شماره امروز: ۵۴۷

| | |

شهردار اصفهان گفت: شهرداری به سهم خود تلاش کرده تا در بودجه سال آینده در کاهش آلایندگی‌های ناشی از حمل‌ونقل همت ویژه‌ای داشته باشد.

همت ویژه شهرداری در کاهش آلاینده‌های حمل‌ونقلی

شهردار اصفهان گفت: شهرداری به سهم خود تلاش کرده تا در بودجه سال آینده در کاهش آلایندگی‌های ناشی از حمل‌ونقل همت ویژه‌ای داشته باشد. به گزارش اداره ارتباطات رسانه‌ای شهرداری اصفهان، علی قاسم‌زاده شنبه هفتم اسفندماه در برنامه رادیویی «سلام اصفهان»، با بیان اینکه هفته گذشته بودجه سال آینده شهرداری اصفهان در صحن علنی شورای اسلامی شهر تصویب شد، اظهار کرد: رویکرد بودجه ۱۴۰۱ شهرداری به سمت تقویت حمل‌ونقل و مسائل زیست‌محیطی است. وی افزود: با توجه به وضعیت آلودگی هوا مردم در رنج و مشقت هستند، از این رو شهرداری به سهم خود تلاش کرده است تا در بودجه سال آینده این رویکرد را نهادینه کند که در کاهش آلایندگی‌های ناشی از حمل‌ونقل همت ویژه‌ای داشته باشد. شهردار اصفهان تاکید کرد: بخشی از آلایندگی‌ها متأثر از حمل‌ونقل و فعالیت صنایع و بخشی نیز ناشی از نبود آب در بستر زاینده رود است که باعث می‌شود هوا لطافت لازم و کافی را نداشته باشد که امیدوارم بتوانیم سال آینده روزهای بهتری را در شهر اصفهان تجربه کنیم و مردم راحت‌تر نفس بکشند. وی با اشاره به آغاز خانه‌تکانی شهر، گفت: نیروهای خدوم شهرداری و کارکنان زحمت‌کش مدیریت شهری، خانه تکانی شهر را آغاز کرده‌اند که انتظار می‌رود رانندگان هنگام رانندگی در خیابان‌ها و معابر شهر مراقب کارگرانی باشند که مشغول رنگ‌آمیزی جداول، نرده‌ها و معابر هستند؛ هر چند شهرداری سعی کرده است تدابیر ایمنی را رعایت کند، اما همکاری شهروندان می‌تواند به امنیت خاطر این افراد که به‌طور جدی مشغول بهسازی و نوسازی شهر در آستانه نوروز هستند، کمک کند.

دریافت گواهینامه عالی عملکرد مجتمع تصفیه‌خانه آب سنندج

از سوی شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور، عملکرد مجتمع تصفیه‌خانه آب سنندج (شامل تصفیه خانه‌های 1 و 2) عالی ارزیابی و گواهینامه‌ای به همین منظور به شرکت آبفا کردستان داده شد. بر اساس ارزیابی‌های به عمل آمده وفق شاخص‌های عملکرد معتبر و استاندارد، عملکرد تصفیه‌خانه آب سنندج عالی ارزیابی گردید. پایبندی و به‌کارگیری دستورالعمل‌های ابلاغی، حضور مستمر پرسنل تصفیه خانه در دوره‌های آموزشی بهره‌برداری و نگهداری و نحوه بهره‌برداری از بخش‌های مختلف تصفیه خانه، مهم‌ترین مبانی ارزیابی عملکرد این تصفیه‌خانه بود.  تصفیه خانه آب شماره 1 سنندج در سال 1363 و تصفیه‌خانه شماره 2 نیز در سال 93 احداث و هم‌اکنون با ظرفیت تصفیه 2 هزار لیتر در ثانیه در حال فعالیت می‌باشد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران