شماره امروز: ۵۴۷

| | |

در راستای ارایه خدمات مطلوب به کشاورزان، رونق تولید و اشتغالزایی در سال 1400 بیش از 103 میلیون لیتر نفتگاز در بخش کشاورزی استان تامین و توزیع شده است

24 درصد از نفتگاز مصرفی استان کردستان در بخش کشاورزی تامین و توزیع می‌شود

در راستای ارایه خدمات مطلوب به کشاورزان، رونق تولید و اشتغالزایی در سال 1400 بیش از 103 میلیون لیتر نفتگاز در بخش کشاورزی استان تامین و توزیع شده است که سهمی 24 در صدی از مصرف نفتگاز استان را شامل می‌شود. به گزارش روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه کردستان، مدیر منطقه با بیان این مطلب به قابلیت‌های کشاورزی استان و کسب رتبه‌های کشوری در زمینه تولیدات باغی و کشاورزی و نقش آن در ایجاد اشتغال و تولید اشاره کرد و افزود: تامین و توزیع سوخت مورد نیاز بخش کشاورزی استان یکی از رسالت‌های این شرکت است که خوشبختانه با تلاش همکاران این شرکت و همکاری جهادکشاورزی استان این امر به خوبی محقق شده است. جهانبخش نوکانی که در اولین جلسه کمیسیون برنامه‌ریزی و هماهنگی مبارزه با قاچاق استان سخن می‌گفت از توزیع الکترونیکی ‌سوخت بخش کشاورزی با استفاده از سامانه اینترنتی سدف (‌https: //newtejaratasan.niopdc.ir‌) در جهت تحقق دولت الکترونیک، تکریم ارباب رجوع و ‌تحقق حقوق شهروندی خبرداد و افزود: خوشیبختانه با همکاری جهاد کشاورزی استان، پلاک‌گذاری ‌ادوات کشاورزی استان نیز انجام شده است که این امر، نقش بسزایی در جلوگیری از عرضه خارج ‌ازشبکه فرآورده‌های نفتی و توزیع الکترونیک سوخت کشاورزان استان را به همراه دارد.

حفظ محیط‌زیست  مهم‌ترین معیار توسعه پایدار

حسین مدرسی‌فر، مدیر بهداشت حرفه‌ای، ایمنی و محیط‌زیست شرکت فولاد مبارکه، در گفت‌وگوی ویژه خبری سیمای استان اصفهان اظهار کرد: از ابتدای راه‌اندازی فولاد مبارکه تاکنون، سرمایه‌گذاری‌های زیادی برای به‌کارگیری فناوری‌های سازگار با محیط‌زیست نظیر استفاده از روش احیا مستقیم برای تولید آهن اسفنجی در این شرکت در نظر گرفته شده است. استفاده از کوره‌های قوس الکتریکی برای تولید فولاد کمترین میزان آلودگی برای محیط‌زیست را در پی دارد. وی با بیان اینکه فولاد مبارکه درصدد کاهش تولید کربن است، افزود: این شرکت از هر فناوری لازم برای کاهش مصرف انرژی استفاده می‌کند. اخیرا با همکاری کنسرسیوم محیط‌زیست استان اصفهان، درصدد اندازه‌گیری آلودگی محیط‌زیست منطقه مبارکه و اصفهان هستیم تا نقش صنایع به‌ویژه فولاد مبارکه در آلودگی منطقه مشخص شود. در همین راستا با اجرای پروژه‌های زیست‌محیطی همین میزان آلایندگی نیز حذف خواهد شد. مدیر بهداشت حرفه‌ای، ایمنی و محیط‌زیست شرکت فولاد مبارکه خاطرنشان کرد: فولاد مبارکه، با فاصله 75 کیلومتری از شهر اصفهان، کمترین آلودگی را برای این کلانشهر دارد. نکته قابل‌توجه این است که شهرستان مبارکه در طول سال، کمترین تعداد روزهای آلوده و نسبت به دیگر شهرستان‌های استان اصفهان، روزهای پاک بیشتری داشته است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران