شماره امروز: ۵۴۷

| | |

ایلام - مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب ایلام گفت: اگر مصرف آب را در استان ۲۰ درصد کاهش دهیم، می‌توانیم بدون تنش آبی استان را از پیک مصرف عبور دهیم.

تابستان بدون تنش آبی نیازمند صرفه‌جویی ۲۰ درصدی است

ایلام - مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب ایلام گفت: اگر مصرف آب را در استان ۲۰ درصد کاهش دهیم، می‌توانیم بدون تنش آبی استان را از پیک مصرف عبور دهیم. به گزارش خبرنگار ایلام رویداد، پرویز ناصری روز دوشنبه در نشست با اصحاب رسانه استان ایلام به مناسبت هفته صرفه جویی در مصرف آب اظهار داشت: ایلام در صدر استان‌هایی با تنش کم آبی قرار داشته که هم‌اکنون در شرایط مطلوبی قرار ندارد. وی با اشاره به اینکه ۹ شهر ایلام دارای تنش آبی است، افزود: تا این لحظه جز شهر چوار مشکل کم آبی در استان به وجود نیامده است. مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب ایلام با بیان اینکه ۷۳ درصد منابع آبی استان زیر زمینی و ۲۷ درصد نیز سطحی است، تاکید کرد: از ۵۷۷ روستای ایلام ۷۷ روستا با کمبود آب مواجه بوده و مشکل کم آبی ۱۸ روستای هلیلان رفع و ۱۲ روستای دیگر در دست اقدام است. ناصری یادآور شد: افزایش بیش از حد دما و در پی آن افزایش مصرف آب منجر به افت فشار یا کمبود آب شده که برای رفع این مشکل، مشترکان ضمن رعایت الگوی مصرف نسبت به نصب مخزن ذخیره آب در منازل خود اقدام کنند. وی با تاکید بر اینکه با مشترکان پرمصرف آب به‌طور قطع برخورد می‌شود، یادآور شد: از شهروندان خواهان گزارش انشعابات غیرمجاز و مشترکانی که آب آشامیدنی را برای شستشوی کوچه و معابر هدر می‌دهند، به سامانه ۱۲۲ هستیم. ناصری در ادامه ضمن دعوت مردم به مدیریت و رعایت الگوی مصرف، اظهار داشت: اطلاعیه‌ها و هشدارهای آبفای استان را حتما پیگیری کنند. وی با بیان اینکه ضروری است برای گذر از تنش آبی، صرفه‌جویی در مصرف را سرلوحه تمام کارها قرار دهیم، افزود: حفاظت از آب بسیار ساده است و می‌توانیم این کار را در خانه از خودم شروع کنیم، یک قدم کوچک می‌تواند صدها لیتر به ذخیره آب اضافه کند و با اقدام‌هایی به ظاهر کوچک و کم‌هزینه مانند کاهش زمان استحمام، عدم شست و شوی ماشین و حیاط منازل و... مسائل را به گونه‌ای مدیریت کنیم تا امکان تامین آب برای همه هم‌استانی‌ها فراهم شود.

مدیرعامل فولاد مبارکه:

حمله هکری جزئی  به سرعت دفع شد

طیب‌نیا با بیان اینکه حمله هکری جزئی در بخشی از تجهیزات کارخانه مجتمع فولاد مبارکه روی داده است عنوان است: این حمله به سرعت دفع و خطوط آسیب دیده دوباره به مدار تولید برگشته است. مدیرعامل مجتمع فولاد مبارکه اصفهان در گفت‌وگویی با اشاره به حمله هکری رخ داده در بخشی از خطوط تولید فولادسازی گفت: این حمله بسیار جزئی و از اهمیت چندانی برخوردار نیست و خوشبختانه با دفع سریع آن، ضمن بازگشت مجدد خطوط آسیب دیده به مدار تولید از توقف تولید ممانعت شده است. محمدیاسر طیب‌نیا با بیان اینکه به‌طور کلی مشکل خاص و موثری در روند تولید کارخانه مجتمع فولاد مبارکه به وجود نیامده است، افزود: خطوط مجتمع فولاد مبارکه از پوشش بیمه تجهیزات برخوردار بوده و این در حالی است که حادثه روی داده حتی در حد اعمال پوشش‌های بیمه‌ای نیست. به گفته وی تصاویر پخش شده در فضای مجازی در برخی از رسانه‌ها از انفجار دیگ مذاب فولاد ربطی به شرکت فولاد مبارکه نداشته و اخبار منتشر شده در این فضا با وضعیت فعلی کارخانه به هیچ‌وجه منطبق نیست. وضعیت فعلی مجتمع فولاد مبارکه کاملاً عادی است و روند تولید طبق برنامه پیش می‌رود.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران