شماره امروز: ۵۴۷

ششمین دوره آموزش تسهیل‌گران اقتصادی- اجتماعی بنیاد برکت برگزار می‌شود

| | |

ششمین دوره آموزش تسهیل‌گران اقتصادی-اجتماعی طرح‌های اشتغال‌زایی اجتماع‌محور بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام برگزار می‌شود.

ششمین دوره آموزش تسهیل‌گران اقتصادی-اجتماعی طرح‌های اشتغال‌زایی اجتماع‌محور بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام برگزار می‌شود.

 محمد ترکمانه، مدیرعامل بنیاد برکت ضمن اعلام این خبر افزود: این دوره آموزشی با حضور ۲۰۰ نفر تسهیل‌گر اقتصادی_ اجتماعی از ۲۶ استان و ۱۴۱ شهرستان از ۲۰ تا ۲۶ تیرماه در تهران برگزار می‌شود. ترکمانه تاکید کرد: این دوره شش روزه با هدف آموزش و به‌کارگیری ۲۰۰ تسهیل‌گر برگزار می‌شود و افراد شرکت‌کننده در صورت قبولی در این دوره آموزشی، به شبکه تسهیل‌گران بنیاد برکت در سراسر کشور افزوده می‌شوند. وی خاطرنشان کرد: با ملحق شدن این ۲۰۰ نفر، تعداد مجریان و تسهیل‌گران بنیاد برکت به ۱۰۰۰ نفر می‌رسد و این شبکه تسهیل‌گری با یک پوشش حداکثری در ۹۰ درصد مناطق کشور مشغول به فعالیت و خدمت‌رسانی می‌شود. به گفته مدیرعامل بنیاد برکت، تسهیل‌گران این بنیاد امسال ۴۵۰ شهرستان و ۲۰ هزار روستا را زیر چتر حمایتی خود خواهند داشت. ترکمانه تصریح کرد: شبکه ۱۰۰۰ نفره تسهیل‌گران برکت به عنوان یکی از گسترده‌ترین شبکه‌های تسهیل‌گری، نیمی از روستاهای کشور را تحت پوشش فعالیت‌های کارآفرینی و اشتغال‌زایی خود دارد.  وی درباره جزییات ششمین دوره آموزش تسهیل‌گران طرح‌های اشتغال‌زایی اجتماع‌محور نیز توضیح داد: مباحث آموزشی ارایه شده در این دوره شامل دو بخش آموزش‌های مرتبط با تسهیل‌گری، مفاهیم، ابزارها و تکنیک‌های آن از یک سو و آشنایی با شیوه‌نامه‌ها، دستورالعمل‌ها، آیین‌نامه‌ها و سیاست‌های اجرایی، اهداف و چشم‌اندازهای بنیاد برکت از سوی دیگر است.  مدیرعامل بنیاد برکت تاکید کرد: اساتید به‌نام و مطرح دانشگاهی حوزه تسهیل‌گری، آخرین آموزه‌های مربوط به تسهیل‌گری را به شرکت‌کنندگان ارایه خواهند کرد. ترکمانه درباره چگونگی انتخاب افراد شرکت‌کننده در این دوره آموزشی بیان کرد: پس از فراخوان سراسری جذب تسهیل‌گر، یک‌هزار و ۴۰۰ نفر ثبت‌نام اولیه کردند که پس از برگزاری آزمون‌های کتبی و انجام مصاحبه‌های اختصاصی و کارشناسی، در نهایت ۲۰۰ نفر برای شرکت در ششمین دوره آموزش تسهیل‌گران اقتصادی- اجتماعی برگزیده شدند. وی در پایان یادآور شد: تسهیل‌گران برکت از میان نخبگان جوامع محلی انتخاب می‌شوند و حداقل مدرک تحصیلی آنها کارشناسی است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران