شماره امروز: ۵۴۷

| | |

بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام امسال از طرح‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان حمایت ویژه می‌کند.

ترکمانه با هدف گسترش تولید و اشتغال‌زایی تاکید کرد: 

حمایت ویژه بنیاد برکت از طرح‌های دانش‌بنیان

بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام امسال از طرح‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان حمایت ویژه می‌کند.

محمد ترکمانه، مدیرعامل بنیاد برکت با اعلام این خبر تاکید کرد: با توجه به نام‌گذاری سال 1401 به عنوان «سال تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین» از سوی رهبر معظم انقلاب، امسال به شکل ویژه حامی شرکت‌ها و طرح‌های دانش‌بنیان در سراسر کشور خواهیم بود و با عزم جدی و حمایت‌های گسترده‌تر از تولید دانش‌بنیان، دانش‌محور، نوآورانه و فن‌آورانه پشتیبانی می‌کنیم.

به گفته مدیرعامل بنیاد برکت، شاخص اصلی حمایت از این واحدهای دانش‌بنیان، گسترش تولید و اشتغال‌زایی است.

ترکمانه ادامه داد: بنیاد برکت به همین منظور اقدام به همکاری‌های گسترده با پارک‌های علم و فناوری و مراکز رشد در تمامی استان‌های کشور کرده و یک پل ارتباطی میان این پارک‌های علم و فناوری ایجاد کرده است.

ترکمانه یادآور شد: بنیاد برکت جهت پیروی از تاکیدات و منویات مقام معظم رهبری مبنی بر حمایت از طرح‌های دانش‌بنیان، اقدام به به‌کارگیری تسهیل‌گران متخصص در حوزه دانش‌بنیان کرده است.

وی درباره اقدامات بنیاد برکت در حوزه دانش‌بنیان در گذشته بیان کرد: بنیاد تا پایان سال گذشته یک‌هزار و 100 طرح اشتغال‌زایی در حوزه دانش‌بنیان راه‌اندازی کرده است و فعالیت و سرمایه‌گذاری در این بخش برای ما اهمیت ویژه‌ای دارد. 

به گفته مدیرعامل بنیاد برکت، عمده طرح‌های دانش‌بنیان مورد حمایت این بنیاد مربوط به استان‌های کم برخوردار و محروم کشور است. 

ترکمانه تصریح کرد: بنیاد برکت در سال 1401 نیز با هدف افزایش تولید و اشتغال‌زایی، برنامه‌های ویژه‌ای را برای حمایت و پشتیبانی از شرکت‌ها و طرح‌های دانش‌بنیان تدارک دیده است.

ترکمانه در پایان تاکید کرد: بنیاد برکت از طرح‌های دانش‌بنیانی که اشتغال‌زایی به دنبال داشته باشد حمایت ویژه خواهد کرد.

ای سی یو نسل توربو شارژ کروز برای اولین بار در شاهین قرار می‌گیرد

مدیر گروه قوای محرکه کروز در خصوص برنامه توسعه‌ای قوای محرکه گفت: در سال آینده با تجهیز شرکت کروز به دومین دستگاه دیناموتر موتور، انجام پروژه‌های کالیبراسیون موتورهای جدید شتاب بیشتری خواهد گرفت و تعداد سیستم‌های مدیریت موتور (EMS) قابل تولید برای خودروسازان افزایش خواهد یافت. شرکت صنایع تولیدی کروز توانسته بدون توجه به تحریم‌های ظالمانه به ویژه در صنعت خورو تولید را با قدرت ادامه دهد بگونه‌ای که در حوزه الکترونیک، کروز ۶۰ درصد قطعات دو خودروساز را تامین کرده است. همچنین این شرکت موفق به بومی سازی بسیاری از قطعات پیشرفته خودرو و ارتقاء دانش فنی پرسنل کروز که از سرمایه‌های اصلی این شرکت به شمار می‌روند، شده است. از سوی دیکر شرکت صنایع تولیدی کروز توانسته با استفاده از دانش و تخصص مهندسان این شرکت، در کنار تیم تحقیق و نوآوری الکترونیک، توانمندترین تیم کالیبراسیون را در بین قطعه‌سازان ایجاد کند که محصول آن داخلی سازی کامل ECU در 5 نسل بوده است. حسین انصاری، مدیر گروه قوای محرکه کروز در خصوص برنامه توسعه‌ای قوای محرکه شرکت برای سال 1401ابراز داشت: در سال آینده با تجهیز شرکت کروز به دومین دستگاه دیناموتر موتور، انجام پروژه‌های کالیبراسیون موتورهای جدید شتاب بیشتری خواهد گرفت و تعداد سیستم‌های مدیریت موتور (EMS) قابل تولید برای خودروسازان افزایش خواهد یافت؛ همچنین تولید سنسور اکسیژن در مجهزترین و پیشرفته‌ترین خط تولید داخل کشور آغاز خواهد شد. وی همچنین در مورد تامین‌ای.سی.یو برای سال 1401 نیز بیان داشت: با توجه به مشکلات موجود در بازار تامین تراشه‌های الکترونیک در سال گذشته و افزایش شدید قیمت و همزمان کمبود آن، برنامه‌های متعدد و به موازات هم جهت افزایش امکان تولید و کاهش قیمت تمام شده در نظر گرفته شده است بگونه‌ا‌ی که امیدواریم در پایان سال ۱۴۰۱ هیچ خودرویی به خاطر کسری محصولات EMS این شرکت از جمله ECU معطل تجاری سازی نباشند. انصاری در پاسخ به این سوال که آیا‌ای.سی.یو نسل توربو شارژر در سال 1401به تولید انبوه خواهد رسید خاطرنشان کرد: بله؛ اولین محصول خودرو شاهین خواهد بود و پس از آن موتور جدید ایران خودرو تحت عنوان EF+ توربو در برنامه توسعه کالیبراسیون با ECU شرکت کروز قرار خواهد گرفت که محصول ایران خودرو با ECU توربوشارژر شرکت کروز در سال ۱۴۰۲ به تولید انبوه می‌رسد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران