شماره امروز: ۵۴۷

| | |

همه‌ منازل روستایی استان یزد به‌طور کامل زیر چتر حمایتی بیمه‌ای بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام قرار گرفتند. در جریان سفر محمد ترکمانه مدیرعامل بنیاد برکت به استان یزد،

بیمه حوادث برکت همه خانه‌های روستایی یزد

همه‌ منازل روستایی استان یزد به‌طور کامل زیر چتر حمایتی بیمه‌ای بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام قرار گرفتند. در جریان سفر محمد ترکمانه مدیرعامل بنیاد برکت به استان یزد، تفاهم‌نامه بیمه حوادث منازل روستایی میان این بنیاد و استانداری یزد به امضا رسید. با امضای این تفاهم‌نامه، همه‌ منازل روستایی استان یزد زیر پوشش حمایتی بیمه‌ای بنیاد برکت قرار گفتند. مدیرعامل بنیاد برکت در این مراسم گفت: بیمه برکت وابسته به بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام با هدف ایجاد و گسترش چتر حمایتی برای ساکنان روستاهای کشور و توسعه فرهنگ بیمه در این مناطق، همه خانه‌های روستایی استان یزد را تحت پوشش بیمه حوادث شامل آتش‌سوزی، زلزله، انفجار، صاعقه، سیل، طغیان آب رودخانه‌ها، آتش‌فشان، توفان، تندباد، گردباد و ضایعات ناشی از آب برف و باران قرار داده است. محمد ترکمانه افزود: با اجرای این طرح، بیمه‌ برکت در صورت وقوع زلزله، سیل، آتش‌سوزی و سایر حوادث طبیعی به روستاییان خسارت پرداخت می‌کند. وی خاطرنشان‌ کرد: علاوه بر استان یزد، خانه‌های روستایی استان‌های مختلف کشور از جمله لرستان، خوزستان، خراسان شمالی، کهگیلویه و بویراحمد، کردستان کرمان، گیلان، یزد و هرمزگان از حمایت‌های بیمه‌ای بنیاد برکت برخوردار شده‌اند.  مدیرعامل بنیاد برکت با اشاره به عملکرد این بنیاد در بیمه حوادث خانه‌های روستایی در سال جاری گفت: از آغاز سال مالی ۱۴۰۱ تا به امروز نزدیک به ۴۶۳ هزار واحد مسکونی روستایی در شش استان خوزستان، هرمزگان، کردستان، کرمان، گیلان و یزد تحت پوشش بیمه حوادث برکت قرار گرفته‌اند. ترکمانه تاکید کرد: بنیاد برکت با توجه به رسالت و ماموریت‌های خود و جهت تسهیل در اجرایی شدن بیمه حوادث خانه‌های روستایی، در پرداخت حق بیمه بیمه‌نامه‌های صادره با استانداری‌ها مشارکت می‌نماید. مدیرعامل بنیاد برکت در جریان سفر به استان یزد با آیت‌الله ناصری یزدی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر یزد نیز دیدار کرد و گزارشی از عملکرد بنیاد در حوزه‌های اشتغال‌زایی، توانمندسازی اقتصادی، عمرانی و زیربنایی در مناطق محروم و روستایی استان ارایه نمود.

بزرگ‌ترین طرح برق‌رسانی روستایی در چهارمحال و بختیاری

بزرگ‌ترین طرح برق‌رسانی روستایی در دورترین نقطه استان چهارمحال و بختیاری به بهره‌برداری رسید. شهرک رهبری لبد بازفت که از سال 84 تاکنون از طریق دیزل ژنراتور به‌صورت جزیره‌ای برق‌دار بود با صرف 200 میلیارد ریال اعتبار به شبکه سراسری برق متصل شد. به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان مهندس مجید فرهزاد مدیرعامل این شرکت در آیین بهره‌برداری از این پروژه که با حضور استاندار ودیگر مسوولان محلی برگزار شد، گفت: طرح اتصال شبکه برق شهرک رهبری لبد به شبکه سراسری برق از سال 99 در دستور کار قرار گرفت و با احداث 30 کیلومتر شبکه فشار متوسط، 3 کیلومتر شبکه فشار ضعیف، نصب یک دستگاه ترانسفورماتور 100 کیلوولت آمپر و نصب 21 چراغ روشنایی معابر به بهره‌برداری رسیدو مردم این منطقه از نعمت برق پایدار ومطمئن بهره مند شدند. وی در ادامه با اشاره به اینکه برق‌رسانی به شهرک رهبری لبد از سال 84 تا قبل از اجرای این پروژه از طریق دیزل ژنراتور وبه صورت جزیره‌ای انجام می‌شد، گفت: برق رسانی به روستاهای در امتداد این شهرک نیز در دستور کار شرکت برق استان قرار خواهد گرفت. غلامعلی حیدری استاندار چهار محال و بختیاری در آیین افتتاح این پروژه گفت: بهره‌برداری از این طرح برق رسانی که نتیجه زحمات مسوولان شرکت توزیع برق بوده در رفاه عمومی مردم منطقه از اهمیت بالایی برخوردار است. گفتنی است: اتصال شبکه برق منطقه صعب‌العبور شهرک رهبری لبد بازفت به شبکه سراسری، بزرگ‌ترین طرح برق رسانی در دور‌ترین نقطه استان بوده و تاکنون 751 روستا از نعمت برق در استان چهارمحال وبختیاری برخوردار هستند.

پیروزی ۶ امتیازی نماینده البرز مقابل ملوان انزلی

رقابت‌های هفته بیستم لیگ برتر بانوان کشور در شرایطی برگزار شد که تیم فوتبال هیات البرز با گلزنی سارا قمی بازیکن سابق ملوان توانست در دیداری ۶امتیازی مقابل ملوان انزلی به پیروزی برسد و شانه به شانه ذوب‌آهن اصفهان در رتبه پنجم لیگ برتر بانوان بایستد. سارا قمی کاپیتان تیم هیات البرز در گفت‌وگو با خبرنگار ما در خصوص حواشی و حساسیت‌های این بازی گفت: از نتیجه بازی هم خوشحالم و هم غمگینم. خوشحال از این بابت که توانستیم پاسخ زحمات مجموعه را با این نتیجه بدهیم و غمگین به این دلیل که تیم سابقم در این بازی شکست خورد. بازیکن برجسته تیم البرز درخصوص حاشیه‌های این بازی و اعتراضات فراوان تماشاچیان به نحوه قضاوت داور عنوان کرد: با توجه به حساسیت‌های جدول، کسب پیروزی برای هر دو تیم مهم بود. هرچه بازی حساس‌تر باشد، اعتراضات به داوری هم بیشتر خواهد بود. شخصا نمی‌توانم درخصوص عملکرد داور نظر بدهم. چرا که تا زمانی که فیلم بازی بازبینی نشود، اظهارنظر دراین خصوص درست و منطقی نیست و مبتنی بر احساسات است. گفتنی است دختران و بانوان البرزی استقبال شایان توجهی از بازی نماینده البرز داشتند و شور و نشاط فراوانی در ورزشگاه انقلاب کرج حاکم بود.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران