شماره امروز: ۵۴۷

| | |

مشاور رییس‌جمهوری و دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی با بیان اینکه کارهای خوبی در توسعه صنعتی و زیرساختی چابهار رقم خورده است گفت: با برنامه‌ریزی‌هایی که انجام شده است

اقدامات مطلوب در توسعه صنعتی چابهار

مشاور رییس‌جمهوری و دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی با بیان اینکه کارهای خوبی در توسعه صنعتی و زیرساختی چابهار رقم خورده است گفت: با برنامه‌ریزی‌هایی که انجام شده است فکر می‌کنم توسعه مناسبی را در منطقه آزاد چابهار شاهد باشیم. به گزارش فرینا، «سعید محمد» روز چهارشنبه در بدو ورود به چابهار در جمع خبرنگاران اظهار داشت: چابهار به لحاظ ارتباط مرزی زمینی و دریایی که با کشورها دارد دارای ظرفیت بسیار بالایی است و همچنین سواحل مکران هم یکی از ظرفیت‌های مهم چابهار به شمار می‌رود و منطقه آزاد باید در این خطه یک نقش‌آفرینی چشمگیری داشته باشد. وی افزود: کارهای خوبی در توسعه صنعتی و زیرساختی در این منطقه رقم خورده است اما باید شتاب بیشتری پیدا کند. مشاور رییس‌جمهوری و دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور گفت: درکنار توسعه صنعتی به دنبال توسعه فرهنگی هستیم. مشاور رییس‌جمهور تصریح کرد: مردم چابهار مشکلات زیادی دارند و تلاش می‌کنیم در کنار فعالیت‌های اقتصادی، پیوست‌های فرهنگی و رسیدگی به مشکلات مردم در حوزه مسوولیت‌های اجتماعی در دستور کار قرار بگیرد. سعید محمد بیان داشت: با برنامه‌ریزی‌هایی که همکاران ما انجام دادند فکر می‌کنم آینده خیلی بهتر و یک توسعه مناسبی را در منطقه آزاد چابهار شاهد باشیم.

بازار مرغ منجمد و تخم‌مرغ اشباع می‌شود

دبیرکل اتاق اصناف ایران گفت: دستگاه‌های متولی برای تسهیل دسترسی مصرف‌کننده به مرغ منجمد و تخم مرغ و توزیع به وفور و کاهش قیمت این اقلام در بازار، هماهنگ شده‌اند. به گزارش اتاق اصناف ایران، محمد باقر مجتبایی در مورد نشست بررسی و ارزیابی عملکرد هفتگی دستگاه‌های متولی تامین تا توزیع مرغ منجمد و تخم مرغ با نرخ مصوب که در اتاق اصناف ایران برگزار شد، گفت: به موجب تسهیل دسترسی مصرف‌کننده به مرغ منجمد و تخم مرغ و توزیع به وفور و کاهش قیمت این اقلام در بازار، دستگاه‌های متولی هماهنگ شده‌اند. دبیرکل اتاق اصناف ایران افزود: در همین راستا عصر روز گذشته نشستی جهت ارزیابی عملکرد هفتگی دستگاه‌های متولی تامین تا توزیع مرغ منجمد و تخم مرغ برگزار شد. در این نشست کل فرآیند تولید تا توزیع مرغ منجمد و تخم مرغ مرور و مسافت زیاد واحدهای صنفی با انبارها و سردخانه‌ها به عنوان یکی از چالش‌های اصلی توزیع مرغ منجمد و تخم مرغ با نرخ مصوب مورد تاکید قرار گرفت. وی بیان کرد: از آنجایی که وزارت جهاد کشاورزی پیش‌تر آمادگی خود مبنی بر توزیع این اقلام در واحدهای صنفی را اعلام کرده بود، لذا در این جلسه پیشنهاد شد تا ثبت درخواست واحدهای صنفی در سامانه‌ای انجام شده و شرکت پشتیبانی امور دام مرغ منجمد و تخم مرغ را در واحد صنفی تحویل دهد. ضمناً ضروری است تا نسخه‌ای از گزارش تحویل این اقلام به اتاق‌های اصناف ایران و تهران و سازمان تعزیرات حکومتی ارایه شود.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران