شماره امروز: ۵۴۷

| | |

براساس ارزش فروش محصولات شرکت‌ها در بازار فیزیکی بورس کالای ایران طی هفته گذشته به ترتیب فولاد مبارکه اصفهان، فولاد خوزستان، شرکت ملی صنایع مس ایران، سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران،

فولاد مبارکه اول، فولاد خوزستان دوم، شرکت ملی مس سوم شد

 براساس ارزش فروش محصولات شرکت‌ها در بازار فیزیکی بورس کالای ایران طی هفته گذشته به ترتیب فولاد مبارکه اصفهان، فولاد خوزستان، شرکت ملی صنایع مس ایران، سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، فولاد هرمزگان جنوب، پتروشیمی تندگویان، ذوب آهن اصفهان، پالایش نفت اصفهان، پالایش نفت تهران (تندگویان) و پتروشیمی اروند در جمع ۱۰ شرکت برتر بورس کالا قرار گرفتند. به گزارش شما و اقتصاد: شرکت فولاد مبارکه اصفهان با ثبت معامله ۲۸۶ هزار و ۹۳۰ تن محصول شامل تختال و انواع ورق فولادی ارزشی معادل ۶۰ هزار و ۲۸۴ میلیارد ریال را به ثبت رساند و در صدر ایستاد و برترین شرکت به لحاظ ارزش معاملات بازار فیزیکی بورس کالا در هفته‌ای که گذشت شد. پس از فولاد مبارکه، شرکت فولاد خوزستان با فروش ۷۱ هزار و ۵۰۰ تن شمش بلوم و تختال به ارزش ۱۰ هزار و ۳۸۸ میلیارد ریال در جایگاه دوم ایستاد. شرکت ملی صنایع مس ایران با ثبت معامله ۲۶۳۰ تن مس کاتد، سولفور مولیبدن، کنسانتره فلزات گران بها و مس کم عیار ارزش ۶۸۰۲ میلیارد ریالی را رقم زد و جایگاه سوم را از آن خود کرد. پس از آن سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران نیز با ثبت معامله ۲۴۰ هزار تن آهن اسفنجی و سنگ آهن کلوخه به ارزش بیش از ۵۰۸۳ میلیارد ریال چهارم شد. شرکت فولاد هرمزگان جنوب با فروش ۳۰ هزار تن تختال ارزشی بیش از ۴۶۰۷ میلیارد ریال را رقم زد و در جایگاه پنجم قرار گرفت. پس از فولاد هرمزگان جنوب نیز شرکت پتروشیمی تندگویان با ثبت معامله ۱۳ هزار و ۳۹۶ تن انواع پلی اتیلن و نخ پلی استر موفق به ثبت ارزش ۴۳۴۸ میلیارد ریالی شد و جایگاه ششم را به خود اختصاص داد. ذوب آهن اصفهان با دادوستد ۲۷ هزار و ۱۰۳ تن سبد میلگرد و تیرآهن و ریل آهن به ارزش ۴۰۰۴ میلیارد ریال رتبه هفتم را کسب کرد و بعد از آن شرکت پالایش نفت اصفهان با ثبت معامله ۳۰ هزار تن محصول شامل لوب کات سبک و وکیوم باتوم به ارزش ۳۴۵۸ میلیارد ریال در جایگاه هشتم جای گرفت. شرکت پالایش نفت تهران (تندگویان) با فروش ۲۸ هزار و ۳۶۰ تن گوگرد گرانوله، لوب کات سبک و سنگین و وکیوم باتوم ارزشی بیش از ۳۲۹۸ میلیارد ریالی را به ثبت رساند. در نهایت نیز شرکت پتروشیمی اروند با ثبت معامله ۱۶ هزار و ۱۵۱ تن پلی وینیل کلراید و سود کاستیک به ارزش ۲۹۳۴ میلیارد ریال دهمین شرکت برتر به لحاظ ارزش معاملات شد.

زیرساخت همه تغییرها و تحول‌ها در انسان فرهنگ است

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه با بیان اینکه امروز روز فرهنگ عمومی است و حضرت امام(ره) می‌فرماید آنچه که ملت‌ها را می‌سازد فرهنگ صحیح است، گفت: زیرساخت همه تغییرها و تحول‌ها در انسان فرهنگ است. «بهرام فاضلی‌زاد» به مناسبت روز فرهنگ عمومی در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته کرمانشاه افزود: از آغاز پیدایش تمدن آن بخش از تمدن ها ماندگاری داشتند که فرهنگ غنی تری داشتند. وی اظهار داشت: آنچه یک ملت را نگه می دارد فرهنگ آن است و آنچه که امروز ایران اسلامی را سرپا نگه داشته است؛ «فرهنگ فاعلی» است. او تصریح کرد: در بحت فرهنگ عمومی به دنبال انسجام فرهنگ جامعه هستیم به شکلی که جامعه را برای گذر از حربه‌های مختلف راهبری کند. مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمانشاه در پایان گفت: با پیگیری امام جمعه کرمانشاه، نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری و استاندار کرمانشاه پنجم مرداد به عنوان روز ملی کرمانشاه در شورای فرهنگ عمومی استان و شورای فرهنگ عمومی کشور به تصویب رسید و اولین استانی هستیم که روز ملی داریم. به گزارش ایرنا، شورای فرهنگ عمومی ۱۴ آبان‌ماه را در تقویم سال ۱۳۸۷ به نام روز شورای فرهنگ عمومی نامگذاری کرد. فرهنگ عمومی به معنای فرهنگ غالب و گسترده‌ای است که در میان عموم جامعه رواج و رسوخ دارد و حوزه‌ای از عقاید،‌ ارزش‌ها، جلوه‌های احساسی و هنجارهاست که اجبار اجتماعی غیر رسمی از آن حمایت می‌کند و فراتر از گروه‌ها و اقشار خاص در کلیت جامعه مورد قبول است. در سال ۱۳۶۴ به منظور تعیین اهداف، سیاستگذاری و هدایت فرهنگ عمومی کشور شورای فرهنگ عمومی با وظایف مشخص تشکیل شد و از سال ۱۳۶۵ به صورت رسمی آغاز به کار کرد.

نشست مدیرکل هواشناسی استان با مدیرمخابرات منطقه مرکزی

مدیرکل هواشناسی استان در راستای ارتقاء بسترهای ارتباطی و مخابراتی هواشناسی با مدیر مخابرات منطقه مرکزی دیدار نمود.  به گزارش اداره روابط عمومی مخابرات منطقه مرکزی، کمالی مدیرکل هواشناسی استان در نشستی با مهندس لطفی مدیر مخابرات منطقه مرکزی با اشاره به ارسال داده‌های هواشناسی گفت: مناسب بودن، به‌روز بودن و مطلوب بودن بسترهای مخابراتی و تجهیزات می‌تواند در این بین نقش مهمی را ایفا نماید. وی در این راستا به منظور ایجاد ایستگاه‌های هواشناسی خواستار همکاری وتعامل مخابرات جهت بهبود و ارتقای بسترهای هواشناسی استان و سایر ادارات تابعه شد. در ادامه مهندس لطفی ضمن قدردانی از زحمات هواشناسی استان از پیگیری و دستور لازم در راستای بهینه شدن وضعیت بسترهای ارتباطی و مخابراتی خبر داد و افزود: با تعامل وهمکاری دوجانبه در ایجاد ایستگاه‌های جدید هواشناسی وبرقراری ارتباطات پایدار بسترهای مخابراتی هواشناسی تلاش خواهیم کرد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران