شماره امروز: ۵۴۷

| | |

فارس | سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: امروز در جریان یکی از گشت‌های نظارتی 6 دستگاه کامیون‌ لوازم خانگی قاچاق به ارزش 3 میلیارد تومان در واحدهای عرضه‌کننده کشف و ضبط شد.

فارس | سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: امروز در جریان یکی از گشت‌های نظارتی 6 دستگاه کامیون‌ لوازم خانگی قاچاق به ارزش 3 میلیارد تومان در واحدهای عرضه‌کننده کشف و ضبط شد.حمیدرضا دهقانی‌نیا اظهار داشت: بعدازظهر امروز در جریان یکی از گشت‌های نظارتی معاونت بازرسی و نظارت وزارت صنعت، معدن و تجارت که به صورت دوره‌ای و مستمر انجام می‌شود، حجم قابل توجهی از لوازم خانگی قاچاق در یکی از واحدهای عرضه‌کننده با همکاری نیروی انتظامی کشف و ضبط شد؛ این واحد متخلف از انبار خود جهت دپوی کالا‌های قاچاق استفاده می‌کرده است.

سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز افزود: در این اقدام، نزدیک به 6 دستگاه کامیون‌ لوازم خانگی قاچاق کشف و ضبط شده است که اغلب اقلام مکشوفه شامل یخچال، تلویزیون، ماشین‌ لباسشویی و جاروبرقی با برند کره‌ای و قاچاق بوده است؛ لازم به ذکر است، بر اساس برآوردهای اولیه، ارزش ریالی کالا‌های مکشوفه نزدیک به 2.5 الی 3 میلیارد تومان تخمین زده می‌شود. دهقانی‌نیا بیان داشت: مبارزه با قاچاق کالا و برخورد با عرضه‌کنندگان لوازم‌خانگی قاچاق بر اساس ماده 13 و بند «ذ» ماده 2 قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز صورت گرفته است؛ همه کالا‌های مشمول ضوابط اختصاصی تبصره 4 ماده 18 قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز از جمله لوازم خانگی ‌باید در محل عرضه و فروش دارای شناسه کالا و کد رهگیری باشد. با وجود تذکر مکرر و ابلاغ نهاد‌های ذی‌صلاح از سال 98 تاکنون هرگونه تخلف در این زمینه غیرقابل‌توجیه است. متأسفانه این واحد صنفی در طول این مدت به تخلفات خود در عرضه کالا‌های قاچاق ادامه داده است. وی اظهار داشت: عمده این کالا‌ها از طریق ته‌لنجی به کشور وارد شده و از طریق شوتی‌ها به سراسر کشور از جمله تهران منتقل می‌شود. بر اساس بررسی‌های انجام شده هیچکدام از اقلام مکشوفه دارای کد رهگیری و شناسه کالا نبوده‌‎اند؛ بنابراین این واحدهای صنفی به علت عدم اجرای ضوابط تخصصی تبصره 4 ماده 18 قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز و همچنین عدم ثبت معاملات در سامانه جامع تجارت، مرتکب فروش کالای قاچاق شده اند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران