شماره امروز: ۵۴۷

| | |

محسن رضایی معاون اقتصادی رییس‌جمهور یکشنبه ۲۴ بهمن ماه در بازدید از غرفه ذوب‌آهن اصفهان در اولین دوره نمایشگاه دستاوردها و توانمندی‌های جهادی کشور،

محسن رضایی معاون اقتصادی رییس‌جمهور: 

تداوم و افزایش تولید ریل در ذوب‌آهن اصفهان برای کشور ضروری است

محسن رضایی معاون اقتصادی رییس‌جمهور یکشنبه ۲۴ بهمن ماه در بازدید از غرفه ذوب‌آهن اصفهان در اولین دوره نمایشگاه دستاوردها و توانمندی‌های جهادی کشور، تولید ریل توسط ذوب‌آهن اصفهان را یک دستاورد بزرگ برای کشور دانست و گفت: تداوم و افزایش تولید ریل در این مجتمع عظیم صنعتی برای کشور بسیار ضروری است . وی افزود: تولید ریل، توسعه زیرساخت‌های حمل و نقل کشور را میسر ساخت و با توجه به اینکه نیازمند توسعه و بازسازی خطوط ریلی کشور هستیم، تولید این محصول در ذوب‌آهن اهمیت دوچندانی یافته است و موجب خنثی‌سازی تحریم‌ها گردید. این مقام مسوول اظهار داشت: ذوب‌آهن اصفهان و کلیه صنایع فولادی کشور نباید با مشکل مواد اولیه مواجه باشند و قطعاً تامین سنگ آهن مورد نیاز آنها بر صادرات موادخام، اولویت اساسی دارد و در این راستا دولت حمایت لازم را انجام می‌دهد. شایان ذکر است نمایشگاه دستاوردها و توانمندی‌های جهادی کشور با حضور محسن رضایی معاون اقتصادی رییس‌جمهور در محل مصلای امام خمینی(ره) تهران افتتاح شد. این نمایشگاه با حضور بیش از ۱۲۴ فعال اقتصادی و تولیدی از سراسر کشور در قالب هلدینگ یا شرکت در حوزه‌های صنعت، معدن، کشاورزی و مواد غذایی که شاخصه‌های مدیریت جهادی را داشته‌اند، در راستای اهداف و نیز نمایش اقتدار ملی و آشنایی آحاد مردم با موج عظیم پیشرفت و خدمات قابل ارایه، در محل مصلای امام خمینی (ره) تهران آغاز به کار نمود. ذوب‌آهن اصفهان اولین و بزرگ‌ترین کارخانه تولیدکننده فولاد ساختمانی و ریل در ایران و بزرگ‌ترین تولیدکننده محصولات طویل در خاورمیانه از ابتدای تاسیس در امور جهادی، پشتیبانی، بومی‌سازی و توسعه فناوری پیشرو بوده و با تکیه بر دانش کارشناسان و مهندسان خود به امر ارتقای سطح علمی صنایع کشور کوشیده است و اینک نیز با برپایی غرفه‌ در این نمایشگاه حضوری فعال دارد. این رویداد با تاکید بر دیدگاه‌های رهبر فرزانه انقلاب فرصتی است برای اجرای مدیریت جهادی به عنوان اصلی‌ترین راهبرد اقتصاد مقاومتی بر مبنای استدلال عقلی و نگاه ژرف به گذشته انقلاب و حوادث پیرامون آن و نقشه راه آینده در مقابله با تهدیدات مختلف در عبور سرافرازانه از تمامی آزمون‌های سخت و جلوه‌گر الگوهای موفق تا بتوان ظرفیت‌های فردی و جمعی و کسب منزلت جهانی در افکار عمومی را در آن با به دست آوردن توانمندی‌های یک مدیریت کارآمد به عموم علاقه‌مندان عرضه داشته و به‌صورت عینی مقایسه نمود.

شرایط پیش‌فروش کامیون شیلر بهمن دیزل ویژه بهمن ماه

بزرگ‌ترین تجاری‌ساز کشور از پیش‌فروش کامیون شیلر 6 تن در بهمن ماه سال جاری خبر داد. بهمن دیزل اعلام کرد: از 10 صبح مورخ 28 بهمن 1400 پیش‌فروش کامیون شیلر 6 تن بدون کاربری آغاز می‌شود و تا ساعت 16 دوم اسفند ماه یا تکمیل ظرفیت نیز ادامه خواهد داشت. بر این اساس کامیون شیلر 6 تن با قیمت غیرقطعی و پیش‌پرداخت 447 میلیون تومان پیش‌فروش می‌شود. خرید خودرو صرفا به صورت اینترنتی بوده و از طریق پرتال جامع ایرانی کار  (bahman.iranecar.com) امکانپذیر است. تحویل این خودروها هفته آخر خرداد 1401 اعلام‌ شده است. گفتنی است این خودرو ۳۷۶۰ سی‌سی حجم موتور دارد که می‌تواند ۱۴۱ اسب بخار در ۲۶۰۰ دور در دقیقه تولید کند. پیشرانه این کامیون مجهز به توربوشارژ و اینترکولر با استاندارد آلایندگی یورو 5 است. این خودرو دارای ترمزهای پنوماتیک، رینگ فولادی (6×17.5) و تودوزی پارچه‌ای به رنگ طوسی می‌باشد. شیلر 6 تن از سیستم ترمز بادی، ترمزABS، ابعاد قابل‌قبول برای انواع کاربری و حداقل شعاع گردش ٦.٤٥ متری بهره می‌برد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران