهی که انجام داده، مصرف آب واحدهای خود را نسبت به سایر تولیدکنندگان فولاد جهان به کمترین حد ممکن کاهش داده است. وزیر صنعت، معدن و تجارت یکی از دغدغه‌های این وزارتخانه را دستیابی به توانمندی تولید فولادهای ویژه، نظیر فولادهای مورد نیاز صنعت تولید ترانسفورماتورها دانست و در همین زمینه خاطرنشان کرد: خوشبختانه فولاد مبارکه با تحقیق و به‌روزآوری دانش فنی و در ادامه نیز با اجرا و به بهره‌برداری رساندن طرح‌های توسعه هدفمند، دغدغه این وزارتخانه و کشور را برطرف کرد.

4 دانش‌آموز چهارمحال‌وبختیاری  به مرحله سوم المپیادهای علمی دانش‌آموزی راه یافتند

چهار دانش‌آموز از چهارمحال‌وبختیاری در رشته‌های اقتصاد و مدیریت، سلول‌های بنیادی و علوم زمین به مرحله سوم المپیادهای علمی دانش‌آموزی کشوری راه یافتند. به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط‌عمومی آموزش‌و‌پرورش استان چهارمحال‌وبختیاری، رییس اداره استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان آموزش‌و‌پرورش استان گفت: المپیادهای علمی دانش‌آموزی کشور در 13 عنوان فیزیک، سلول‌های بنیادی، شیمی، جغرافیا، علوم زمین، کامپیوتر، اقتصاد و مدیریت، ریاضی، زیست‌شناسی، نجوم و اخترفیزیک، ادبی، تفکر و کار آفرینی و علوم فناوری نانو در دو مرحله به ترتیب از تاریخ 13 الی 18 بهمن 1400 و 14الی 20 اردیبهشت‌ماه در استان برگزار گردید. فاطمه رییسی افزود: در مرحله اول 1536 نفر به رقابت پرداختند که 167 نفر از دانش‌آموزان به مرحله دوم راه یافتند. رییسی به نتایج مرحله دوم مسابقات اشاره کرد و گفت در مجموع رقابت‌های مرحله دوم 4 نفر از دانش‌آموزان استان به مرحله سوم راه پیدا کردند.  وی در ادامه به معرفی دانش‌آموزان راه‌یافته به مرحله سوم این رقابت‌ها پرداخت و گفت: دانش‌آموزان زهرا کریم‌زاده سورشجانی از دبیرستان پژوهش شهرکرد و آتنا مهرانفر از دبیرستان فرزانگان بروجن در رشته اقتصاد و مدیریت، نگار مقدس قهفرخی از دبیرستان فرزانگان شهرکرد در رشته سلول‌های بنیادی و مریم صفایی راد از دبیرستان پژوهش شهرکرد در رشته علوم زمین به ایستگاه سوم المپیادهای علمی کشور وارد شدند.

برگزاری اولین جلسه کارگروه انرژی و مدیریت سبز درسال 1401

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه ساری گفت: در جلسه کارگروه انرژی و مدیریت سبز منطقه ساری بر لزوم فرهنگ‌سازی و مدیریت مصرف انرژی در سطح ستاد منطقه، تاسیسات نفتی و نواحی تابعه تاکید شد . به گزارش روابط عمومی، سبحان رجب پور مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه ساری در جلسه کارگروه انرژی و مدیریت سبز منطقه ساری که در تاریخ 1401/4/12 در سالن جلسات شرکت برگزار شد بر لزوم فرهنگ‌سازی و کاهش اتلاف منابع تاکید کرد و بیان داشت: مدیریت سبز در واقع به‌کارگیری موثر و کار آمد تمامی منابع مادی و انسانی برای هدایت و نیل به اهداف زیست محیطی با سازماندهی و برنامه‌ریزی لازم برای مدیریت مصرف انرژی است . سبحان رجب‌پور به استفاده بهینه و درست از امکانات و منابع اشاره و تاکید کرد: هدف از برگزاری کارگروه انرژی و مدیریت سبز رعایت الزامات و دستورالعمل‌ها در زمینه بهینه‌سازی مصرف آب و انرژی و جلوگیری از هدر رفت سرمایه‌های مادی است . وی سرمایه‌های مادی را برشمرد و توضیح داد: پایش مصرف آب و انرژی در کل منطقه و بهینه‌سازی آن، ارایه پیشنهادهای جهت بهینه‌سازی مصرف از قبیل تعویض کولر‌های پنجره‌ای با کولر‌های اسپلیت، آموزش و فرهنگ‌سازی در جهت بهینه‌سازی از جمله موارد سرمایه‌های مادی است .

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران