شماره امروز: ۵۴۷

| | |

مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام از تعمیر و بازسازی ۵۴ مدرسه و ۴۰۰ واحد مسکونی آسیب‌دیده در زلزله اندیکا خبر داد.

بنیاد برکت ۵۴ مدرسه  و ۴۰۰ خانه آسیب‌دیده زلزله اندیکا را بازسازی می‌کند

مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام از تعمیر و بازسازی ۵۴ مدرسه و ۴۰۰ واحد مسکونی آسیب‌دیده در زلزله اندیکا خبر داد. محمد ترکمانه با بیان این مطلب افزود: حسب موافقت رییس ستاد اجرایی فرمان امام و بر اساس گزارش‌های ارایه شده، به ۵۴ مدرسه و ۴۰۰ واحد مسکونی آسیب‌دیده و دچار سانحه‌ شده در زلزله شهرستان اندیکا در استان خوزستان کمک هزینه تعمیر و بازسازی پرداخت می‌شود. وی اظهار داشت: منازل و خانه‌های آسیب‌دیده با کمک بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و مدرسه‌های دچار خسارت شده با مشارکت سازمان نوسازی مدارس تعمیر و بازسازی می‌شوند. ترکمانه تایید کرد: همچنین ۱۵۰ طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور برای کسانی که کسب و کارشان در جریان زلزله دچار آسیب شده است راه‌اندازی می‌شود. به گفته مدیرعامل بنیاد برکت، راه‌اندازی این ۱۵۰ طرح اجتماع‌محور، زمینه اشتغال مستقیم و غیرمستقیم را برای ۴۵۰ نفر فراهم خواهد کرد. وی همچنین از پرداخت خسارت به خانه‌های روستایی آسیب‌دیده در زلزله اخیر اندیکا خبر داد‌ و افزود: شرکت بیمه برکت وابسته به بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام با هماهنگی مسوولان امور روستایی استانداری خوزستان نسبت به بازدید از مناطق زلزله‌زده و شروع فرآیند کارشناسی و ارزیابی خسارت اقدام نموده است. ترکمانه تصریح کرد: ۱۵۰ هزار باب منزل مسکونی روستایی استان خوزستان تحت بیمه آتش‌سوزی و حوادث طبیعی هستند.  مدیرعامل بنیاد برکت تاکید کرد: با حمایت بیمه برکت هر باب منزل روستایی در خوزستان تا سقف ۲۰۰ میلیون ریال در قبال خطرات آتش‌سوزی، صاعقه، انفجار، سیل، زلزله، آتش‌فشان، طغیان آب رودخانه‌ها و آب‌گرفتگی به مدت یک سال تحت پوشش بیمه قرار گرفته‌ است. وی با تاکید بر بیمه آتش‌سوزی و حوادث خانه‌های روستایی در مناطق محروم کشور تصریح کرد: بیمه برکت با هدف توسعه فرهنگ بیمه‌ای در مناطق روستایی و کمتر برخوردار و ایجاد چتر حمایتی برای ساکنین آسیب‌پذیر این مناطق، اقدام به پوشش بیمه‌ای منازل روستایی استان‌های مختلف کشور از جمله خراسان شمالی، کهگیلویه و بویراحمد، لرستان و گلستان کرده است. به گفته مدیرعامل بنیاد برکت، تا به امروز منازل یک‌میلیون و ۳۵۰ هزار خانه روستایی تحت پوشش بیمه حوادث طبیعی شامل سیل، زلزله، آتش‌سوزی و دیگر حوادث قرار گرفته است. ترکمانه در پایان یادآور شد: ۱۱ هزار و ۵۰۰ روستا و ۲ میلیون و ۲۵ هزار خانوار تحت پوشش فعالیت‌ها و خدمات بیمه برکت در سراسر کشور قرار دارند.

لزوم توسعه همکاری‌های نیروی انتظامی با شرکت توزیع برق مازندران

جلسه هماهنگی در راستای پیشگیری؛ شناسایی و جلوگیری از وقوع سرقت تجهیزات و تاسیسات شبکه توزیع برق مازندران با حضور سرهنگ سید موسی حسینی جانشین فرمانده انتظامی استان؛ روسای پلیس آگاهی؛ پلیس پیشگیری و فرماندهان انتظامی و مدیران امورهای برق شهرستان‌های گلوگاه؛ بهشهر؛ نکا؛ میاندورود؛ ساری و جویبار در سالن جلسات این شرکت برگزار شد.   در این جلسه سرپرست شرکت توزیع برق مازندران به لزوم تعاملات فی مابین نیروی انتظامی استان و شرکت توزیع نیروی برق مازندران در راستای همکاری‌ها در شناسایی؛ کشف و جلوگیری از وقوع سرقت در تاسیسات شبکه برق بر نگاه برنامه محور؛ اقدام و عمل هماهنگ نهاد‌های مسوول با استفاده از ظرفیت‌های موجود تاکید کرد. مهندس سید کاظم حسینی کارنامی گفت: با توجه به افزایش آمار و کشف سرقت تعدادی از تجهیزات شبکه توزیع برق در ۶ ماهه اول سال ۱۴۰۰نسبت به مدت مشابه سال گذشته، راهکارهای لازم نسبت به باز شناختی جرم سرقت سیم برق شناسایی و مورد بررسی قرار گرفت . وی افزود: اخذ آمار روزانه سرقت شبکه‌های توزیع برق (سیم برق) به همراه جغرافیایی محل وقوع جرم، استفاده از ظرفیت‌های جامع محلی از قبیل شوراها، دهیاری‌ها و بسیج مردمی در خصوص پیشگیری از سرقت تجهیزات شبکه توزیع برق و کسب خبر در راستای شناسایی مظنونین، استفاده از کارشناسان حقوقی مجرب در پیگیری پرونده‌های قضایی متهمان دستگیر شده، تعامل با مراجع قضایی در راستای اختصاص شعبه ویژه رسیدگی به جرایم خاص سرقت تجهیزات شبکه برق، تجمیع کلیه ضایعات سیم‌های برق متعلق به شرکت توزیع برق و فروش یکجا به مراکز مجاز، تهیه اطلس سرقت سیم برق جهت رصد وضعیت این نوع سرقت در سطح استان با قابلیت به روز رسانی و انعکاس به نیروی انتظامی، تعیین جایگاه هر شهرستان و منطقه شهری از منظر سرقت سیم برق به لحاظ وسعت شبکه، شناسایی محل‌های حساس و آلوده، شناسایی و کنترل مراکز مجاز و غیر مجاز ذوب فلزات و نیز شناسایی مالخرهای حرفه‌ای و معرفی متخلفین جهت برخورد قاطع به دستگاه قضایی، نظارت بر اماکن خرید و فروش ضایعات، افزایش گشت‌های تلفیقی و بازخورد‌گیری فعالیت‌های گشت‌ها و تجزیه و تحلیل آن و تشکیل جلسات مستمر در راستای پیشگیری، کاهش و مبارزه با سرقت تجهیزات برق از جمله راهکارهای لازم جهت کاهش سرقت تجهیزات برق است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران