شماره امروز: ۵۴۷

رییس اتاق ایران:

| | |

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران با اشاره به موضوع مصوبه دستمزد مبنای سال ۱۴۰۱ گفت: این تصمیم اگرچه با نیت کمک به قشر کارگر اخذ شده اما تبعات آن کاهش بیشتر قدرت خرید کارگران خواهد بود.

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران با اشاره به موضوع مصوبه دستمزد مبنای سال ۱۴۰۱ گفت: این تصمیم اگرچه با نیت کمک به قشر کارگر اخذ شده اما تبعات آن کاهش بیشتر قدرت خرید کارگران خواهد بود.

غلامحسین شافعی امروز، ۲۵ فروردین، در نود و دومین شورای گفت‌وگوی بخش خصوصی خراسان رضوی که در اتاق مشهد برگزار شد، اظهار کرد: موضوع مصوبه دستمزد مبنای سال ۱۴۰۱ دغدغه‌های جدی را برای بخش‌های مختلف اقتصادی و تولیدی ایجاد کرده است.

وی ادامه داد: این نگرانی بیشتر از باب رشد تورم و تبعات آن برای جامعه است. هم‌اکنون در جامعه شاهد رشد هزینه‌ها هستیم.

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران بیان‌ کرد: سال‌هاست که موضوع دستمزد و تورم در تقابل جدی با یکدیگر قرار داشته و عمدتا هم تورم پیروز این میدان بوده اما امسال نگرانی‌های فعالان بخش اقتصادی در این زمینه مضاعف است. معاون اول رییس‌جمهور نیز بر این موضوع تمرکز دارد و امیدوارم این مساله مورد توجه جدی قرار بگیرد و تبعات آن تعدیل شود.

استاندار خراسان رضوی گفت: رونق تولید موجب ایجاد اشتغال خواهد شد. در همین راستا در قرارگاه ایجاد اشتغال در استان خدمت و تولید صورت می‌پذیرد. در نظر گرفته شده تا امسال ۱۱۵ هزار شغل در استان ایجاد شود.

یعقوبعلی نظری اظهار کرد: سال ۱۴۰۰ از نگاه ما سال برنامه‌ریزی و زمینه‌سازی برای سال ۱۴۰۱ تا ۱۴۰۴ بود. همانطور که اعضا اطلاع دارند، راهبردهای استانی، اهداف عملیاتی و شاکله کاری که بتوانیم این اهداف را محقق کنیم، مشخص شده است. از ابتدای سال جاری اقداماتی با موضوع اقتصاد مبتنی بر زیارت با جنبه اقتصادی قوی در همه عرصه‌ها از جمله زیارت، سوغات زیارت و زائردرمانی تعیین شده است.

وی ادامه داد: اقتصاد مربوط به حوزه صنعت، معدن و تجارت در قالب قرارگاه عملیاتی مربوطه، کاملا روشن و معین شده و سازمان صنعت، معدن و تجارت استان وظیفه دارد که این اهداف را محقق سازد. همچنین اقتصاد زیرساخت و انرژی در قالب قرارگاه عملیاتی مربوطه توسط مدیریت عمرانی استانداری به صورت مستقیم مدیریت می‌شود. استاندار خراسان رضوی بیان کرد: حوزه انرژی و انرژی بادی یکی از موضوعات جدی است که برای چهار سال آینده براساس تولید برق مبتنی بر انرژی بادی هدفگذاری شده است که در سال‌های پیش‌ رو پیاده‌سازی خواهد شد. نظری در رابطه با اقتصاد مبتنی بر اشتغال عنوان کرد: قرارگاه اشتغال در خراسان رضوی که به تازگی راه‌اندازی شد، مبتنی بر اقتصاد دانش‌بنیان است. با توجه به شعاری که رهبری معین فرمودند و جلساتی که با معاون علمی ریاست‌جمهوری برگزار شده، قریب به ۳۷۰ شرکت دانش‌بنیان فعال در استان داریم. هدف‌گذاری خواهد شد که چند شرکت دیگر در این زمینه ایجاد شود. 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران