شماره امروز: ۵۴۷

سرپرست شرکت گاز مازندران خبر داد

| | |

سرپرست شرکت گاز مازندران در بازدید از شهرک صنعتی بهشهر عنوان کرد: نقش توسعه شبکه‌های گازرسانی و ایجاد زیرساختهای انتقال انرژی در رونق تولید صنایع یک واقعیت انکار ناپذیر است.

 سرپرست شرکت گاز مازندران در بازدید از شهرک صنعتی بهشهر عنوان کرد: نقش توسعه شبکه‌های گازرسانی و ایجاد زیرساختهای انتقال انرژی در رونق تولید صنایع یک واقعیت انکار ناپذیر است.  «قاسم مایلی رستمی» سرپرست شرکت گاز مازندران، و »غلامرضا شریعتی» نماینده مردم بهشهر در مجلس شورای اسلامی و رییس اداره گاز بهشهر از توسعه گازرسانی به شهرک صنعتی بهشهر بازدید کردند.  مایلی رستمی با اشاره به نام‌گذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری اظهار داشت: با توجه به اینکه شهرک‌های صنعتی مهم‌ترین بستر و زیرساخت جذب سرمایه‌گذار در بخش صنعت و تولید محسوب می‌شوند، رویکرد شرکت گاز استان در خصوص تقویت و حمایت از واحدهای صنعتی و سرمایه‌گذاران با گازرسانی به شهرکهای صنعتی موجود در استان و تعامل و همکاری بین بخش دولتی و خصوصی می‌باشد.  وی گاز را به عنوان مهم‌ترین زیرساخت توسعه اقتصادی و صنعتی برشمرد و افزود: گازرسانی به صنایع و واحدهای تولیدی اشتغالزا با هدف جایگزینی سوخت پاک و ارزان گاز طبیعی با دیگر سوخت‌های فسیلی، از مهم‌ترین رسالت‌های شرکت گاز استان مازندران است.

تصفیه‌خانه‌های فاضلاب البرز 

به برق اضطراری مجهز شدند

با هدف جلوگیری از توقف عملکرد، پنج تصفیه خانه فاضلاب استان البرز به دستگاه‌های مولد برق اضطراری مجهز شدند. پیام طوافی مدیر دفتر بهره‌برداری و توسعه تصفیه خانه‌های فاضلاب البرز با اعلام این خبر گفت: پیش‌بینی‌های لازم برای جلو‌گیری از اختلال کارکرد فرآیند تصفیه فاضلاب و پایداری عملکرد این تصفیه‌خانه‌ها در مواقع قطع برق موجب شد تا تمام تصفیه خانه‌های فاضلاب فعال استان البرز به دیزل ژنراتور تولید برق مجهز شوند. وی تعداد دیزل ژنراتورهای نصب شده در تصفیه‌خانه‌ها را پنج دستگاه برشمرد و گفت: تصفیه خانه‌های فاضلاب کرج، شهرجدید هشتگرد، مسکن مهر قوچ حصار، مهدی آباد و پورکان مکان‌هایی هستند که مولد برق اضطراری در آنها و استقرار یافته است. طوافی قدرت خروجی مجموع 5 دستگاه را 1600 کیلو وات آمپر خواند و افزود: برای این کار از تعمیر و به کار‌گیری قطعات بدون استفاده در انبار مرکزی آبفا بهره‌برداری شده است که معادل ارزش 45 میلیار ریال خرید تجهیزات است .

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران