شماره امروز: ۵۴۷

| | |

به مناسبت دومین سالگرد شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و هفته مقاومت مراسم تقدیر و

نامگذاری ساختمان‌های اداری شرکت مترو به نام شهید سلیمانی و شهید فخری‌زاده

به مناسبت دومین سالگرد شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و هفته مقاومت مراسم تقدیر و تجلیل از خانواده‌های معزز شهدا در شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه برگزار و دو ساختمان اداری مترو به نام سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و دانشمند هسته‌ای شهید فخری‌زاده نامگذاری شد. به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه، مراسم تقدیر و تجلیل از خانواده‌های معزز شهدا شنبه ۱۱ تا دی‌ماه ۱۴۰۰ به مناسبت دومین سالگرد شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و هفته مقاومت با حضور مهدی چمران رییس شورای اسلامی شهر تهران، مهدی شایسته‌اصل نایب‌رییس هیات‌مدیره و مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه، مهدی فخری‌زاده فرزند شهید محسن فخری‌زاده به همراه جمعی از سرداران هشت سال دفاع مقدس و خانواده معزز شهدا برگزار شد. مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه در ابتدای این مراسم با اشاره به رویکرد و تاکید شهردار تهران بر گرامیداشت خانواده معزز شهدا گفت: من خودم را خادم الشهداء و کوچک خانواده‌های محترم شهدا می‌دانم. مهدی شایسته اصل تصریح کرد: یکی از ویژگی‌های سردار سپهبد شهید سلیمانی به عنوان قهرمان ملی و فراملی، اهتمام و تکریم ویژه از خانواده معزز شهدا بود و رهبر معظم انقلاب، سخنان ارزشمند بسیاری درباره شهید سلیمانی فرمودند. یکی از بیانات ایشان در خصوص سردار این جمله است که «شهید سلیمانی نرم‌افزار مقاومت و الگوی مبارزه را به ملت‌ها تعلیم داد» این جمله همانند دیگر منویات رهبر معظم انقلاب جمله بسیار فاخری است. مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه بیان کرد: رهبر گرانقدر انقلاب درباره شهید فخری‌زاده نیز فرمودند که علوّ مقامی که خداوند با شهادت به شهید محسن فخری‌زاده عطا کرد، مزد زحمات و اخلاص کم‌نظیر او بود و این مقام با هیچ‌یک از مقام‌های دنیوی قابل مقایسه نیست. وی با بیان اینکه شهید فخری‌زاده بر انجام کار دست اولی تأکید داشت، افزود: این شهید بزرگوار می‌گفت اگر بر مبنای استانداردهایی که تعیین شده حرکت کنیم، نمی‌توان میان‌بر زد. وظیفه ما کار دست اولی و قدم‌زدن در سرزمین‌های ناشناخته است.

سرقت تجهیزات جاده‌ای استان مرکزی به ارزش ۲۹ میلیارد ریال

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی گفت: ۲۹ میلیارد و ۱۰ میلیون ریال از تجهیزات ایمنی و هشدار‌دهنده سطح جاده‌های این استان، امسال سرقت شد.  «مهرداد جهانی» افزود: پنج مورد ترانسفورماتور روشنایی به ارزش پنج میلیارد ریال، هشت هزار و ۷۰۰ متر کابل روشنایی به ارزش هشت میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال و ۲۸ چراغ چشمک‌زن به ارزش ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال امسال از سطح جاده‌های استان مرکزی سرقت شده‌ است. وی ادامه داد: ۲ عدد تابلو برق به ارزش ۲۰۰ میلیون ریال، ۳۵ عدد چراغ چشم گربه‌ای سولار به ارزش ۱۱۰ میلیون ریال و ۶۵۰ عدد تابلو و علایم ایمنی نیز به ارزش سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال نیز امسال از سطح جاده‌های استان مرکزی سرقت شد. مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی خاطرنشان کرد: هشت عدد تاسیسات دوربین و سامانه ثبت تخلفات به ارزش یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال و ۳۵۰ قطعه گارد ریل به ارزش هفت میلیارد ریال طی این مدت از جاده‌های استان سرقت شد. جهانی، نصب تابلو و علایم هشدار‌دهنده در جاده‌ها را از جمله وظایف راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی عنوان کرد و گفت: هر ساله آمار قابل توجهی از این تجهیزات از جمله نرده، پل، پایه‌های اخطاری، انتظامی، اطلاعاتی، صفحه گاردریل، چراغ‌های چشمک زن سولار، تجهیزات سامانه روشنایی و متعلقات آن به سرقت می‌رود.

حفظ و ارتقای کیفیت آب شرب مهم‌ترین رسالت صنعت آبفا است

مدیرعامل آبفای استان اصفهان، حفظ و ارتقای کیفیت آب شرب را حساس‌ترین و مهم‌ترین رسالت صنعت آبفا دانست . هاشم امینی در مراسم تجلیل از کارکنان کنترل کیفی آزمایشگاه‌های آب که موفق به دریافت گواهی نامه تایید صلاحیت ISO/IEC17025: 2017 در سال 1400 شده‌اند گفت: کارکنان مرکز پایش و نظارت بر کیفیت آب و فاضلاب باید ضمن آشنایی با علم روز دنیا و بهره مندی از تجهیزات و فناوری‌های نوین، زمینه نظارت دقیق بر فرآیند کنترل کیفی آب و پساب تولیدی و همچنین ارتقای خدمات رسانی به مردم را بیش از پیش فراهم نمایند. وی افزود: در سال‌های اخیر آزمایشگاه‌های آبفا در استان اصفهان با بهره‌مندی از بهترین تجهیزات و نیروی انسانی متخصص و کارآمد، کیفیت خدمات را در سطح استان ارتقاء داده‌اند.  مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان با بیان اینکه کنترل کیفی خدمات آبفا به صورت مستمر و پایدار ادامه دارد تصریح کرد: آب شرب پس از تایید مراجع ذیصلاح و با نظارت دقیق و مستمر نهادهای مسوول در اختیار مردم در شهرها و روستاها قرار می‌گیرد و سلامت آن از نظر کیفی مورد تایید است. امینی تامین آب شرب با کیفیت مطابق با استانداردهای تعریف شده را ضروری دانست و اظهار داشت: آب شرب، استراتژیک‌ترین و حیاتی‌ترین کالایی است که مردم به آن نیاز دارند و متقاضی همیشگی آن هستند و به همین دلیل، بهبود کیفیت آن دغدغه اصلی فعالان صنعت آبفا به شمار می‌آید. وی با تاکید بر اهمیت فعالیت‌های تحقیقاتی و پژوهشی اعلام کرد: از کارکنان انتظار می‌رود با انجام تحقیق و پژوهش‌های کاربردی، راه‌های دسترسی آسان و بهتر مردم به خدمات صنعت آبفا را هموار‌تر نمایند تا رضایت مشترکین که اولویت اصلی فعالیت این صنعت به شمار می‌رود همچنان پابرجا باقی بماند. 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران