شماره امروز: ۵۴۷

| | |

ذوب‌آهن اصفهان به عنوان یکی از شرکت‌های تابعه صدر تامین از زمان مدیریت منصور یزدی‌زاده طی ۳ سال گذشته پس از چند فراز و فرود

جهش تولید و فروش ذوب‌آهن اصفهان در ۹ ماهه اول سال جاری

ذوب‌آهن اصفهان به عنوان یکی از شرکت‌های تابعه صدر تامین از زمان مدیریت منصور یزدی‌زاده طی ۳ سال گذشته پس از چند فراز و فرود به تثبیت سوددهی رسید و این کار باعث شد در سال ۹۹ این شرکت از زمان راه‌اندازی از زیان انباشته خارج شود. به گزارش روابط عمومی هلدینگ صدر تامین، سود این شرکت طی سال گذشته به میزان ۱۵ هزار و ۸۱۹ میلیارد ریال رسید که دلایل افزایش میزان درآمد و سود شرکت ناشی از تمرکز بر تولید و فروش محصولات صنعتی و محصولات با ارزش افزوده بالاتر، تمرکز شرکت بر صادرات به دلیل ارزش افزوده بالاتر، افزایش تورم و افزایش سطحی عمومی قیمت‌ها است. همچنین در سال ۹۹ ذوب‌آهن، شاهد رشد ۲۴۵ درصدی سودآوری شرکت‌های تابعه داخلی نسبت به سال ۹۸ بوده است. در واقع ذوب‌آهن طی یک دهه گذشته برای نخستین‌بار در سال ۹۹ از زیان انباشته خارج شد تا بتواند سود را بین سهامداران توزیع کند و شرایط برای پیوستن از فرابورس به بورس مهیا شد که این امر در سال ۱۴۰۰ عملیاتی شد. موفقیت ذوب‌آهن اصفهان در سود آوری ادامه یافت و در سال جاری نیز این شرکت موفق شد رکورد سود آوری خود را تنها در ۶ ماهه اول سال ۱۴۰۰ ارتقاء دهد و با افزایش ۱۹۵ درصدی به سود بیش از ۲ هزار میلیارد تومان برسد و حاشیه سود این شرکت برای اولین‌بار از ۱۲ درصد عبور کرد. عمده سود آوری ذوب‌آهن اصفهان حاصل بهبود فرآیند، تولید محصولات با ارزش افزوده بالاتر و رشد صادرات بوده است و تنها حدود ۳۰ درصد از این افزایش سود حاصل تورم و افزایش قیمت ارز است.

 توضیحات شرکت متروی تهران در مورد عکس منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی

مدیریت ارتباطات و اموربین‌الملل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه در مورد عکس منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی با عنوان «مترو خوابی پدیده‌ای جدید در شهر تهران» روز چهارشنبه ۱۵ دی ماه ۱۴۰۰ به اطلاع می‌رساند زمان بهره‌برداری از ایستگاه‌های خطوط متروی تهران و حومه تا ساعت ۲۲ می‌باشد و امکان حضور شهروندان و مسافران محترم پس از این ساعت در ایستگاه‌های متروی تهران وجود ندارد. گفتنی است در زمان بهره‌برداری از مترو در اغلب ایستگاه‌های خطوط مترو به دلیل تردد بالای مسافران و شلوغی فضای ایستگاه‌ها امکان خوابیدن بر روی صندلی‌های سکوها وجود ندارد. همچنین سکوی ایستگاه‌های متروی تهران و حومه توسط دوربین‌های مداربسته به صورت لحظه‌ای کنترل می‌شود و در صورت مشاهده موضوعی خارج از عرف، ماموران ایستگاه در محل حضور پیدا کرده و تذکرات لازم را به این افراد خواهند داد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران