شماره امروز: ۵۴۷

| | |

معاون هماهنگی شرکت واحد اتوبوسرانی اصفهان و حومه گفت: در آینده نزدیک شهروندان اصفهانی بر اساس کیلومتر پیمایش، کرایه اتوبوس را پرداخت می‌کنند.

به زودی؛ اصفهانی‌ها با «کیلومتر پیمایش»کرایه اتوبوس می‌پردازند

معاون هماهنگی شرکت واحد اتوبوسرانی اصفهان و حومه گفت: در آینده نزدیک شهروندان اصفهانی بر اساس کیلومتر پیمایش، کرایه اتوبوس را پرداخت می‌کنند. به گزارش اداره ارتباطات رسانه‌ای شهرداری اصفهان، «امیرحسن رضازاده» اظهار کرد: در حال حاضر شهروندان در هر خط اتوبوس کرایه کامل را می‌پردازند و در خطوط طولانی اگر شهروندی تنها بخشی از مسیر را بپیماید، مجبور به پرداخت کامل کرایه است. او با اشاره به پرداخت یارانه سنگین برای هر سفر با استفاده از اتوبوس، ادامه داد: در راستای اجرای عدالت، در آینده نزدیک مبلغ کرایه بر اساس کیلومتر پیمایش محاسبه و پرداخت خواهد شد، به این صورت که مسافر هنگام ورود به اتوبوس کارت خود را به دستگاه نزدیک و به‌هنگام پیاده شدن نیز کارت را روی دستگاه قرار می‌دهد و هزینه کسر شده در ابتدای مسیر، مجددا می‌تواند به کارت مسافر بازگردانده ‌شود. به گفته او، کیلومتر پیمایش کرایه اتوبوس، در مرحله اجرای نرم‌افزاری قرار دارد و پس از نهایی شدن، نحوه استفاده از آن، از طریق رسانه‌های عمومی به اطلاع شهروندان می‌رسد. معاون هماهنگی شرکت واحد اتوبوسرانی اصفهان و حومه با اشاره به عوامل موثر در کاهش چشمگیر تعداد ناوگان اتوبوس، تصریح کرد: تغییر سیاست‌ها در دولت‌های یازدهم و دوازدهم و تخصیص بودجه کمتر به حوزه حمل‌ونقل عمومی و افزایش قیمت چند برابری خرید اتوبوس، تحریم‌ها و موانع پیش‌روی واردات قطعات اصلی اتوبوس، از عوامل اصلی کاهش تعداد اتوبوس در ناوگان اتوبوس‌رانی است. او خاطرنشان کرد: بازگشایی مدارس و حضوری شدن آن شوک جدی به سامانه حمل‌ونقل عمومی وارد کرده و وجود تنها ۷۰۰ دستگاه اتوبوس در ناوگان اتوبوسرانی اصفهان، برخی نارضایتی‌های مردمی را به همراه داشته است که برای بازگشت به روال عادی، در مهرماه، نیاز به ۱۲۰۰ دستگاه اتوبوس داریم.

مدیرعامل گروه صنعتی بارز در سنندج: 

تولید ۵۰ هزار تنی در شرکت لاستیک بارز کردستان

مدیرعامل گروه صنعتی لاستیک بارز گفت: هم‌اکنون در شرکت لاستیک کردستان سالانه ۳۶ هزار تن تولید می‌شود که با راه‌اندازی و ارتقاء واحد تولیدی بعدی رسیدن به تولید ۵۰ هزار تنی تولید در بارز کردستان را دنبال خواهیم کرد که با اجرای طرح و طرح‌های توسعه دیگر در کرمان و لرستان نیاز داخل تامین و وارد فاز صادرات خواهیم شد.  به گزارش خبرنگاراعتماد از سنندج، جمال میرزایی مدیرعامل گروه صنعتی لاستیک بارز در نشستی خبری با اصحاب رسانه‌های گروهی اظهار داشت: گروه بارز متشکل از واحدهای تولیدی در استان‌های کرمان، کردستان و سیرجان است و ظرفیت سالانه تولید در بارز کرمان ۹۰ هزار، لاستیک کردستان با ۳۶ هزار تن و کارخانه سیرجان هم با ظرفیت مطلوب و خوبی در حال تولید است.  میرزایی افزود: مجموعه بارز با اجرای طرح‌های توسعه‌ای به یکصد شرکت برتر دنیا در تولید لاستیک خودرو می‌پیوندد. گروه بارز با داشتن این چند کارخانه در سطح کشور حدود۵۰ درصد از لاستیک ایران را تولید می‌کند و در حال حاضر بزرگ‌ترین و مدرن‌ترین کارخانه تولید لاستیک رادیال کشور با ظرفیت ۳۶ هزار تن در سال در کردستان قرار دارد.  وی در ادامه با بیان اینکه گروه صنعتی بارز کشور حدود ۴ هزار نفر نیرو دارد تصریح کرد: هم‌اکنون 832 نفر در کارخانه لاستیک بارز کردستان به صورت مستقیم مشغول به کار هستند. و با توجه با ارتقاء واحد تولیدی درصدد هستیم تولید در کارخانه کردستان را از ۱۶ هزار حلقه ظرفیت به به ۲۳ هزار حلقه در روز برسانیم که با انجام این مهم، ۱۸۰ نفر دیگر در این مجموعه استخدام و مشغول به کار خواهند شد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران